Yeşil Su Kusmak Neden Olur ?

 Yeşil Su Kusmak Neden Olur ?

Yeşil Su Kusmak Neden Olur ?

Yeşil Su Kusmak Neden Olur ? , başlı başına birçok hastalığın habercisi olmakla birlikte yeşil su kusmak bazı hastalıkların belirtisidir. Genel anlamda kusmak zararlı bir durum gibi gözükmese de ciddi problemlerin habercisi de olabilmektedir. Yeşil su kusmak genellikle karaciğer tarafından üretilen bir nevi sindirim sıvısı olan yeşil safra sıvısı kusmaktır.

Yeşil su kusmak, birçok sebepten ötürü gerçekleşebilmektedir. Bazen kendi başınıza tedavi edebileceğiniz türde bir hastalıktan ötürü yeşil su kusabilirken, bazen de ciddi bir hastalıktan ötürü safra sıvısı çıkartabilirsiniz.

Yeşil Su Kusmak Neden Olur ?

Yeşil Su Kusmak Neden Olur ?

Yeşil Su Kusma Neden Olur?

Mide ve Bağırsak İltihabı

Mide ve bağırsak iltihabı, adından da anlaşılacağı gibi bazı virüslerin vücuda girmesi sonucunda oluşan bir iltihaptır. Bu problemle birlikte yenen yemekler, yeşil su kusmak için bir sebeptir. Bununla beraber ishal ve midede ağrı ve kramplar oluşabilmektedir. Yeşil su kusmak ile birlikte aşırı ishal durumunda vücutta fazla sayıda su kaybı meydana gelecektir.

İnce Bağırsak Tıkanıklığı

Yeşil su kusmak için başka bir sebep de ince bağırsak tıkanıklığıdır. Onikiparmak, boş bağırsak veya ince bağırsakta herhangi bir bölgesinde meydana gelen tıkanıklıkğa ince bağırsak tıkanıklığı adı verilmektedir. Yenilen yiyecekler veya içilen içecekler mideye gidemeyecek ve akabinde yeşil su kusmak için gerekli zemin hazır olacaktır.

Safra Reflüsü

Bu reflü çeşidi yeşil su kusmak için sebeplerden bir tanesidir. Bu durum genellikle gerçekleşen ameliyatla birlikte safra kesesi alınmasından sonra meydana gelmektedir. Ameliyatın ardından mide duvarında oluşacak tahrişler yeşil su kusmak için bir etkendir.

Safra reflüsü aynı zamanda mide kapakçığının işlevini kaybetmesi sonucu da meydana gelebilmektedir. Mide kapakçığı yenilen yiyeceğin mideden bağırsaklara doğru gidişini kontrol ettiğinden dolayı burada oluşacak hasar ile birlikte yeşil su kusmaya sebebiyet verilir.

Gıda Zehirlenmesi

Kirli yiyecekler yemek ve pis su içmek gibi hijyenik olmayan tüketimler gerçekleştirilmesi yeşil su kusmak için bir sebep ortaya çıkaracaktır.

İlaçlar

Yatıştırıcı ilaçlar, morfin vb. ilaçların kullanımı da yeşil su kusmak adına bir sebeptir.

Yeşil Su Kusmak Nasıl Geçer?

Yeşil su kusma tedavisi için bir Dahiliye Doktoru’na görünmeniz şarttır. Kan, idrar ve dışkı tahlilinizi doktorunuza gösterdikten sonra teşhis konulacak ve yeşil su kusma sebebiyeti olan rahatsızlığınız için gerekli tedbirler alınacaktır.

Yeşil Su Kusma Evde Nasıl Geçer?

-Bol miktarda su içilmesi gerekmektedir. En az 2 litre su tüketimi ile birlikte vücudunuzda bulunan mikroplar temizlenecektir.
-Nane limon çayı içilmesi gerekmektedir.
-Günde her gün en az 1 saat orta tempoda yürüyüş gerçekleştirilmelidir. Yaptığınız yürüyüşün akabinde toksinler vücuttan dışarı atılacak ve yeşil su kusmak için bir sebep kalmayacaktır.
-Bir çorba kaşığı rezene tohumunu bir bardak kaynar suda karıştırıp 10 dakika kadar demledikten sonra süzüp günde en az bir kez bu karışım içilmelidir. Bu sayede yeşil su kusma probleminiz ortadan kalkacaktır.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!