Nemlendirici Maske Yapımı

 Nemlendirici Maske Yapımı

Nemlendirici Maske Yapımı

Cilt bakımı oldukça önemlidir. Zamanının bütün bir bölümünü dışarıda, sokakta geçiren insanların özellikle cilt bakımını yapmaları lazımdır. Bunu yapmak için illa güzellik merkezlerine gitmek ya da o pahalı kremleri kullanmak zorunda değilsiniz. Evde kendinizin hazırlayacağı, cilt maskeleri ile hem cildinizi besleyin, hem canlandırın, hem de parlaklık katın. Vücudunuz için önemli olan besin kaynaklarını, cildimiz içinde kullanabiliriz. Kuru cilt çoğu insanın sorunu. Özellikle kış aylarında, herhangi bir nemlendirici kullanmadığınız takdirde, cildinizde istemediğiniz görüntüler olabilir. Bunun önüne geçmek için evde, kolayca hazırlayabileceğiniz birbirinden etkili maskeler hazırlayıp, iyi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kuru cilt sorunu yaşayanlar için, evde hazırlayabileceğiniz bir maske ile, cilt lekelerinden, kuruluğundan, çil ve benzeri problemlerden kurtulabilirsiniz. Cildinizde yaşadığınız problemleri, doğal maskeler ile gidebilirsiniz. Cildi parlaklaştıran ve canlandıran, doğal maske tariflerini evde kolayca hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz.

Kuru Cilt Tipleri için Nemlendirici

Kuru cilt tipleri için, doğal nemlendirici maskeler hazırlayarak, çillerden, cilt kuruluğu problemlerinden, lekelerden kurtulmak mümkün.
Evinizde basitçe hazırlayabileceğiniz, tamamen doğal cilt maskeleri ile cildinize parlaklık katabilir ve canlandırabilirsiniz.

Kuru Cilt tipleri, nemlendiriciler ile desteklenmez ise pullanma olur ve ciltte istenmeyen görüntüler oluşabilir. Düzenli olarak kullanılan doğal cilt maskeleri ile cildiniz nemlenebilir ve besleyebilirsiniz.

Kuru Ciltler için Yumuşatan Maske

1 tatlı kaşığı vazelin

1 tatlı kaşığı kil

1 tatlı kaşığı portakal suyu

1 tatlı kaşığı lanolin

1 tatlı kaşığı elma suyu

Tüm malzemeleri bir kabın içerisine alalım ve karıştıralım. Karışım macun kıvamına gelince karıştırma işlemini bırakalım. Göz çevreniz hariç, hazırladığınız maskeyi yüzünüzün her yerine uygulayın. Yaklaşık 10 dakika kadar bekletin ve ılık su ile yıkayın. Haftada bir kez düzenli olarak uygulayabileceğiniz bu maske, cildinizi canlandırır ve nemlendirir.

Kuru Ciltler için Patates Maskesi

Bir tane orta boy patatesi rendeleyin. Püre sonucunda ortaya çıkan patates suyunu, gece yatmadan önce cildimize sürelim. Cildinizde kalan patates suyu ile uyuyun ve sabah cildinizi temizleyin.

Kuru Ciltler için Tonik Tarifi

3 damla lavanta yağı

1 yemek kaşığı lavanta çiçeği

1 fincan güvercin ağacı

4 damla limon yağı

Temiz bir kabın içerisine, tüm malzemeleri koyalım ve karıştırmaya başlayalım. Ama kabın cam olmasına dikkat edin. Hatta kavanoz olursa daha iyi olur. Karışımı hazırladıktan sonra ağzını kapatın. Karanlık bir yerde yaklaşık iki hafta bekletin. Her gün tonik olarak cildinize uygulayabilirsiniz. Bir ay boyunca bozulmadan kullanabilirsiniz. Ay sonunda yenisini hazırlayın.

Etkili Cilt Nemlendirici

1 tatlı kaşığı yoğurt

1 tane muz

3 çay kaşığı bal

Bir tabağın içerisinde, muzu çatal yardımı ile ezelim. İçerisine balı ve yoğurdu ilave edelim. İyice karıştıralım ve krem kıvamına gelmesini sağlayalım. Yaklaşık 3 dakika kadar dinlendirelim. Daha sonra karışımı cildimizde uygulayalım ve bekletelim ve ılık su ile yıkayalım. Haftada bir kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Kuru Ciltler için Nemlendirici Tarif

1 adet papatya

1 tatlı kaşığı bal

1 adet muz

1 tane mangonun çeyreği

1 tatlı kaşığı süt kaymağı

1 adet şeftali

Tüm bu meyveleri robottan geçirelim. Bal ve süt kaymağını, meyve püresinin içerisine ilave edelim. Tahta kaşığı kullanarak maskeyi iyice karıştıralım. Cildimize masaj yaparak uygulayalım. Cildimizde 20 dakika kadar bekletelim. Daha sonra cildinizi temizleyin.

Doğal Nemlendirici Maske Tarifi

2 çorba kaşığı süt

2 çorba kaşığı bal

Sütü ve balı bir kabın içerisine koyup karıştıralım. Yüzümüze ve boyun bölgemize masaj yaparak uygulayabiliriz. Daha sonra ılık bir su ile boyun bölgemizi ve yüzümüzü temizleyelim. Haftada bir kere uygulayabileceğiniz bu maske ile, cildinizi nemlenmesini sağlayabilirsiniz.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!