Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır

 Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır

Tırnak yeme alışkanlığı hastalıklara davetiye çıkartan bir eylemdir. Tırnakların arasında biriken mikroplar , ağzımız vasıtası ile vücudumuzun her yerine dağılır ve bizi güçsüz bırakır. Tırnak yeme alışanlığını küçükken edinen bir kişinin , bu durumdan kurtulması sosyal hayatında da kendisine önemli katkılar sunar. Çünkü tırnağını yiyen bir kimse , toplum nezdinde kendine güvenmeyen insanı simgeler.Bu yüzden de çevresine bir takım içsel sorunlarının bulunduğuna dair güçlü intiba bırakır.
Günün her anında mikroplu alanlarla temas sağlanması ertesinde tırnakları yeme alışkanlığının gerçekleştirilmesi bir takım kalıcı hastalıklara da davetiye çıkartır.Aklımıza gelecek her türlü hastalık , mikrop Vs ‘nin sebeplerinden en güçlüsü olarak karşımıza çıkar. Tırnakların yenme eylemini dişlerimizle gerçekleştiriz.Bu yüzden dişlerde aşınma kaçınılmazdır.

Tırnak Yeme Alışkanlığının El Estetiğine Olan Etkisi

Tırnakları, ağzı kullanarak kısaltmak ile tırnak makası aracını kullanarak kısaltmak arasında göze hitap etmesi açısından da farklı bir ilişki bulunmaktadır.Ağzımızla yediğimiz tırnaklarımız biraz sonra çok kötü bir görüntüye kavuşacaktır.Oysa ki tırnak makası ile düzenli bir şekilde kestiğimiz tırnaklarımız daha düzgün ve estetik bir görünüme bürünecektir.Özellikle bayanların bakımlı ellere sahip olmayı arzu etmeleri halinde tırnak bakımına gereken önemi vermesi ,erkeklerin de ilgisini onların ellerine çekecektir.

Tırnak Yeme Alışkanlığını Bırakma Yöntemleri

Tırnak yeme alışkanlığını bırakmak istemenin en etkili yolu , bunu gerçekleştirmenin ne kadar mide bulandırıcı olduğunun düşünülmesi ve hissedilmesidir. Bu ütopya değil gerçeğin ta kendisidir.Çünkü tırnak yiyerek çevrede gördüğünüz ve iğrendiğiniz bazı nesnelerdeki bakteri ve virüslerin , tırnağınızda olmadığını düşünmeniz fazla iyimser olduğunuzun göstergesi olarak karşınıza çıkar.Bununla beraber sıvı ve ya krem gibi bazı losyonların bakımla beraber sürülmesi neticesinde ellerin ağza götürülmesiyle beraber dilde lezzetsiz acı hissinin ortaya çıkması da tırnakları yeme alışkanlığının bırakılmasında önemli etken olabilir.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!