Kırışıklığa Ne İyi Gelir

 Kırışıklığa Ne İyi Gelir

Antioksidanlar önemli bir rol oynar insan sağlığı için ama özellikle kırışıkların olmaması yine antioksidanlara bağlıdır.
Antioksidanlar organizma hücrelerinin yaşlanmasını engeller, küçük kırışıklıkları çözer ve derin kırışıklıkları da görünmez kılar.Antioksidanlar vücutta az olursa çok erken yaşlanıyoruz demektir.
Çoğu araştırmalara göre doğru beslenilirsa, vücut daha uzun zaman yaşlanmadan hayatını devam ettirebilir. Yaşlanmamak için onun diyetini takip etmek kolaydır.Basit ürünler kullanılır ve büyük harcamalar gerektirmez.

Kırışıklıklara Karşı Hangi Gıdalar Tüketilmelidir

1. Boğurtlen
Siyah yaban mersini, çilek ve ahududu – flavonoid kaynakları. Bunlar çok güçlü antioksidanlardır ve yardımcı olur cildi korumak için.

böğürtlen

2. Avokado
Avokado – bu en iyi anti-kırışıklık ürünüdür. Avokadoda vitamin E çok var, cilt elastik ve nemli olur. Ayrıca avokado toksinleri vücuttan atıyor.

avokado

3. Brokoli
Brokoli antioksidanlarla zengin. Ayrıca brokoli filizinde 30 kat daha fazla antioksidanlar vardır.

brokoli

4. Turpgiller sebze
Turpgiller sebzeler: turp, şalgam, karnabahar – güzel antioksidanlar kaynakları, lif ve vitaminler. Anti-kanser ve kırışıklığa karşı iyi gelir. Bu sebzelerde vitamin C ile zengin, kollajen ve elastin var.

Two green bell peppers isolated on plain white background.

5. Fasulye
Siyah fasulye, siyah soya fasulyesinde önemli miktarda antioksidanlar vardır. Onlar nörolojik bozukluklar ve kırışıklara karşı oldukça etkilidir.

fasulye

6. Sarımsak
Çok yararlı genel sağlık için. Sarımsak ağır metalleri vücuttan çıkartıyor , cildin temiz kalması ve parlak olmasına yardımcı olur.

sarmısak

 

7. Fındık
Mineraller yüksek miktarda yağ ve antioksidan vardır. Fındık yüz kırışıklıkları için çok güçlü bir yardımcıdır, cildi parlak yapar. Ayrıca fındık bağışıklık sistemini güçlendirir.

fındık

 

8. Yeşil çay
Yeşil çay kırışıklıklar için en iyi çözümdür.Günde birkaç bardak yeşil çay kırışıklıkları çözer.

yeşilçay2

9. Köklü sebzeler
Turuncu , sarı sebzeler kabak, havuç ve patates zengin beta-karoten. Beta-karoten süper bir antioksidandır. O çok yararlı, cilt ve göz için.

havuç

10. Domates
Domateste likopen vardır, güçlü bir silahtır kırışıklıklara ve serbest radikaller için. Ayrıca, daha fazla likopen pişmiş domateste mevcuttur.

domates
11. Su
Diyette kırışıklıklara karşı su çok önemlidir. Su içmek gerekir en az iki litre bir günde.

su

12. Şarap
Kuru kırmızı şarap antioksidan kaynağı. Şarap yararlıdır, cilt, kalp ve kan damarları için. Ancak ılımlılı ölçüde içmelidir.
Şekerin az kullanması yaşlanmamak bakımından çok önemlidir.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!