Parfüm Etkisi Yapan Besinler | Hasta Saglik Sitesi

Parfüm Etkisi Yapan Besinler

Doğal Tedavi Erman Güneş 111

Özellikle koku takıntısı olanlar, vücudun kötü kokmasına neden olan besinlerden uzak durmaktadır. Sülfür içeren lahana, brokoli, sarımsak ve soğan gibi gıdalar ten kokusunun kötü olmasına neden olmaktadır. Bu kötü kokunun etkileri, 72 saate kadar çıkabilmektedir. Bununla birlikte tam tersi etki yaratarak vücudun daha güzel kokmasını ve çekici bir ten kokusuna sahip olmamızı sağlayan besinler vardır.

Turunçgiller

Hem canlı hem de taze bir kokuya sahip olan portakal, mandalina gibi turunçgiller, vücudun bir gün kadar güzel kokmasını sağlayabilir.

Kakule

Nefesinizi tazelemek için kullanabileceğiniz doğal besinlerden biri, kakuledir. Etkisini hızlıca gösteren kakule, aroma kokusu salgılamaktadır ve hem ağzınızın hem de nefesinizin güzel kokmasına yardımcı olmaktadır.

Yasemin Çayı

Birçok bitki çayında olduğu gibi yasemin çayının da zararlı maddeleri vücuttan dışarı atma özelliği vardır. Yasemin çayı, teninizin daha güzel kokmasını sağlayacaktır.

Çemen Otu Tohumları

Akşamdan bir bardak suyun içerisine koyacağınız çemen otu tohumlarını sabah içerek, gün boyu güzel bir koku hissedebilirsiniz.

Biberiye

Cilt sorunlarının giderilmesine yarayan biberiye, vücuttaki kötü kokuları atma özelliğine de sahiptir. Hem kötü kokuları atan hem de cilt yağlanmasını önleyen biberiye, kullanılması gereken şifalı bitkilerden biridir.

Yoğurt

Bağırsaktaki toksinleri atmaya yarayan yoğurt, hazımsızlığı giderdiği gibi vücuttaki kötü koku toksinini de atar.

Limonlu Su

Vücudun yenilenmesine ve temizlenmesine yardımcı olan limonlu su, kötü kokulara karşı da etkilidir.

Kekik, Tarçın ve Nane

Bu üç baharat, özellikle çok terleyenler için doğal güzel koku kaynaklarından biridir.


Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

facia üçlü izle