Saç Bakımında En Etkili Sonuç İçin Hangi Yağlar Kullanılmalıdır?

 Saç Bakımında En Etkili Sonuç İçin Hangi Yağlar Kullanılmalıdır?

Doğal nitelikteki yağlar geçmişte olduğu gibi bugün de saçlara bakım amacıyla uygulanmaktadır. Saçları canlandırmaktan şekil verilmesine kadar bu yağlar çok farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Hem oldukça çeşitli faydaları olması hem de kimyasal olmamaları sebebiyle tercih sebebi olan bu yağlar, her bütçeye uygun olmalarıyla da tercih sebebi olmaktadır.

Saç bakımında Hangi Sonuçların Elde Edilmesi İçin Hangi Yağlar Kullanılmalıdır?

  • Zeytinyağı: Saç bakımında tercih edilen en eski yağlardan biridir. Saçların kuruluğunun önlenmesinde, beslenip sağlıklı olmasında ve de yumuşamasında kullanılmaktadır. Aynı zamanda saçların daha kolay taranmasını da sağlamaktadır. Zeytinyağı içeriğine hiçbir madde eklenmeden de saçın dibine temas etmeyecek şekilde bakım amacıyla kullanmak mümkündür.

  • Hindistan Cevizi Yağı: Saçlar için en etkili sonuçların elde edilebildiği yağlardan biri de hindistan cevizi yağıdır. Saçların; matlık, cansızlık ya da yumuşak olmama gibi sorunların çözümünde kullanılan bu yağ aynı zamanda oldukça güzel bir kokuya da sahiptir. Özellikle saç uçlarına uygulanarak kullanılması daha etkili bir sonuç alınması için önemli olmaktadır.

  • Hint Yağı: Hint yağı bitkisinden üretilen bu yağ, yıpranmış saçların eski sağlığına kavuşmasını sağlamaktadır. Çok yoğun yapısı nedeniyle suyla karıştırılarak uygulanması önerilen bu yağın, saç dibine masaj ile sürülmesi de kan dolaşımını arttırarak saç köklerini sağlamlaştırmaktadır.

  • Argan Yağı: Saçlara bakım yapılmasında en çok kullanılan ve son zamanlarda oldukça popüler olan bir diğer yağ ise argan yağıdır. Saçların güçlenmesini, daha parlak olmasını ve bunlara bağlı olarak da kırılmaksızın saç uzamasını da sağlayan bu yağ; neredeyse saç bakımından istenen her etkiyi kullanıcılarına vaat etmektedir. Saçlara uygulanan diğer yağların aksine saç derisine de uygulanan bir yağ olma özelliğine de sahiptir.

Saç Bakımında En Etkili Sonuç İçin Hangi Yağlar Kullanılmalıdır?

  • Lavanta Yağı: Özellikle de çok sevilen kokusu nedeniyle tercih edilen bu yağ, saç dibinin hassas olması ile ilgili sorun yaşayan kişilere önerilmektedir. Saç diplerindeki çoğu kişinin muzdarip olduğu kaşınma, saç derisinin dökülmesi gibi sorunların çözümünde kullanılmaktadır. Saç diplerine de uygulanabilen bu yağın oldukça nazik bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Aynı zamanda buna ek olarak şampuanın içerisine karıştırılarak da uygulanabilmektedir.

  • Badem Yağı: Saç bakımında en çok kullanılma sebeplerinden biri saç dökülmelerinin önlenmesi olan bu yağ, saçların beslenmesini de sağlamaktadır. Uygulama yöntemi olarak ise bakım yağı şeklinde uygulanması tavsiye edilmektedir. Saçın her yerine uygulandıktan yaklaşık 15 dakika sonra yıkanması önerilmektedir.

  • Ceviz Yağı: Özellikle saçların nemlendirilmesi amacıyla kullanılan bu yağ, aynı zamanda saçların daha güçlü olmasına da fayda sağlamaktadır. Bu faydalarının yanında saç diplerine de oldukça yararlı olduğu da bilinmektedir. Sık ve saçların her yerine uygulanarak kullanılan bu yağ, yağlı saçları olanlar için sadece saçların uçlarına sürülerek uygulanmalıdır.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!