Yüz Germe Ameliyatının Riskleri

 Yüz Germe Ameliyatının Riskleri

Yüz germe ameliyatının riskleri nelerdir..Aslında bu soruyu şu şekilde sormak daha doğru olur: Risksiz ameliyat var mı ? Elbette riski olmayan ameliyat bulunmamaktadır.Her ameliyat mutlak suretle bir risk taşır ve bu risk en önemsiz görünen operasyonlar için dahi söylenebilir. Sonuçta vücudun herhangi bir yerinin bıçak ile açılıp üzerinde işlem yapılması , cerrahi müdahalenin risksiz olmaması anlamına gelmez.Burada önemli olan risksiz bir durum söz konusu olmadığından , risklerin minimuma indirilmesi gerekliliğidir.Bu da ancak ve ancak doğru , kaliteli bir klinik seçimini gerektirdiği gibi aynı şekilde tecrübeli ve ne yaptığını bilen bir doktora kendimizi rahatlıkla emanet edebilmemizden geçer.

yuz-germe

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalıdır

Ameliyattan önce yüz germe işlemi için bir cerraha danışmak kesinlikle gereklidir. Plastik cerrah operasyonu ve sonrasını hastanın anlamasına yardımcı olacaktır.Hastanın beklentilerinin gerçekçi olması önemlidir. Örneğin normal kilolu ve iyi elastik ciltli kadınlar ile obez kadınlar için genellikle ince ve esnek olmayan deri daha iyi sonuçlar verebilir.
Yüz germe fiziksel , psikolojik strese neden olabilir ve bu nedenle ameliyat öncesi hastanın iyi dinlenme imkanı olmalıdır. Vitaminler, et, meyve ve sebze yeterli miktarda alınması işlem öncesi tavsiye edilir. Hasta sigara kullanıyorsa en az iki hafta önce bırakılmalıdır. Bilindiği gibi yüz germe ameliyatında sigara içen hastaların riski, sigara içmeyenlere göre en az on kat daha yüksektir. Sigarayı aşırı tüketim ise kanamaya katkıda bulunur ve alkol tüketimini sınırlamak gereklidir. Aynı sebepten dolayı belirli zaman dilimi için aspirin ve asetilsalisilik asit içeren ilaçlardan kaçınılmalıdır. Ameliyat sonrası hafta dahil olmak üzere 14 gün bu ilaçlardan kaçınılmalıdır.

yuz-germe-ameliyati

Yüz Germe Ameliyatı Neden Tercih Edilir

Yüz germe ameliyatı ,kişinin cilt sağlığını, yaşlılığa bağlı şekilde eski zindeliğinde olmamasından dolayı geri kazanma isteğinin bir sonucudur.Yüzdeki sarkmaların ve kırışıklıkların ameliyat sonrası tamamen ortadan kaldırılmasını amaçlayan bir işlemdir.
Yüz germe ağırlıklı yanaklar, nazolabial kıvrımlar ve ağız açısı kırışıklıkları ve bunların yayılmasını engeller.Yüz ve üst boyun bölgesinde orta ve alt kısmını etkileyen sarkmaları, çene ve gevşek boyunu ortadan kaldırır.

Yüz Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir

-İşlem sonrası belirli zaman dilimi geçmesine rağmen ameliyat kesikleri iyileşmeyebilir
-Enfeksiyona neden olabilecek durumların ortaya çıkması
-İzlerin düzeltilmesi için ameliyat olasılığı
-Anesteziye karşı kişinin ne kadar duyarlı olduğunun araştırılması
-Yüzde bazı noktalarda hissizlik oluşabilir.
-Yüzde bazı durumlarda şişiklik ortaya çıkması

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalıdır

Yüz gerdirme için ameliyat sonrası dönemde hastanın fiziksel aktiviteleri önemli ölçüde sınırlı olacaktır ve bu nedenle klinik hafif, rahat giysiler ve ayakkabılar giyilmesini tavsiye edebilir.
Ameliyat esnasında mutlaka refakatçi olmalıdır.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!