Kalın Kirpiklere Nasıl Sahip Olunur?

 Kalın Kirpiklere Nasıl Sahip Olunur?

Kalın Kirpiklere Nasıl Sahip Olunur?

Kalın kirpikler herkesin hayali.Peki kalın kirpiklere nasıl sahip olursunuz?

Daha Kalın Kirpiklere Sahip Olmak için Ne Yapabiliriz?

Eğer kirpiklerinizi her akşam yıkarsanız,ölü derilerden kurtulabilirsiniz.Kalın kirpikler herkesin hayalidir.Kirpiklerin sık ve kalın olması,herkesin istediği şeydir.Bu muhteşem görünüme kavuşmak için,kirpiklere bazı bakım türlerini uygulamalısınız.Üstelik bunun için kozmetik ürünlere bir ton para yatırmanıza gerek yok.

Güne Daha İyi Bir Beslenme ile Başlayınız

Çoğu insan sık ve kalın kirpiklere sahip olmak ister.Zayıf ve seyrek kirpikler çok sevilmez.Zayıf ve seyrek kirpiklerin sebebi genetik de olabilir.Herhangi bir kozmetik ürünü kullanmadan sağlıklı ve uzun kirpiklerini olabilir.

Dengeli beslenme,yani düşük yağlı ve A,B,C,D ve E vitamini yüksek besinleri tüketmeye özen gösterin.Böylelikle daha uzun ve parlak kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Badem:E vitamini yönünden oldukça zengin olan badem,kirpik köklerini mükemmel bir biçimde besler.Aynı zaman da antioksidan görevi gördüğünden kirpiklerin zayıflamasını ve dökülmesini engeller.

Zeytin Yağı:Zeytin yağı kirpikleri kuvvetlendirir,vücudun E vitamini ihtiyacını da karşılar.Zeytin yağı antioksidan içerdiğinden,kirpiklerin zayıf düşmesini engeller.

Fasulye:Fasulye iyi bir demir deposudur.Aynı zamanda çinko ve B vitamini kaynağıdır.Fasulye kirpiklere oksijen verir,kuvvetlendirir ve güçlendirir.

Brokoli:Brokoli sağlıklı olduğu kadar cilt için de oldukça yararlı bir besin.Brokoli keratin salgılar ve bu da kirpiklerin elastik ve güçlü olmasını sağlar.

Avokado:Yapılan araştırmalar sonucunda,yarım avokado,yirmiden fazla vitamin içerir.Bunların hepsi kalın kirpiklere sahip olmanızı sağlar.

Kirpikler için Basit Güzellik Tüyoları

Her gece düzenli olarak kirpiklerinizi taramalısınız

kirpikler

kirpikler

Çok basit olduğu kadar,oldukça etkili bir yöntem.Kirpiklerinizi de saçlarınız gibi düşünün.Saçlarınızın hızlıca uzamasını istiyorsanız,sık sık taramalısınız.Kirpiklerinizin de kalın olmasını istiyorsanız,taramalısınız.Tarayarak ölü hücreleri güçlendirin.Bunu gündelik yapmanız gerekir.

Hint Yağı ile Bakım

Hem ekonomik,hem işe yarar ve güvenilir bir çözümdür.Bu ürünü her zaman evde bulundurup,güvenle kullanabilirsiniz.Hint yağı ile kirpiklerinizi düzenli olarak besleyin ve farkı göreceksiniz.

Hint yağını kirpikler için nasıl kullanacağız?

Bir parça pamuk alın elinize,hint yağına batırın ve kirpiklerinize masağ yaparak,yedirin.Gece kirpiklerinizi tarayın ve bu yöntemi uygulayınız.Zamanla kirpiklerinizin kalınlaştığınızı göreceksiniz.

Talk Pudrasının Kirpikler Üzerindeki Etkisi

Makyözlerin en şahane sırlarından birisi talk pudrasıdır.Peki talk pudrasını nasıl kullanacağız?Maskarayı kirpiklerinizin en uç kısımlarına uygulayınız.Birbirinden ayrıldığına emin olun.Sonrasında kirpiklerinize nazikce,talk pudrası serpelim.Bunu başka bir maskara ile uygulayabilirsiniz.Daha kolay olur.Kirpikleriniz iyice pudra ile kaplandıktan sonra,maskarayı tekrar uygulayın.Gözlerinize talk pudranın temas etmemesine dikkat edin.Köklerden yukarı doğru maskarayı sürün.Kirpiklerinize kalınlık kazandıracaktır.

Maskara Her Zaman Siyah mı Olmalı?

Kalın kirpiklere sahip olmak için,bir kaç püf noktası vardır.

Şefaf Parlatıcılı Maskara

Sabahları mükemmel,hacimli ve daha parlak kirpiklere sahip olmak ister misiniz?Şefaf parlatıcı maskarayı kullanarak ve göz altı halkalarınızı azaltarak,harika bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Siyah ile karıştırılmış kahverengi maskara,makyaj artistlerinin bir diğer sırrıdır.Kirpik köklerinden ortasına kadar kahverengi maskarayı kullanın.Uçlarınıda doğru da siyah maskarayı uygulayın.Böylelikle kirpikleriniz daha kalın ve uzun gözükür.Haydi şimdi deneyelim.

Kirpik Kıvırıcılara ve Su Geçirmeyen Maskaralara

Kirpik kıvırıcılarının,kirpikler üzerinde etkisi büyüktür.Yalnız ölçüyü kaçırmamalısınız.Her gün kirpik kıvırıcılarını kullanmak,kirpikleri azaltır,acıtır ve hacmini düşürür.Günlük kirpik kıvırıcı kullanmanız gerekiyor ise,vazelin ve hint yağı ile nemlendirebilirsiniz.

Aynı şeyi su geçirmeyen maskaralar için de kullanılıyor.Bilindiği üzere içerdiği maddeler yüzünden de oldukça dayanıklıdır.Silinmesi zor olduğundan,ne kadar silinirse silinsin yine de kalıyor ve kirpiklerin zarar görmesine neden oluyor.

Bu iki ürünü de çok kullanmak iyi değildir.Sonuç olarak da bu basit çözümleri kullanabilirsiniz.Aynı zamanda da çok ekonomiktir.Tüm bu tüyolara dikkat ederseniz,kalın,uzun ve hacimli kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!