Zombi Hapı Nedir? Özellikleri Neler?

 Zombi Hapı Nedir? Özellikleri Neler?

İlk olarak Amerika’da 2011 yılında görülen zombi hapı, sentetik bir uyuşturucudur. Görüldüğü günden sonra tüm dünyada hızla yayılan zombi hapı isimli uyuşturucu; “Ivory Wave”, “Vanilla Sky”, “Bliss”, ”Flakka” ve “Purple Rain” gibi isimlerle de anılıyor.

Bu uyuşturucuya zombi hapı denilmesinin sebebi, kullanan imsamların zombi gibi davranmaları ve yamyam özellikleri göstermeleri nedeniyledir. Zombi hapı, özellikle Amerika’da hapı kullanan Rudy Eugene isimli kişinin bir evsizin yüzünü yemesiyle gündeme gelmiştir.

Bilimsel olarak alpha-pyrrolidinopentiophenone şeklinde adlandırılan bu hap, aşırı paranoyaya yol açmaktadır. Rusya menşeili olduğu belirlenen ve ilk olarak Amerika’da görülen Flakka, başlarda yasal olarak kullanılıyordu ve adına ‘Beath Salt'(banyo tuzu) deniliyordu. Sonradan dozajı arttırılan ve içerisindeki kimyasallarla oynanan zombi hapı, oldukça tehlikeli bir hal aldı.

Zombi Hapı Belirtileri Nelerdir?

  • Indiana’da bir kişi, bayrak direğine tırmanmış ve kendisini trafiğin akıcı olduğu bir caddeye atmıştı.
  • Pensylvania’da bir kişi, manastırda rahibi bıçaklamıştı.
  • West Virginia’da bir kadın, derisinin altında bir şey olduğunu sandığı için çırılçıplak soyunarak kendini parçalamıştı.

Çoğu olayda, kullanıcıların vücut ısısının hızla yükselmesi nedeniyle kendini soyma veya derisini yakma durumları gözlemlenmiştir.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!