Kulak Ağrısı Neden Olur?

 Kulak Ağrısı Neden Olur?

Her yaştan insanın zaman zaman muzdarip olduğu bir konu olan kulak ağrısı temelinde östaki borusunun tıkanması sonucu oluşan bir durumdur. Kulak ağrısı çok basit nedenlerden ortaya çıkabilmektedir; yüksek sese maruz kalma, kulağa su kaçması, havadaki basınç değişiklikleri, kulak kiri gibi nedenler kulak ağrısına sebep olmaktadır. Bu sebepler dışında bir iltihaplanma durumu var ise doktora gidilmesi gerekmektedir.

Kulak ağrısı için iltihaplanma dışındaki durumlarda evde kolayca hazırlanabilen doğal ürünler ile kulak ağrınıza çözüm getirebilirsiniz.

Kulak Ağrısı için Doğal Çözümler

Sarımsak suyu: Bilindiği üzere sarımsak evimizdeki doğal antibiyotiktir. 2-3 diş sarımsağı güzelce dövüp suyunu ayırdıktan sonra ağrıyan kulağınıza damlatın. Günde 2-3 kere uygulayabileceğiniz bu yöntem ile kulağınız içerisindeki iltihap iyileştikçe ağrınızın azaldığını hissedeceksiniz.

Soğan suyu: Sarımsak gibi doğal antibiyotik özelliği gösteren soğan kulak ağrısı için sık kullanılan doğal ve zahmetsiz yöntemlerden biridir. Rendeleyerek suyunu çıkardığnız bir küçük soğanı posasından ayırdıktan sonra suyu ile ağrıyan kulağınıza masaj yaptığınızda biriken iltihabın kulağınızdan akıp gittiğini göreceksiniz

Saf Zeytinyağı: Zeytinyağının pek çok konuda doğal bir çözüm olduğu bilinmektedir. Her derde deva zeytinyağı kullanımı kulak ağrısı için de çok sık kullanılan ve kabul görmüş yöntemlerden biridir. Kulak ağrısı için kullanılan zeytinyağının ılık olması gerekmektedir. Bunun için birkaç damla zeytinyağını suyun içerisinde kaynatmanız yeterlidir. Kaynayan zeytinyağı suyun üzerine çıkınca alıp kulağınıza damlatabilirsiniz.

 

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!