Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

 Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

Yüz cildini gençleştirmek, yumuşatmak ve yüzün diri halini kaybetmemek için bugün çok pahalı işlemler yapmaya gerek yok, seçmek için çok seçenek var. Mesela modern lifting prosedürleri ciddi bir cerrahi ameliyattan kurtarır.

Lifting Ne Demek

Her kadın bir gün düşünmeye başlayabilir lifting hakkında. Yaşlanmaya başlayınca cilt eski elastikiyetini kaybeder, ilk kırışıklıklar görünür. 30 yaşından sonra kolajen ve elastin üretimini azaltmaya başlar, bu yüzden cilt değişiyor.
Ameliyatlar cerrah tarafından yapılır. Ameliyatsız yöntemleri lifting, enjeksiyon kozmetik ürünleri, cilt tonunu iyileştirebilir.

Dairesel Yüz Germe

Yüzün tümüne germe yapılır. Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve birkaç saat sürebilir. Ameliyattan sonra birkaç günü kişi hastanede geçirmek zorunda kalabilir, bir hafta sonra dikişler alınır, ödemin tamamen geçmesi için yaklaşık 2 ay gerekmektedir. Rehabilitasyonu hızlandırmak için masaj ve fizyoterapi yapılmalı. Ameliyatın etkisi sadece 6-8 ayı bulur. Dairesel yüz germe en travmatik ameliyat işlemidir. Ancak ameliyatın etkisi çok uzun sürer ,uzmanlar tavsiye ediyorlar bu işlem en fazla 7-10 yıl bir kez yaptırmak için. Bu ameliyat 40-50 yaşından önce yapmamalıdır. Derinlik etkisi olarak iki tip dairesel germe vardır – SMAS-lifting, sadece cilde değil, yüz yağını ve kas dokusunu etkiliyor.İkinci tip cilt altında ki lifting. SMAS-lifting yaşa bağlı önemli değişiklikleri çözebilir, ikinci tip daha az sorunlar olunca kullanılır.Bu ameliyat kan hastalıkları, onkoloji, iç organ bozuklukları, kalp hastalığı, hipertansiyon, sinir sistemi hastalıkları, epilepsi, gebelik, emzirme ve çeşitli diğer hastalıklar varsa yapılmaz. Bu nedenle ameliyattan önce doktorunuza danışın. Bu işlemlerin maliyeti ortalama 7500 TL’den başlar.

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

Endoskopik Lifting

Endoskopik lifting dikişsiz ameliyattır. Tüm manipülasyonlar küçük kesiklerden yapılır, bu nedenle izler kalmaz. Endoskopik lifting yaşlı cilt için uygun değildir sadece biraz cilt değişikleri olunca alındaki ve burun alanındaki kırışıkları, kaş alanı düşük olunca yapılır.

Kalp ve damar hastalıkları, onkoloji, diyabet, hipertansiyon, kan pıhtılaşma bozuklukları, iç organ hastalıkları, , tiroid, yara ve yanık yüz, gebelik, emzirme vb sebeplerden ameliyat yapılmaz. Ayrıca, ameliyattan sonra biraz rahatsızlık kişi hisseder ama sonra geçiyor.

Maliyeti 7500 TL’den fazla.

İpli Lifting

İp yüz germe yöntemi en basit, güvenli ve çok etkilidir. Bu nedenle daha popülerdir. Yöntem olarak cilt altına ince ipler takviye edilir. Bu iplik altın, kaprolak, polipropilen, polilaktik asitten üretilir, onlar biyolojik olarak insan vücuduna uyumlu olur, ne alerji, ne de diğer istenmeyen etkileri olmuyor. Esnek iğne kullanılarak ileri cilt altına takviye eder uzman. Zamanla iplik etrafında bağ dokusu oluşuyor ve cilt düşmüyor, güzel görünüyor.

Bugün emilme bilmeyen ve emilebilen ipleri kullanılmaktadır.Emilme bilmeyen ipler en son 8-9 ay parçalanır ve doğal olarak atılır vücuttan. İplik sadece yüz için kullanmıyor, toplam vücut için de uygundur.

Operasyon lokal anestezi altında yapılır ve yaklaşık bir saat sürer. 2-4 gün sonra şişlik geçer, 2 hafta sonra kişi normal hayatına döner.

Gebelik ve emzirme zamanlarında, akut enfeksiyon, cilt hastalıkları, alerji, onkoloji ve otoimmün hastalıklar varsa yapılmaz.

Maliyeti 7500 TL’den fazla.

Donanım Lifting

Donanım lifting için ameliyatta özel enerji yapan araçlar kullanılır (lazer, radyo frekansı , mikro akımlar). Donanım lifting sadece plastik cerrahi kliniklerinde değil, lüks güzellik salonlarında da kullanılır. Bu teknik hiçbir anestezi, hiçbir rehabilitasyon dönemi gerektirmez ve başka prosedürlerden daha ucuz olur. Ancak unutmamalı epilepsi, onkoloji, kalp hastalığı, hamilelik ve diğer bazı ciddi hastalıklar olunca prosedür yapılmaz.

Maliyeti 200 TL’den başlar.

Lazer Lifting

Lazerle cildi etkileyince ısıtma enerjisi oluşuyor ve böyle cildi lazer gençleştiriyor. Lazer lifting yaptıktan sonra cilt daha sıkı, güçlenmiş oluyor, vücut kolajen üretiyor ve doğal gençleştirme gerçekleşiyor. Kırışıklıklar gider, kan dolaşımı hızlanır, yüz parlar, sağlıklı bir renk olur.Lazer lifting anestezisiz yapılır, bazı kişiler hafif bir rahatsızlık hissedebilir. Hafif yüz kızarıklığı çok hızlı geçer,etkisi hemen görülür.Ciddi hastalıklar olunca yapılmaz. Kimyasal cilt soyma yaptıktan sonra, 14 gün beklemelidir. Maliyeti 2000 TL’den fazladır.

Мikro Akımlar Lifting

Mikro akım lifting sadece cilt ve kasları güçlendirmiyor. Ödem, lenf akışını uyarır ve kan dolaşımını arttırır. Mikro akım yaparken birlikte serum ve maskeler kullanılır. Acısız bir prosedür ile sadece cildin titreşimini hisseder kişi. Birinci prosedürden hemen sonra değişiklik yüzde görünür, ancak daha ekili olsun diye 6-10 seans 3-4 hafta boyunca yapmalıdır. Sonuçta taze cilt, doğal bir parlaklık olur, gözlerinin altında «çanta» ve küçük kırışıklıklar kalkar.
Bu tür lifting yasak, vücutta elektrostimulatör, metalik varsa (iğne, plaka, iplik).

Maliyeti 250 TL’den fazla.

Ultrasonik Lifting

Ultrasonik lifting tek bir donanım sağlayan teknolojinin cilde derin etkisidir. Böyle prosedüre genellikle ameliyatsız SMAS-lifting denir. Bu işlem ile cerrahın ameliyat yapar gibi sonuç alınır. Prosedür 30-60 dakika anestezi olmadan veya sadece anestezi krem kullanarak geçer. İşlemden sonra 2-3 saat hafif kızarıklık veya şişme olur.

Ultrasonik lifting cildi derin dalga noktaları yaparak etkiler , elastin ve kolajen oluşur. Kolajen sentezi 3-4 ay sürer, bu nedenle cilt, her gün daha taze ve genç olur. Etkisi 3 yıl sürer. Ancak 50-55 yaşlardan sonra böyle bir işlem etkili olmaz.Vücutta metalik ve kardiosensor (iğne, plaka, iplik, vb.) varsa bu işlem yapılmaz.

Maliyeti 400 TL’den fazladır.

Radyo Dalga Lifting (RF-lifting)

RF-lifting cilt ve cilt altı yağı dokusunu yüksek frekanslı elektrik akımıyla etkiliyor. Onun işlemi hücreleri ısıtıyor, kolajene çalıştırıyor. Ultrasonik lifting gibi, RF- lifting aynı etkiyi yapar birkaç ay kolajen aktif olur 1,5-2 yıl boyunca etkisi sürer. Seans yaklaşık 20-30 dakika sürer ve anestezi gerektirmez. Böyle prosedür 30-60 yaşları arasında yapılır.

Kardiosensor ve metal vücutta olunca (iğne, plaka, iplik, vb.) yapılmaz.

Maliyeti 400 TL’den başlar.

Fotolifting

Fotolifting’i cilde uygulamak için ışık-ısıtma yapılır. Derin cilt katmanlarını etkiliyor. Işık enerjisi cildi ısıtıyor hücre yenileme işlemi yapar, cilt beyazlaşır yaşlılık lekeleri ve damar yıldızları ortadan kalkar. Bu yöntem sadece yüz kırışıklıklarını kaldırmak için kullanılmaz, damar yıldızları ve yüzün rengini dengelemek için de kullanılır. İşlem süresi yaklaşık 30 dakikadır.

Maliyeti 400 TL’dir.

Plazma Lifting

İnsan kanında trombosit hücreleri vardır, onlar kan pıhtılaşması için çalışırlar. Ama trombosit sadece bu iş için değil özel madde üretir hücre bölünmesini hızlandırmak için. Uzman vücuda fazla trombositle plazma verince, sentezini uyarır ve yeni hücre çalıştırır, rejenerasyon yapar. Bu işlemi yapmak için kişinin kanı 8 -40 ml alınır trombosit ayrılır. Sonradan enjeksiyon yapılır orada trombosit çok fazla vardır. Çok etkili prosedürdür. 4-8 haftalık zamanı kapsar. . İlk sonuçları 2 hafta sonra görülebilir.

Akut alerjik reaksiyonlar, gebelik ve emzirme, deri hastalıkları, tümör, enfeksiyon ve vb varsa prosedür uygulanamaz. İşlemden sonra alerjik reaksiyonlar olabilir, akne döküntü olabilir ama nadirdir.

Maliyeti ortalama 2000 ile 5000 TL arasındadır.

yuz-germe-ameliyati-2017

Hangi Klinik Seçilmeli

Bu tür işlemleri yapmak için iyi bir klinik bulmalı. Uzmanlar hiçbir zaman kişileri prosedürleri zorla yapmaya ısrar etmezler. Prosedürleri yapmadan önce iyi bilgi verilir, muayene yapılır. Klinik temiz olmalıdır.Küçük salonlarda ucuz olsa bile de teknoloji eski olabilir ve uzmanlar iyi de olmayabilir. Dikkatli seçim yapılmalıdır.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (5)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Semra Karababa 5 sene önce

Merhaba,
ipli Lifting ve fransız askısı aynı mı? yoksa farkı nedir?
örneğin bir programda fransız askısı 2 yıl kimi hallerde 8-10 yıl etkısı surer dedi biri…gerçeklik payı nedir?

Ayça 5 sene önce

Yuz germe ameliyatı fiyatları hakkında minimum fiyat teklifi istiyorum

Nami cengiz 6 sene önce

lütfen estetik yüz ve göz kapagı amalıyatı fiatlarını bana gönderebilirmisiniz

ciğdem sarıyer 7 sene önce

Merhaba,

Önerebileceğiniz bir klinik var mıdır ?

Teşekkürler.

    Ekinezya 7 sene önce

    Merhaba,
    Önerebileceğimiz klinikleri ilerleyen zamanlarda sitemizden öğrenebilirsiniz.
    Teşekkürler ilginiz için.