Karın Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

 Karın Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

Hemen herkesin gün içinde ya da sık aralıklarla yaşadığı karın ağrısının pek çok sebebi bulunmaktadır. En temel sebeplerin başında kabızlık gelmektedir. Kabızlık sebepli ağrılar aynı zamanda şişkinlik ile beraber kendini göstermektedir. Bunun yanında karın ağrısına en çok sebep olan faktörlerden biri gaz sıkışmasıdır. Şiddetli gaz sıkışması sancısında doktora gitmekte fayda vardır. Doktor müdahalesi istemeyen günlük yaşanan (adet sancısı gibi) karın ağrılarında evde kendi çabalarınız ile ağrıdan kurtulabilirsiniz.

Karın Ağrısına Karşı Doğal Yöntemler

Öncelikle ağrınız olduğunda ağrılı bölgeyi sıcak tutmanızı tavsiye ederiz. Ağrılarınıza bitkisel olarak çözüm sağlayacak nane, zencefil ve papatya çaylarını ılık suya demleyerek içmenizi öneririz. Bu sayede sancı hissi azalacaktır. Karın ağrısını aynı zamanda tetikleyen sebeplerden olan acı yemek tüketimine ara vermeniz ve eğer kullanıyorsanız sigarayı ağrınız olduğunda içmemenizi tavsiye ederiz. Kabızlık sebepli ağrılarda probiyotik besinler, kayısı ve ılık su tüketimi ile düzenli yürüyüş yapmak ağrı ve şişkinliklerinizin azalmasını sağlayacaktır.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!