Kirpik Dökülmesi

 Kirpik Dökülmesi

Şöyle bir gözümüzü kapatıp karşımızdaki birinin kirpiklerinin olmadığını hayal edelim. Ne kadar da alışılmadık bir şey olduğunu hissedeceksiniz.Kirpikler vücudun her bir organı gibi çok önemli bir göreve sahiptir.Gözlerimizi korumakla yetkilendirilmiş kirpiklerimiz , dış dünyadan gelebilecek yabancı nesnelerin ,göze zarar vermesinin önüne set çekmektedir.
Kirpiklerin sık ve yoğun olması kadınlar için güzellik belirtisi şeklinde de ifade edilebilmektedir.Güzelleşmenin olmazsa olmazlarından olan kirpiklerin dökülmesi kadınlarda sıkça görülen bir vakadır.

Kirpik Dökülmesi Neyin Habercisi

Kirpiklerin dökülmesi vitamin eksikliğinin de habercisi olabilir.E vitamini ve besleyici besinler tüketilmelidir.Stres ve uyku bozukluğu da sebeplerden biri olarak görülmektedir. Makyaj yapan bayanların, uykudan önce mutlak suretle makyajlarını yüzlerinden çıkarmaları hem yüzlerinde oluşabilecek istenmeyen cilt bozukluklarının önüne geçecek , hem de kirpiklerin dökülmesini engelleyecektir.Rimelini kirpiklerinden çıkartmak isteyen her bayanın dikkat etmesi gereken önemli noktalardan biri de gözlere hassas davranılması gerekliliğidir.Ellerle göz bölgesini sert bir şekilde ovalamak hem gözlere zarar vermekte ,hem de kirpiklerinizin daha da dökülmesine uygun ortamı hazırlamaktadır.Kaçınılması gereken bir durumdur.Makyaj çıkartan ürünlerin ne kadar nitelikli olacağı da kirpiklerin sağlığı konusunda belirleyicidir.
Irsi olabileceği gibi sonradan dış etkenlerden dolayı da kirpiklerin dökülebilmesi mümkündür.Aşırı olmadığı sürece saç dökülmesinde olduğu gibi az miktarda kirpik dökülmesi yaşanabilir. Mevsim geçişleri esnasında ya da vücudun işleyiş takvimine göre kirpik dökülmesi gerçekleşebilir.Böyle durumlarda endişe edecek bir durum söz konusu değildir.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!