Parlak Cilt İçin Yüz Maskeleri | Hasta Saglik Sitesi

Parlak Cilt İçin Yüz Maskeleri

Cilt Sağlığı Erman Güneş 132

Güzel bir görüntünün arkasında sağlıklı bir cilt vardır. Sağlıklı bir cilt elde etmek için özellikle cildin parlak olması gerekir. Mat ciltler genel olarak sağlığı tehlikede olan ciltleri belirtmektedir. Fakat mat bir cilde sahip olanların tekrar parlak bir cilt elde etmesi için uygulayabileceği yüz maskeleri vardır.

Parlak yüz maskeleri pek çok açıdan işinize yarayacak ve daha sağlıklı olmanızı sağlayacaktır. Bu hem kendi sağlığınız hem de daha estetik ve şık bir görüntü için gereklidir. Şimdi bu konuda işimize yarayacak belli başlı yüz maskelerinin nasıl hazırlandığından bahsedelim.

Papaya Maskesi

Malzemeler
—1 yumurta
—Yarım fincan papaya
—1 yemek kaşığı limon suyu
—2 yemek kaşığı ekşi krema

Nasıl Hazırlanır?

Papaya maskesi için yumurtanın beyazını çıkartarak, önceden ezdiğiniz yarım fincan papaya ezmesi ile karıştırmanız gerekir. Daha sonra bu karışımın içerisine 1 yemek kaşığı limon ve 2 yemek kaşığı ekşi kremayı ekleyerek tekrar karıştırmalısınız. Karışım belli bir kıvama geldikten sonra bir müddet buzdolabında bekletin. Daha sonra yüzünüze karışımı sürün ve 1 saat kadar bekleyin. 1 saat dolduğunda maskeyi ılık su ile çıkartabilirsiniz. Bu arada eğer karışım artarsa buzdolabında saklayın.

Gliserin Maskesi

Malzemeler
—1 adet yumurta sarısı
—1 çay kaşığı bal
—1 çay kaşığı gliserin

Nasıl Hazırlanır?

Gliserin maskesi cildinizin parlaklığını büyük ölçüde arttıracaktır. Bu maskeyi hazırlamak için öncelikle 1 yumurta sarısı ile 1 çay kaşığı balı karıştırın. Daha sonra karışımın içerisine 1 çay kaşığı gliserin ekleyerek karıştırmaya devam edin. Karışım kıvama geldiğinde yüz ve boyun bölgenize sürerek 2 saat kadar bekleyin. 2 saat sonunda maskeyi ılık su ile temizleyin.

Bu tarz cilt bakımı uygulamaları sayesinde cildiniz çok daha sağlıklı olacaktır. Özellikle cildinizin parlaklık kazanması çok daha güzel bir görüntüye sahip olmanızda etkili olacaktır.


Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

facia üçlü izle