Kuru Ciltler İçin Yüz Maskeleri

 Kuru Ciltler İçin Yüz Maskeleri

Artık insanlar yüz bakımına daha çok önem vermeye başlamıştır. Çünkü ikili iletişimlerde karşımızdaki kişiye karşı güzel gözükmek oldukça önemlidir. Buna nazaran yoğun çalışma şartları insanları giderek yormaktadır ve dolayısı ile cilt daha erken yıpranmaya başlamaktadır. Özellikle cilt kuruluğu oldukça büyük bir problem haline gelmiştir. Fakat evde uygulayabileceğiniz yüz maskeleri sayesinde artık bu tür sorunlarla karşılaşmayabilirsiniz.

Kuru cilt maskeleri sayesinde artık çok daha canlı bir yüze sahip olabileceksiniz. Bu sayede yaşamınız büyük ölçüde düzene girecektir. Şimdi kısaca yüzünüzü daha canlı yapacak bu yüz maskelerinin nasıl hazırlandığından bahsedelim.

Elma Maskesi

Elma zaten normal haliyle de büyük ölçüde cilde yardımcı olan bir meyvedir. Elmadan elde edeceğimiz yüz maskesi ile artık çok daha güzel bir cildiniz olacak. Elma maskesini hazırlamak için bir elmayı ince bir şekilde rendelemeniz gerekir. Daha sonrasında ise bir çorba kaşığı kadar süt, kaymak ve zeytinyağı eklenerek karıştırılır. Karışım kıvama geldikten sonra yüzünüze ve boyun kısmınıza sürülür ve 20 dakika kadar bekletilir. Süre dolduktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Salatalık Maskesi

Salatalık maskesi aslında pek çok kişinin bildiği bir maskedir ve oldukça iyi sonuçlar verebilmektedir. Kuru ciltleri daha canlı hale getirmek için sıklıkla tercih edilmektedir. Maskeyi hazırlamak için bir salatalık iyice rendelenir. Daha sonrasında rendelenmiş salatalık içerisine limon sıkılır ve bu karışım yüze sürülür. 20 dakika sonunda bir bez ya da pamuk yardımı ile silinir ve yüz yıkanır.

Muz Maskesi

Muz maskesi özellikle cilt kurulu sebebiyle oluşan çatlaklara çok iyi gelir. Maskeyi hazırlamak için bir muzu iyice döverek kıvama getirmelisiniz. Daha sonra içerisine bir tatlı kaşığı kadar süt ya da kaymak ekleyerek karıştırmanız gerekir. Karışım 15 dakika kadar yüzünüzde beklemelidir. Bu süre sonunda ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Tüm bu yüz maskeleri sayesinde çok daha ferah bir cilde kavuşacaksınız. Bu sayede kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Ayrıca bahsedilen tüm yüz maskeleri evde rahatlıkla yapılabilmektedir.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!