Tüp Bebek Fiyatları 2020

 Tüp Bebek Fiyatları 2020

2020 Tüp Bebek Fiyatları

Uzun süren zamanın ardından, bebek sahibi olamayan çiftler için artık tüp bebek yöntemi var. Tüp bebek fiyatları 2020 hakkında detaylı bilgi için okumaya devam edebilirsiniz. Tüp bebek tedavi yöntemine başvuran çiftlerin anne baba olma şansları oldukça yüksek. Ülkemizde, yaklaşık yirmi yıl önce tüp bebek tedavisi yapılmaya başlanmıştır. Tüp bebek yönteminin uygulanabilmesi için, bazı testler yapılır. Kısırlık başta olmak üzere, başka sebeplerden dolayı anne baba olamayan çiftler için tüp bebek umut ışığı oluyor.

Anne adayından alınan yumurta ile babadan alınan sağlıklı spermleri kullanarak, döllenme işlemi gerçekleştiriliyor. Bu işlemden sonra anne rahmine döllenmiş yumurta tekrar enjekte ediliyor. Artık günümüzde, kısırlık tanısı konulan ve asla çocuğun olmaz denilen birçok çift, tüp bebek yöntemi ile anne baba olabiliyor.

Tüp bebek tedavi fiyatları her yıl değişiyor.

Tüp bebek fiyatları 2020

Tüp bebek fiyatları 2020

2020 yılında tüp bebek fiyatları ne kadar?

Birçok çiftin başvurduğu tüp bebek fiyatları, her yıl değişiyor. Bunun yanı sıra tüp bebek tedavisi uygulayan merkezlerin de fiyatları birbirinden farklı olmaktadır. Tüp bebek uygulaması hem maddi hem de manevi olarak biraz fedakarlık istiyor.

Ülkemizde yapılan araştırmalara göre her 100 kişi içinden 15 kişi tüp bebek tedavi yöntemini tercih etmektedir. Bebek sahibi olmak isteyen çiftler için, tüp bebek yöntemi pahalı bir tedavi yöntemi. Ancak sosyal güvenlik kurumu, bu ücretin bir bölümünü karşılıyor. Bu durum bebek sahibi olmak isteyen çiftler için iyi bir haber.

Tüp bebek ücretlerinin, tüp bebek yapılan merkezlerde farklı olmasının sebebi, sunulan hizmetler, doktorlar, tüp bebek yöntemi tedavisinde uygulanan ilaçlar ve tedavi için uygulanan yepyeni yöntemler dolasıyla farklılık gösterir. Bunun yanı sıra teknolojik uygulamalar da tüp bebek fiyatlarını da daha da arttırabiliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu Hangi Durumlarda Tüp Bebek Tedavisini Karşılıyor?

Sosyal Güvenlik Kurumu Tarafından Belirlenen Bazı Koşullar Şunlardır:

Tüp bebek tedavi yöntemi için anne adayının 23 yaşında olması gereklidir. Aynı zamanda 40 yaşından gün almamış olmalıdır.

Anne baba olmak isteyen çiftlerin genel sağlık sigortası en az 5 yıllık olmalı ve sigorta pirimi en az 900 gün ödenmiş olması gerekmektedir.

Bebek sahibi olabilmek için diğer tedavi yöntemleri denenmiş ve olumsuz sonuç alınmış olduğuna dair belgelerin olması gerekir.

Çiftlerin normal yollardan bebek sahibi olamadığını ve gerekli yöntemlerin denendiği, yetersiz kaldığını belirten bir raporun olması durumunda SGK tüp bebek tedavisini karşılıyor.

Tüp Bebek Uygulaması Fiyatları Ne Kadar?

Tüp bebek tedavisi biraz pahalı bir uygulamadır. Dünyada, gelişmiş ülkelerde uygulanan tüp bebek tedavi ücreti yaklaşık olarak on bin doları bulmaktadır. Ülkemizde ise tüp bebek tedavisi yaklaşık olarak 3000 tl yi bulmaktadır. Bunun yanı sıra tüp bebek yöntemi uygulanması için 1400 ile 1700 dolar arası uygulama maliyeti alınır. İlaç maliyeti olarak da yaklaşık olarak 1500 ile 2500 tl arası ücret alınabilir. Bu ücretler tüp bebek merkezlerinin sizlere sunduğu hizmete ve ek tedavi yöntemlerine değişiklik gösterir. Tüp bebek yaptırmak isteyen aileler, tüp bebek merkezlerine başvurmadan önce bir kenara 5000 tl kadar para ayırmalıdırlar.

Eğer herhangi bir kuruluşa bağlıysanız, mesela emekli sandığı gibi, tüp bebek yönteminde size sağlanan avantajları kullanabilirsiniz. Sağlık bakanlıklarına bağlı ya da üniversite hastanelerinden, tüp bebek tedavisine uygundur diye çiftler rapor almalı. Bu rapor ile birlikte, tedavinizin 1.123 tl lik kısmı size ödenecek olan ücrettir.

Tüp bebek tedaviniz tamamlandıktan sonra ilaç verildiği takdirde, raporunuz ile ilacınızın %80 bölümünü kurumunuz ödemektedir.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (5)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

aslı 7 sene önce

Tüp bebek fiyatları kliniğe göre farklılık göstermektedir.

Nazlı 7 sene önce

Arkadaşlar ben 32 yaşındayım eşimle birlikte çocuk düşünüyoruz. Ancak tüp bebek yada aşılama sonucu ola bilr dedi d. R bunun için devamlı özel d. Ra gitdik işim sgk çalışanı şimdi özelde tüp bebek için fiyat aldık ortalama 8.500 civarında fiyat çıkardılar sgk paramızı nasıl ala bilriz tüp bebek yaptırırsak bilen varmı

Aygül Cevik 7 sene önce

Anlamiyorum, bize neden 5000TL veya 17000Tl deniliyor. Almanyada yasiyoruz diyemi, sanki biz parayi yerde topluyoruz. Bir muayene telde eger TC numaraniz varsa 398Tl denildi muayene girince 498TL alindi, Telefonda, yardimci oluruz diyorlar bizde güveniyoruz malesef hep yüksek ödüyoruz. Bi muayene bu kadar ödendigini farkli ödeme insan kendisini enayi yerine konuldugunu anliyor. Sadece bi Ultrason birde konusma 498TL.

    Ay* Ç* 7 sene önce

    Bi rahim röntgenine 750 tl ödedim. Kan tahlili o bu şu derken 2000 ₺ gitti. Ve tedaviye başlandığında nakit olarak 5500₺ istediler. + ilaç ücretleri 3000₺ tutar dediler. Gerisini siz düşünün artık

batuhan 8 sene önce

tüp bebek fiyatları hastahanelere göre değişiyor bence düşünen kişiler araştırma yaparak daha net sonuçlar elde edebilir.