Yağ Yakan 8 Gıda

 Yağ Yakan 8 Gıda

Yaza doğru, gebelik döneminden sonra vb. durumlarda bir kadın olarak kalori saymak vazgeçilmezlerden biri. Bir kadın, göbeğindeki küçük bir yumru ile sonsuza kadar mutsuz yaşayabilme yeteneğine sahiptir. Bu kadınlar için bir utanç vesilesidir. Genellikle göbek, kollar, kalça gibi bölgelerde, yağlanma, sarma, kıyafetlere sığmayan göbek ve yan bölümler oluşur. Ev egzersizleri ve bunları sürekli yapmak kadınlar için işkencenin bir diğer söylevidir. Spor salonuna gitmek ise bir veya daha fazla sorundan dolayı mümkün olmayabilir. Spor salonları yağ yakmak için etkili bir çözüm olsa da, tek çözüm olduğu söylenemez. Sıkılaşmak için kullanabileceğiniz gıdalar vardır. Kalori ve yağ yakan gıdalar ile fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yumurta: Yumurtanın içerdiği yağ göz önüne alındığında bu listede olması sizin için garip olabilir. Ama unuttuğunuz bir şey var. Yumurta protein içerdiği için mükemmel, tüm temel aminoasitleri içerdiği için önemli bir besin. Kahvaltıda yenen yumurtanın, yiyen kişiyi uzun süre tok tuttuğu sizler, bizler tarafında kanıtlanmıştır. Tok kaldığınız için daha fazla kalori tüketmeyeceksiniz. Bu sayede genel kalori tüketiminiz en aza indirgenecek. Ayrıca yumurta, metabolizmanızın gün boyu çalışmasını sağlar.

Chia Tohumları: Chia tohumları, Güney ve Orta Amerika’da çoğunlukla obezite, kalp-damar hastalıkları ve diyabeti önlemek için tıbbi gıda olarak kullanılıyor. Bu tohumların bir çay kaşığının protein lifleri ve anti inflamatuar dolu olduğu gerçeğini seveceğinizi umuyorum.

Tarçın: Gıdalara, çarlara, aklınıza gelebilecek her gıdaya tarçın koymayı ihmal etmeyin. Bal ve fındık ile birlikte, varsa mutlaka tarçın yiyin. Her çorba veya yemek yapışınızda, yemeğe veya çarşıya bir çay kaşığı tarçın atın. Tarçın; metabolizmayı hızlandırır, kan şekeri temizlemek için insülinin eylemlerinin arttırılmasına, vücut glikoz emiliminin bloke edilmesine yardımcı olan yağ yakıcı bir güçtür.

Zencefil: Neredeyse her şeyin evrensel çaresi zencefil tüketmekten geçer. Ne olursa olsun zencefil kullanmaya özen gösterin. Çayın içine ekleyin, suyunuzu zencefille birlikte için, tavada yumurtanıza ekleyin… Bu, anti-hipertansif, anti-inflamatuar ve glikoz hassaslaştırıcıya sahiptir. Gastrointestinal sistem üzerindeki etkileri uyarmak, yağ yakmak ve mideyi yatıştırmaya yardımcı olmak için idealdir.

Çilek-Kızılcık-Yaban Mersini: Bunlar hastalıklarla savaşmak ve kalbi korumak için harika meyveler. Aynı zamanda kilo azalttığı, yağ birikimini engellediği ve iltihapları azaltmaya yardımcı olduğu da bilinir. Ve diyabetik sorunlarla başa çıkmak için mükemmeldirler. Zararlı patojenler veya gut büyümesine karşı her zaman dirençli olmanızı sağlar. Haftada birkaç gün almak isteyebilirsiniz.

Kırmızı Acı Biber: Metabolizmanızı çok yüksek bir şekilde çalıştırır. Yerken, kelimenin tam anlamıyla yağlarınızın eridiğini hissedeceksiniz. Acı biber yedikten sonra yağ yaklaşık 20 dakika içinde metabolizma için yakıt haline gelecektir.

Yeşil Çay: Özellikle yeşil çay, kilo kaybı ve yağ yakma konusunda genel olarak en etkili çaylardan biri olarak biliniyor. Kendi içinde yeşil çay, vücuda tutunmuş durumda bulunan yağları çok seviyor. Yağ oksitleyici ile birlikte sinir sistemini de harekete geçirir ve sahip olduğunuz enerji miktarını arttıran kafein de içerir(Tabi ki gerektiği miktarda). Metabolizmayı da oldukça etkili bir şekilde hızlandırır. Günde 2 – 3 bardak yeşil çay içenler çok kısa sürede yağlarını eriteceklerdir. Ekstra olarak, birçok gıda ile birlikte tüketildiğinde gastrointestinal sistem sorunlarını çözmeye yarayabilir.

Avokado: Avokado sevmez misiniz? Dürüst olmak gerekirse herhangi bir sağlıklı yemek tarifi için, anti-inflamatuar gıdalar içinde en iyilerindendir. Avokado yağı, OMEGA 9 içerir ve bol bol protein ve lif içerir. Ayrıca karın bölgesinde yağ oluşumlarına karşı koyar. Bir günde yarım avokado yiyerek karın yağlanmasını önleyebilirsiniz.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!