Uçuk Virüsü Herpes

 Uçuk Virüsü Herpes

Herpes , halk arasında yaygın olarak da bilinen uçuk virüsünün tıptaki karşılığına denk gelmektedir.Genelde dudak kenarlarında oluşan bu virüsün gözde de çıkma ihtimali oldukça yüksektir.Gözün iç kısmında kornea bölgesine yerleşen Herpes virüsü , grip ya da nezle gibi hastalıklarla insanları etkiler.Dikkate alınmazsa çok tehlikeli boyutlara ulaşabilecek rahatsızlıkları tetikleyebilir. Göz kapaklarında da görülebilmektedir.

Nasıl Bulaşır

Herpes ‘in bulaşma nedenleri vücudun zayıf düşmesinden kaynaklıdır.(stres,hüzün,yorgunluk) Ayrıca insanlardan da bulaşabilen Herpes virüsünün gözde bulunması hali insan için en tehlikeli bölümün yaşanmasına sebep olabilmektedir. Bu virüsün göze yerleşmesi durumu söz konusu olursa , hayat boyunca sizin zayıf anınızı bekleyen bir düşman gibi vücudunuzun her güçsüzlüğünde gözde aktif olmasına neden olacaktır. Gözde , kornea üzerindeki siyah noktayı tamamen kapatabilecek kadar tehlikelidir.Bu tehlikenin varlığı sebebiyle göz nakline kadar gidebilecek durumla karşı karşıya kalınabilinir.

Nasıl Önlem Almalıyım

Dikkat edilmesi gereken en önemli husus toplu taşımalar ve insanların yoğun olduğu bölgelerden eve dönüldüğünde mutlaka eller ve yüz bölgesi yoğun su ve sabun ile yıkanmalıdır. Beslenmeye dikkat edilmeli , bol bol sebze ve meyve yenilmelidir..
Örneğin göz kapaklarında görülmeye başlanması durumunda krem kullanılabilinir fakat ilk tercih olarak doğal yöntemlerle müdahale edilmesi daha doğru olacaktır.Sarmısak , bu virüsle mücadele açısından en etkili doğal seçenektir.Özellikle içindeki sıvının göz kapağında çıkmış olan virüse uygulanması , onun aşırı büyümesinin önüne geçecektir.İlk gün çok önemldir.
Gözün içine yerleşmiş olan uçuk virüsünün aktif olmaması için ise havuç tüketilmesinin yanısıra diğer sebze ve meyveler tüketilmelidir. Soğuk algınlığı , grip gibi hastalıklara yakalanmamalıdır. Aktif olması durumunda hekimlerin önerdiği şekilde bazı krem ,damla ve ağızdan alınan antibiyotik gibi tedavi yöntemleri kullanılmaktadır.Mutlaka hekimden yardım alınmalıdır.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!