Sivilceler İçin Patates Kürü Nasıl Yapılır? | Hasta Saglik Sitesi

Sivilceler İçin Patates Kürü Nasıl Yapılır?

Cilt Sağlığı Erman Güneş 480

Yüzünüz de sivilceler varsa ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa sivilcelerin kısa sürede geçmesi için uygulayabileceğiniz pek çok maske bulunmaktadır. Bunlardan biri de patates maskesi olarak bilinmektedir.

Patates Maskesi

• 1 adet patates

• 1 tatlı kaşığı bal

Bu ikisini karıştırarak yüzünüze uygulayın ve yüzünüzü yıkamadan yatın. Sabaha kadar yüzünüz de kalan bu maske cildiniz de onarıcı etki gösterecektir. Bu maskeyi haftada 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Limonlu Sivilce Maskesi

• 1 çorba kaşığı limon suyu

• İki çorba kaşığı bal

• 1 adet dövülmüş aspirin

Malzemeleri karıştırın ve ocakta biraz ısıtın bu karışımı yüzünüze uygulayarak 15 dakika kadar bekleyin ve ardından durulayın. Bu limon maskesi 10 gün boyunca düzenli olarak uygulayın. Bu süre sonunda cildiniz de bulunan sivilcelerinizin kuruduğunu görebilirsiniz.

Bu maskeler özellikle de ciltteki sivlceleri kurutarak daha pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlıyor.

Parlak ve Pürüzsüz Cilt İçin Öneriler

Daha canlı bir cilt için yapmanız gerekenler genel olarak günlük olarak 2- 2,5 litre su içmektir. Su cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar. Canlı ve pürüzsüz bir cilt tipi için daha çok tercih edebileceğiniz hoş görünen bir cilt için genellikle yukarıda bahsedilen bu önerileri ve maskeleri tercih edebilirsiniz. Teniniz hassas ise yine bu maskeler tercih edilebilir. Doğal maskeler olduğu için cilt üzerinde herhangi bir zararı bulunmamaktadır.


Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

facia üçlü izle