Lazer Epilasyon Özellikleri Nelerdir?

 Lazer Epilasyon Özellikleri Nelerdir?

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın kuşkusuz pek çok yolu var fakat bu yöntemlerin çoğu can yakan türden. Üstelik bu dert bir seferle de bitmiyor. Epilasyon aletlerini kullanıyorsunuz, batık problemleri baş gösteriyor, tıraş ediyorsunuz bu sefer eskisinden daha güçlü çıkıyorlar, tüy dökücüler pek işe yaramıyor ve uygularken illallah dedirtiyor, ağda ise başlı başına işkenceye dönüşüyor… Bu durumda günümüzün nimetlerinden lazer epilasyonu aklından en azından bir kez geçirmeyen kadın yoktur herhalde.

Lazer epilasyon deyince de kulaktan dolma bilgiler ve bu deneyimi yaşamış bazılarının olumsuz tecrübeleri bizleri acaba mı diye düşündürüyor. Aslında lazer epilasyon istenmeyen tüyler için kalıcı ve kesin bir çözüm. Üstelik can acısı da hissetmiyorsunuz. Ten renginize ve tüylerinizin durumuna göre 4 ila 12 seans arası bir zaman harcıyorsunuz ve daha sonra ömür boyu tüylerinizle vedalaşıyorsunuz. Sürekli olarak küçümsenmeyecek bir zamanı tüylere ayırmaktansa bir defa zaman ayırıp kurtulmak en mantıklı seçeneklerden biri.

Lazer epilasyonun eskiye nazaran birden fazla yöntemi var. Üstelik eskiden olduğu gibi zayıf tüyleri yok etmeme gibi bir durum da söz konusu değil.

Şu anda yaygın olarak kullanılan iki yöntem mevcut. Ütüleme yöntemi ve Buz Lazer Teknolojisi. Bu iki yöntemle de açık renk tüyler, ince tüyler ve bronz tenliler dahil olmak üzere hepsinde yüksek oranda başarı sağlanıyor.

Lazer epilasyonun amacı yakındaki dokulara ve deriye zarar vermeden kıl köklerini yakmaktır. Yanan kıl kökleri tekrar kıl üretemezler böylece daimi olarak kıl ve tüylerden kurtulmuş olursunuz. Fakat kılların büyümesinde bir döngü vardır, büyümekte olan kıllar ilk seansta kaybolur fakat kıl folikülü içinde oluşmakta olan kıllar maalesef hemen yok olmazlar. Bu yüzden birden fazla seansa ihtiyaç vardır. Her kişide kılların yoğunluk ve büyüme aşaması farklı olduğundan seans sayıları da kişiden kişiye değişir. Zorlu olan kıllarla mücadele 12 seansa kadar sürebilmekte ise de genellikle 6-8 seans arasında tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Lazer epilasyon tedavisi, yüz, boyun, bıyık, bacak, koltuk altı, bikini bölgesi, sırt, kol ve göğüs bölgelerinin hepsine güvenle uygulanabilmektedir. İşlem gerçekleşirken lazer epilasyon cihazları özel bir soğutma sistemiyle çalışmaktadırlar. Bu soğutma sistemi sayesinde acı genellikle hissedilmez. Kişilerin ağrı eşiğine göre değişen bir durum olsa da acı hissettiğini söyleyenlerin sayısı azdır ve bunlarda dayanılmayacak kadar bir acı hissettiklerini söylememektedir. Ayrıca hissedilen acı değil ısıdır. Fakat hastalar bunu sıcaklık yerine acı olarak nitelendirirler.

Önceki yıllarda bronzlaşmış cilt üzerine lazer epilasyon uygulaması yapılamıyordu. Artık Buz epilasyon ve ütüleme yöntemleriyle bronzlaşmış tenlere de lazer epilasyon uygulanabiliyor. Böylece tatil planlarınızı ertelemeniz gerekmiyor, zamanı istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

Ütüleme yöntemiyle lazer epilasyon erkeklerinde sıkça tercih ettiği bir yöntem. Özellikle sırt kılları için uygulanan eski teknolojiler çok fazla fayda sağlayamıyordu. Yeni gelişen teknolojiyle birlikte erkekler de sıklıkla bu yönteme başvuruyorlar ve acısız bir şekilde istemedikleri tüylerden kolaylıkla kurtuluyorlar.

Ütüleme lazer epilasyon, saniyede 10 defa atış yaparak acı ve yanma hissini yok denecek düzeye getirdiği gibi sürekli atış yaptığı için masaj yapılıyormuş hissiyle tedavinizi çok rahat bir şekilde yaptırabiliyorsunuz.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!