Limon ile Gebelik Testi

 Limon ile Gebelik Testi

Limon ile Gebelik Testi

Limon ile gebelik testi yapmayı daha önce duymamış olabilirsiniz. Bu yazımızda evde limon ile hamilelik testi nasıl yapılır bir inceleyelim istedik. Bebek sahibi olmak isteyen çiftler, bu dönemde ki en ufak değişikliği bile hamileliğe yormaya başlar. Adet günü bir gün gecikse ya da küçük kasık ağrıları, göğüste gerçekleşen ve adet dönemlerinde olan değişiklikleri bile hamileliğe yorabiliriz. Her ay gecikme yaşadığımızda eczanede satılan gebelik testlerine hücum ediyoruz. Eczanelerden alacağımız testlere, her ay dünyanın parasını ödüyoruz.

Gebelik testini evde yapmaya ne dersiniz? Üstelik bunu limonla deneyeceğiz. Limon ile yapacağınız gebelik testi ile hamile olup, olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Karbonat ve limonu kullanarak evinizde kolayca gebelik testini uygulayabilirsiniz.

Evde Limon ile Gebelik Testi

Evde yapılan limon ile gebelik testini uygulayan ve olumlu sonuç alanlar olmuştur. Şaşırtıcı bir biçimde limon ile yapılan gebelik testi olumlu sonuç vermektedir. Limonu kullanarak, basitçe evde yapacağınız limon ile gebelik testinde, hamile olup olmadığınızı öğrenebileceksiniz. Karbonat ve limonu kullanarak, evde yapılan gebelik testinde başarılı sonuç alma olasılığınız oldukça yüksektir.

Eğer limon ile bu testi uygulamak istiyorsanız, adetinizin bir hafta geçmiş olması gerekmektedir. Adetiniz eğer bir hafta geciktiyse, eczaneye gidin ve bir gebelik testi alın ya da evden hiç dışarı çıkmadan limon ile gebelik testini uygulayınız.

Deneyen bir çok kadın olumlu sonuç almıştır. Ama daha doğru sonuçlar alabilmek için mutlaka diğer testleri yaptırmalısınız. Gebelik testleri içinde en güvenli olan kan testidir. En yakın sağlık kuruluşuna giderek kan testi yaptırın.

Evde Yapılan Gebelik Testleri

Evde Yapılan Gebelik Testleri

Limon ile Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Bir kap alın ve içerisine idrarınızı yapın. Daha sonra bir tane limonu ortadan ikiye kesin, bir yarısını alarak idrarınızı üzerine sıkın. Limon tortuları dibine çöker ise bu hamile olabileceğinize işarettir. Limon tortuları, idrarın üzerinde kalırsa bu hamile olmadığınızı gösterir.

Karbonat ile Gebelik Testi

İdrarınızı yapacağınız, temiz bir kap alın. İçerisine idrarınızı yapın. Üzerine az miktarda karbonattan dökün. Karbonat eğer kabarıp, dökülürse hamile olabileceğiniz anlamına gelir. Eğer sakince dibe çökerse, hamile olmadığınız anlamına gelir.

Evde Kolayca Deneyebileceğiniz, Bilimsel Hiç Bir Niteliği Olmayan, Ama Bir Çok Kişinin Onayladığı Hamilelik Testleri

Bunun yanı sıra evde yapabileceğiniz ilginç gebelik testleri vardır. Bu testlerin doğruluk payı kesin değildir. Gerçekten hamile olup olmadığınızı öğrenmek için bir doktora başvurup, kan testi yaptırmanız önerilir.

Bunlar;

Karbonat İle Gebelik Testi

Temiz, plastik bir su bardağının içerisine, idrarınızı yapın. 2 çay kaşığı kadar karbonatı, idrarınızı içerisine koyun. Bir müddet bekleyin, idrarınız köpürürse hamile olabilirsiniz, köpürmezse değilsiniz.

Çamaşır Suyu İle Gebelik Testi

İdrarınızı temiz bir kabın içerisine koyun. İdrarınızı içine bir miktar çamaşır suyu ilave edin ve köpürmesini bekleyin. Köpürdüğü takdir de gebe olma olasılığınız yüksektir.

Tekrar kullanmayacağınız demir bir kap alın ve içerisine idrarınızı yapın. Demir kabın içerisindeki idrarınızı, ocağın üzerine koyun ve altını yakın. İdrarınız köpürürse hamilesiniz, eğer köpürmez ise hamile değilsiniz.

Şeffaf bir bardağın içerisine, idrarınızı koyun ve bir süre bekleyin. Bardağın dibine tortular çökerse hamile olabilirsiniz, çökmez ise hamile olma olasılığınız düşüktür.

Bu testlerin hiç birinin doğruluk payı yoktur. Ama çoğu kadın denemiş ve olumlu sonuç almıştır. Eğer bu testleri dener ve olumlu sonuçlar alırsanız hemen bir doktora gidin ve gebelik testi yaptırın.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (9)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Esra 7 sene önce

Ben bugün yaptım dibe çöktü eşim inanmadı gebelik testi aldım negatif sizce hangisi doğru

  Ekinezya 7 sene önce

  Merhaba Esra Hanım,

  Öncelikle sitemizi takip ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Bahsetmiş olduğumuz limon testi ve diğer testler aslında kesin sonuç vereceği garanti olan uygulamalar değildir.Hatta eczaneden alacağınız testlerde de bu böyledir ve aynı durumu yaşamanız muhtemeldir.Bu yüzden kesin bir şey söyleyip sizi yanıltmak istemem. Doktorunuza başvurup kan testi yaptırmanız sonucun kesin öğrenilmesi açısından daha doğru olacaktır.

  Teşekkür ediyorum ve sağlıklı günler diliyorum.

Sibel 7 sene önce

Bende birazdan denicem

Zeynep 7 sene önce

Bende yaptım denildiği gibi tortulari dibe çöktü 4-5 günlük bi gecikme yaşıyorum ama doğruluğundan şüpheliyim açıkçası

cansu yazgülü 7 sene önce

Limonla tes yaptim. Limonun. çekirdekleri hemen çöktü hamilemiyim çok korkuyorum ama bir haftadır. Korunma hapı kullanıyorum kalabilirmiyim

aygun 7 sene önce

Ben de yaptim.

ayla 7 sene önce

merhaba denildiği gibi limon ile hamilelik testi yaptım limon tortuları dibe çöktü ancak çok heveslenmek istemiyorum bakalım sonuç kan testinde çıkar artık

  damla 7 sene önce

  sonucunu paylaşır mısınız merak ettim Ayla hanım?

   Sena 7 sene önce

   Kesinmi acaba