Kilo Almak İçin Neler Yapılmalıdır?

 Kilo Almak İçin Neler Yapılmalıdır?

Pek çok insan ‘su içsem yarıyor’ diye şikayet etse de kilo almakta güçlük çeken insanlarda azımsanmayacak kadar çoktur. Kilo alamamanın başlıca nedenleri arasında hızlı çalışan metabolizmaya sahip olmak gelmektedir. Bunun yanında tiroit bozuklukları da kilo alımını zorlaştırır. Bu tip durumlarda bir doktora gidilmesi ve tedaviye başlanması gerekmektedir.

Sağlık sorunları dışında kilo alımında güçlük çeken okuyucularımıza ilk tavsiyemiz tükettiklerinden az kalori harcamalarıdır.

Kolay Kilo Almanın Püf Noktaları

Kilo almanın ilk şartı sabah uyanınca 1 saat geçmeden kalorisi yüksek bir kahvaltı yapmaktır. Yağlı ve tatlı ağırlıklı bir kahvaltı bu iş için idealdir. Eğer iştahsızlık problemi çekiyorsanız yürüyüş yapmak ya da sevdiğiniz yiyecekle öğüne başlamak iştahınızı tetikleyecektir. Sık sık ve çok yemek kilo almanızı sağlayacaktır. Özellikle 3 saat arayla yemek yemeye özen göstermenizi tavsiye ederiz. Yüksek protein tüketimi kilo almanıza yardımcı olacağından öğünlerinizin protein ağırlıklı olmasına özen gösterin. Bayılana kadar yediğiniz bir öğünden sonra az hareket etmeniz yediklerinizi enerji yerine yağa çevrilmesine yardımcı olacaktır.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!