Vajina Beyazlatma Nedir?

 Vajina Beyazlatma Nedir?

Vajina beyazlatma, son dönemlerde oldukça popüler bir kavram. Aslında uygulanan yöntem sadece vajina özünde oluşan bir problemi çözmek için üretilmedi. Koltuk altında, bıyık bölgesinde de meydana gelebilen bir sıkıntı. Kararmalar çeşitli zamanlarda meydana çıkabilmektedir. Bu kararmaların hiçbir şekilde insan sağlığına zararlı yönü yoktur. Sadece estetik açıdan daha iyi bir görünüme kavuşmak açısından gerçekleştirilir.

Yani vajina beyazlatma, çeşitli sebeplerle, çeşitli dönemlerde ortaya çıkan kararmaların, genital bölgeye çeşitli işlemler uygulanarak temizlenmesi, beyazlatılması işlemidir. Bu işlem için doğal yöntemler kullanılabileceği gibi doktor gözetiminde tedavi yöntemleri de uygulanabilmektedir.

Vajina Kararmasının Sebepleri Nelerdir?

Vajina kararması, birçok sebepten meydana gelebilmektedir. Cilt ile ilgili problemlerden ötürü oluşabildiği gibi, jilet kullanımı, kötü iç çamaşırı kullanımı, hatta epilasyondan ötürü bile oluşabilmektedir. Bunun yanı sıra kullanılan doğum kontrol hapı gibi ilaçlar da vajina kararmasına sebebiyet verebilmektedir.

Bu kararmaların sağlık açısından herhangi bir sakıncası yoktur. Fakat estetik açıdan kötü bir görüntüye sebebiyet verirler. Özellikle koltukaltı ve vajina bölgesinde oluşurlar. Seviyesi, türü ve oranı kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Vajina beyazlatmak için doğal yöntemleri kullanabileceğiniz gibi tıbbi yöntemleri de kullanabilirsiniz. İkisini birlikte kullanmanız daha da olumlu sonuçlar verecektir. Öncelikle doğal yöntemlerden bahsedelim. En fazla kullanılan doğal yöntemler limon suyu masajı ve zeytinyağı masajlarıdır. Duş almadan önce 1-2 dakika kadar bu bölgeye limon suyuyla veya zeytinyağıyla masaj yapmanız, bölgenin ölü hücrelerden arınmasını sağlar. Ölü hücrelerin temizlenmesiyle birlikte kararma da sonra ermeye başlar ve beyazlama sürecine girer.

Genital bölge temizliği gerçekleştirildikten sonra bu bölgeye uyguladığınız yöntem de kararmalara sebebiyet verebileceği için temizlik gerçekleştikten sonra yukarıdaki işlemi uygulamanız bölgenin temizliği açısından ve kararmanın önlenmesi açısından yararlı olacaktır.

Lazerle Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz doğal yöntemlerin yanı sıra lazer işlemiyle de vajina beyazlatma işlemi gerçekleştirilebiliyor. Bu işlem genellikle alanında uzman insanların, estetik merkezlerinde gerçekleştirdiği bir işlem. Bu işlem uygulanırken genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Kararma olan bölgeye lazer ışınlarıyla tedavi uygulanır. Böylece ciltte koyulaşmaya yol açan pigmentler yok edilerek kararmanın ortadan kalkması sağlanır. Bu işlem 15 dakika kadar sürüyor ve kişi herhangi bir ağrı sızı hissetmiyor. Ayrıca işlem uygulandıktan hemen sonra gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Vajina Beyazlatma Ürünleri Nelerdir?

Piyasada bu konuda üretilmiş birçok ürün var. Ürünler sadece vajina beyazlatmak için değil, kararma olan her bölgeyi eski haline getirmeye yardımcı oluyor. Yani satın alacağınız ürünü kararma problemi yaşadığınız diğer bölgelerde de uygulayabilirsiniz.

Beyazlatma ürünlerinin fiyat aralığı 20 lira ile 300 lira arasında değişiyor. İhtiyaç ve beklentileriniz doğrultusunda size uygun ürüne karar vererek kararma problemlerinin önüne geçebilirsiniz. Kremlerin nasıl kullanıldığı, prospektüslerinde belirtiliyor.Bu kremlerin yanı sıra vücut temizliğinizi sağladıktan sonra kararma olan bölgeye uygulayacağınız pudra da beyazlama işlemine katkı sağlayacaktır.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!