Sivilce Geçiren Yüz Maskeleri

 Sivilce Geçiren Yüz Maskeleri

Hâlihazırda oldukça büyük problemlere sebebiyet veren rahatsızlıklardan birisi sivilcelerdir. Sivilceler özellikle ciltte çok fazla yağ birikmesinde oluşmaktadır. Bu durum neticesinde estetik açıdan hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Fakat artık evde rahatlıkla yapabileceğiniz yüz maskeleri sayesine bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Sivilce maskesi bu konuda oldukça başarılı bir iş çıkartarak sivilceleri büyük ölçüde azaltacaktır. Sağlıklı bir cilt için bu yüz maskelerinin düzgün bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Şimdi doğru uyguladığınızda gerek cilt bakımı gerekse görüntü açısından size oldukça yarar sağlayacak bu maskenin nasıl hazırlandığından bahsedelim.

Portakal Maskesi

Malzemeler

—Bir adet portakal

—1 çay kaşığı kadar kabartma tozu

Nasıl Hazırlanır?

Portakal maskesi için öncelikle portakalları ince bir şekilde rendelemeniz gerekmektedir. Daha sonrasında içerisine kabartma tozunu atarak krem şeklini alana kadar karıştırmak gerekir. Karışım kıvama geldikten sonra sivilcelerinizin üzerine sürebilirsiniz. Maskeyi sürdükten yarım saat sonra yıkayarak çıkartabilirsiniz.

Ayva Maskesi

Malzemeler

—1 adet ayvadan alınacak çekirdekler

—1 tatlı kaşığı kadar pudra

Nasıl Hazırlanır?

Ayva maskesi için öncelikle ayvanın çekirdeklerini çıkartıp bir tencere yardımı ile kaynatmanız gerekir. Tencere içerisine ayva çekirdeklerinin üstüne gelecek kadar su koyarsanız, çekirdekler daha iyi pişecektir. Çekirdekler kaynadıktan sonra 1 gün bekletin. Daha sonrasında içerisine pudra ekleyerek yüzünüzde sivilce bulunan yerlere sürün. 15–20 dakika sonra ılık su ile maskeyi çıkartabilirsiniz.

Cilt bakımı konusunda oldukça yararlı olan bu maskeler sayesinde artık çok daha güzel bir görünüme kavuşacaksınız. Fakat bu maskeleri düzenli bir şekilde uygulamanız gerektiğini unutmayın.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!