Kilo Almak İçin Neler Yapılmalıdır? | Hasta Saglik Sitesi

Kilo Almak İçin Neler Yapılmalıdır?

Genel Sağlık Erman Güneş 220

Pek çok insan ‘su içsem yarıyor’ diye şikayet etse de kilo almakta güçlük çeken insanlarda azımsanmayacak kadar çoktur. Kilo alamamanın başlıca nedenleri arasında hızlı çalışan metabolizmaya sahip olmak gelmektedir. Bunun yanında tiroit bozuklukları da kilo alımını zorlaştırır. Bu tip durumlarda bir doktora gidilmesi ve tedaviye başlanması gerekmektedir.

Sağlık sorunları dışında kilo alımında güçlük çeken okuyucularımıza ilk tavsiyemiz tükettiklerinden az kalori harcamalarıdır.

Kolay Kilo Almanın Püf Noktaları

Kilo almanın ilk şartı sabah uyanınca 1 saat geçmeden kalorisi yüksek bir kahvaltı yapmaktır. Yağlı ve tatlı ağırlıklı bir kahvaltı bu iş için idealdir. Eğer iştahsızlık problemi çekiyorsanız yürüyüş yapmak ya da sevdiğiniz yiyecekle öğüne başlamak iştahınızı tetikleyecektir. Sık sık ve çok yemek kilo almanızı sağlayacaktır. Özellikle 3 saat arayla yemek yemeye özen göstermenizi tavsiye ederiz. Yüksek protein tüketimi kilo almanıza yardımcı olacağından öğünlerinizin protein ağırlıklı olmasına özen gösterin. Bayılana kadar yediğiniz bir öğünden sonra az hareket etmeniz yediklerinizi enerji yerine yağa çevrilmesine yardımcı olacaktır.


Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

facia üçlü izle