Porselen Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

 Porselen Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Her ülkede olduğu gibi Türk bayanları da bakımına düşkündür. Fakat günümüzde bakım ile ilgili yayımlanan her bilgiye güven olmuyor. Şimdi sizlerle tabir-i caizse Türk diliyle “koca karı” tarifinden ziyade uzmanlar tarafından tavsiye edilen, denenmiş ve sonuç alınmış bir porselen cilt maskesi tarifini paylaşacağım.

Tarifi verilen maske alanda uzman kişilerce tarif edilmiş ve denenmiş bir cilt maskesidir. Fakat denediğiniz maskeler cildinizde farklı bir yan etki gösteriyorsa geçer düşüncesiyle tekrar yapmaya devam etmemenizi tavsiye ederim.

Çünkü her cilt tipi birbiriyle aynı değildir. Bazı insanların cildi yağlı bazı insanların ise kuru olur. Cilt tipinize göre maskelerinizi seçmenizi öneririm. Bu söylediklerim sizi ürkütmesin.

Bu tarif birçok kişi tarafından kullanılmış ve herhangi bir yan etkisi görülmemiştir.

Şimdi gelelim tarifimizde kullanılacak olan malzemelere;

– Mısır unu
– Beyaz kil
– Krem (el veya yüz fark etmez.)
– Limon
– Su

Çok kolay ve pratik bir maskedir. Bir kabın içine 1 çay kaşığı mısır unu ve bir çay kaşığı beyaz kil koyunuz. İkisini iyice karıştırınız. Sonra bir çay kaşığı kremi ekleyiniz. El veya yüz kremi fark etmiyor. Kremi ilave ettikten sonra da karıştırınız. Sonra aldığı kadar su koyunuz.

Maskemizin kulak memesi kıvamında olması gerekiyor. Sonra da bir iki damla limon suyu damlatınız. Karıştırmaya devam ediniz. İçine koyduğumuz malzemelerin hepsinin bir olması lazım.

Limon ve kil bir çok cilt maskelerinde bulunmaktadır. Çünkü cildimize olumlu yönde etkileri vardır. Aldığınız malzemelerin son kullanma tarihlerine dikkat edilmesi gerekiyor. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra cildinizi temizleyiniz. Gözeneklerin açık olması olumlu yönde etkileyecektir.

Temiz cildinize kremsi yapıda olan maskeyi masaj yaparak yavaş yavaş sürünüz. Yüzünüze iyice yediriniz. Maske cildinizde kalacaktır. Cildiniz tamamen ememez maskeyi. Beklemek için belli bir süre yoktur. Maske cildinizde kuruyacak ve bir süre sonra yavaş yavaş dökülmeye başlayacaktır.

İyice kuruduktan sonra cildinizi incitmeden yavaş yavaş maskenin cildinizden çıkmasını sağlayabilirsiniz. Elinizde çıkarmayı deneyin. Herhangi sert bir şeyle çıkarmaya çalışmayın. Eğer zorlanırsanız, gözlerinize dikkat ederek sudan destek alabilirsiniz. Yüzünüzü az miktarda su ile ıslatırsanız daha kolay çıkacaktır.

Hafif bir kızarıklık çıkabilir. Bu normal olan bir etkidir. Yoğurt da cilde iyi gelen bir besindir. Porselen cilt maskesinden hemen sonra da yoğurt sürebilirsiniz.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!