Neden Kilo Veremiyorsunuz?

 Neden Kilo Veremiyorsunuz?

Neden Kilo Veremiyorsunuz?

Kilo verememe sebebi ne olabilir diye hiç düşündünüz mü?Öncelikle kilo verememenin sebeplerini araştırmak gerekir.Bazen diyetler yetersiz kalsa da bazen de hormonal dengesizlikler kilo verememeye sebep olabilir.Hatta kilo bilir alabilirsiniz.

Şimdiye kadar bir çok diyet yaptınız,egzersizleri uyguladınız, fakat hala kilo veremediniz mi?O halde öncelikle bir hekime gidip bir kaç tetkit yaptırmalısınız.Sakın asla kilo veremem diye düşünmeyin.
Kilo verememenin nedenleri altında belki de genetik faktörler yatıyor olabilir ya da sağlıksız alışkanlıklar olabilir.Hatta fazla kilolarınızı özenle muhafaza ediyor olmanızın sebebi hormonlarınız bile olabilir.Tüm bu sorunlara çözüm bulabilirsiniz.Diyetlerin çoğu,hüsranla sonuçlandığı için sizi strese,depresyona itebilir.

Kilo Verememek

Kilo Verememe

Kilo Verememe

Öncelikle problemin ne olduğunu anlamaya çalışın.
Düzenli egzersizler yapıyor ve sağlıklı besleniyorsanız ve buna rağmen hala kilo veremiyorsanız,bir problem var demektir.İlk olarak bu problemi anlamaya çalışmalısınız.Metabolizmayı daha iyi anlayabilmek için,iyi izlemeniz gerekmektedir.
Diyetinizi Günlük Egzersiz ilr Kombinlediğiniz de Bile Hala Kilo Veremiyor musunuz?

Herhangi bir anti-depresan,troid,tansiyon ilacı,steroid,insülin tamamlayıcı laç kullanımı ve bu hastalıklardan herhangi biri var ise,kilo vermeniz zor olabilir.

Bunun yanı sıra soğuğa karşı duyarlı ya da ani ısı değişimleri sizi etkiliyor ise,yorgunluk,kabızlık,saçların seyrekleşmesi ,hafıza kayıpları,odaklanma problemleri yaşıyorsanız bir doktora gitmelisiniz.

Göbek Yağı

Bel ölçünüz kadınlarda 100 santimetreden,erkelerde ise 115 santimetreden fazla ise dikkat etmelisiniz.Yüksek tansiyon,yüksek kan şekeri seviyesi,trigliserid gibi probleminiz var ise,ani sıcak basmaları,genital bölgede kuruluk,mode değişikliği yaşıyor iseniz,bunun altında bazı sorunlar yatıyor olabilir.

Yukarıda belirtilen durumlardan dolayı sorun yaşıyorsanız,kilo veremiyor olabilirsiniz.

Neden Kilo Veremediğinizi Bulun

Yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden dolayı kilo alabilir ya da tüm egzersiz ve diyetlere rağmen kilo veremiyor olabilirsiniz.Bu durumlarda size bazı alternatifler sunacak olan kişi doktorunuzdur.

Ayrıca,troid problemleri kilo sorunu yaşamanıza neden olabilir.Bir çok insan troid bezlerinden dolayı sorun yaşadığından,fazla kilolarından şikayet eder.

Troid bezleri az çalıştığı zaman,soğuga tahammülsüzlük,kabızlık,yorgunluk,hafıza ve saç zayıflıkları görülebilir.Ailenizde troid geçmişi bulunan var ise,sizde de troid olma olasılığı oldukça yüksektir ve bu durum kilo almanıza neden olabilir.

Basenler

Kişiler de yaygın olarak bulunan metabolik sendrom isimli bir durum vardır.Bu durum kan şekerinin seviyesinin bozulmasından dolayı,vücutta normalden fazla yağ birikmesine yol açar.Eğer vücudunuzun diğer yerlerine oranla karın bölgenizde fazla yağ bulunduğunu düşünüyorsanız bu durum trigliserid seviyenizin yüksekliğinden ileri geliyor olabilir.Tansiyonunuza kulak verin.Aynı zamanda genetik faktörler de size kilo sorunu yaşatabilir.Bunun için hemen bir uzmanla görüşün.Unutmayın sağlıksız bir yaşam ve beslenme,alkol kullanımı,çok fazla tütün kullanımı durumu daha zor hale getirebilir.

Yukarıda bahsettiğimiz sorunlar kadınlar ile ilgilidir.Kilo verememe sorunları arasında östrojen hormonu seviyesi önemlidir.Hormon değişiklikleri,doğum kontrol hapları kullanımı,vücudun normalden fazla östrojen hormonu salgılaması,basen ve kalça da yağ birikmesine neden olur.

Tecrübe yapabileceğiniz,semptomlar arasında,mod değişikliği,aşırı terleme,gögüs hassasiyeti,,vajinal kuruluk,bel inceliği ve kalçada kalınlık gibi sinir bozucu heybenizin nedeni,aşırı salgılanan östrojen hormonu ile ilgiliymiş.

Her Problemler için Bir Çözüm Mevcut

Kilo probleminize neyin sebep olduğunu öğrenin ve bir plan yapın.

Troid Problemleriniz için;

Troid Nedir Sayfamızdan troid hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Doktorunuza gidin ve troid için verdiği ilaçları düzenli olarak kullanın.Kalori alımını azaltıp,lif bakımından zengin yiyecekler tüketin.Yağsız et tercih edin ve işlenmiş yiyeceklerden kaçının.İyot açısından zengin besinler tüketin.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!