Lazer Epilasyon Fiyatları 2019

 Lazer Epilasyon Fiyatları 2019

Lazer teknolojisi kozmetik alana geldiğinden beri bir çok durum daha kolaylaştı. Kelime anlamıyla «lazer» ışık kaynağı, büyük bir enerjiye denir, odak yapabilinir ve dar bir ışına dönüştürülebilinir. Lazer epilasyonu en hızlı ve etkili yoldur sonsuza kadar saçları, kılları yok etmek için. Cilt temiz ve pürüzsüz olur, istediğiniz cilt alanında bunu sağlarsınız. Eğer kişi uzmanın belirttiği kuralları takip ederse bu işlem hiç sağlığa zarar vermez.

Lazer Epilasyonun Yararları Ve Eksikleri

Lazer ışınının etkisi altında geçen saçın gövdeden hücreler ısıtınır (hücre içinde melanin var) Daha sonra saç kökünü bozar. Cilde lazer zarar vermez sonradan hücrelerde soğuma olur. Lazer epilasyon sadece 3-5 mm artan kılları yok edebilir. Ama uyuyan kıllar da vardır, onlar kök olarak cilt içinde durur ve görünmezler. Bu yüzden lazer epilasyon birkaç kere yapılmalıdır.
Lazer epilasyonun eksikliği kılın cilt gibi ayna renkli olmasıdır. Çünkü lazer farklı renkli melanini kaldıramaz. Ancak şimdi çok farklı lazerler vardır, bu sebeple problemler çözülür. Bir başka eksikliği fiyattır. Ancak cilt güzel olsun diyen insanlar için fiyat önemli değildir.

lazer epilasyon fiyatlari

lazer epilasyon fiyatlari

Lazer Epilasyonun Yararları

• Acı işlem sırasında yoktur.
• Ciltte yara izleri kalmaz.
• Uzun süren etkisi (6 yıl kadar) iyi bir şekilde yapılırsa kıl hiç çıkmaz.
• İşlem kısa zaman sürüyor.

Lazer Epilasyon Hazırlıkları

Lazer epilasyon yapan kişinin kılları en az 3-5 mm uzun olmalı. Bu önemlidir, çünkü prosedür çok etkili ve acısız olur.
Temizlenen cilt alanında, örneğin bıyık ise 10-12 dakika kadar sürer, bikini bölgesi 10-15 dakika vb. En fazla zaman bacak alanı alır ,1 saat.
Eğer kişi acıdan korkmazsa, ona anestezisiz yapılır, acıdan korkan kişiler için ise özel jel sürülür (anestezi).Ayrıca modern lazer cildi soğutuyor bu sebeple acı olmuyor. Epilasyon sırasında gözlere güneş gözlüğü takılmalıdır.

Hangi İstenmeyen Sonuçlar Ortaya Çıkabilir

Bir çok kişiyi özellikle erkekleri sadece ağrı hissi değil epilasyon sonuçları da ilgilendiriyor. Kötü sonuçlar insan cilt özelliklerden gelir ya da varsa alerji gibi etkenlerden ortaya çıkar.
Kızarıklık, ödem ve ya yara izi yanık şeklinde kabarcıklar olabilir. Bunun nedeni iki sebeptir, ya bronz bir cilt ile gelinmiştir ve ya uzmanın eksikliğidir. Bunun için lazer epilasyona bronz cilt ile gitmemelidir. Uzmanı seçerken ucuz fiyata bakmamalı, iyi bir uzman bulmalı.
Bazı kişilerin hormonal bozuklukları varsa epilasyon yapsa bile de kılları yine çıkar. Bu yüzden, böyle kişilerin öncelikle hormon problemleri çözülmelidir öncelikle.

Epilasyondan Sonra Ne Yapmamalı

Ödem ve kızarıklığı önlemek için güzellik uzmanı lazer epilasyondan hemen sonra özel krem sürer. Ayrıca bir kaç gün kişi krem ya da losyon sürmeye devam etmeli. Genellikle 7-10 gün sonra sorunları geçer.
Lazer epilasyondan sonra ne yapmamalı:
• Brozlaşmamalı, hamama, saunaya ve solaryuma gitmemeli.
• Antibiyotik, hormon ilaçları, antipsikotikler, sülfür ve diğer ilaçlar içmemeli.
• Yanık kabuklara dokunmamalı, izleri kalabilir.
• Güneşli günde dışarıya çıkarken güneş kremi SPF koruması en az 30 adet kullanmalı.

Lazer Epilasyon Türleri

1. Diyot lazerle epilasyon. Dalga boyu 810 nm. Bu lazer sert kılları yumuşatıyor ve aşırı vücutta kıllar olunca kullanılır.
2. Alexandrite lazer. Dalga boyu en fazla 755 nm. Uygulama sarı, kızıl saçlar için uygun. Başka bir uygulama dövme , pigment lekeler silme.
3. Lazer epilasyon neodimyum lazer. Dalga boyu 1063 nm. Kızılötesi ışık vardır. Uygulama alanı epilasyon esmer saç, akne tedavisi ve izleri düzeltme.
4. Yakut lazer. Dalga boyu 694 nm. Uygulama alanı epilasyon siyah saçlara, açık renkli cilde, pigmentasyon ve renkli dövme kaldırma.
Hamile kadınlar lazer epilasyon ya da başka kozmetik prosedürler yapmamalı çünkü anne ve bebeği etkileyebilir. Epilasyon uygulatan kimse eğer uzmanın söylediği şeyleri yaparsa epilasyon hızlı ve başarlı geçer.

Lazer Epilasyon Fiyatları Ortalama Aşağıdaki Gibidir

Cilt alanı Fiyat

  • Kaş 60
  • Bıyık 75
  • Parmaklar 80
  • Koltuk altı 150
  • bikini 160
  • Bacaklar 400
  • Kollar 350
  • Sırt 120

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!