Kadınlarda Saç Dökülmesi Nedenleri

 Kadınlarda Saç Dökülmesi Nedenleri

Kadınlarda saç dökülmesi nedenleri hem hem de erkeklerde büyük bir sorundur. Ancak bu kadınlar için daha büyük bir problemdir. Çünkü saç kadınların en büyük güzellik göstergesidir. Saç dökülmesinin birden fazla nedeni olabilir. Her kadının günde ortalama 100 tel saçı dökülür. Peki saç neden dökülür ? Saç dökülmesi nedenleri nelerdir ?

Kadınlarda saç dökülmesi nedenleri

Kadınlarda saç dökülmesi nedenleri

1- Menopoz

50’li yaşlara yaklaşan çoğu kadında saç dökülmesi problemi olmaktadır. Hatta menopoz dönemi bu oran daha da artabilmektedir. Saçların uzamasını sağlayan önemli hormonlardan bir olan östrojenin salgılanmasındaki yavaşlık saç dökülmesini yaşatabilmektedir.

2- Hastalıklar

Bazı hastalıklar saç dökülmesine neden olabilmektedir. Bunlar tiroit,diyabet anemi gibi hastalıklardır.

3- Hamilelik

Hamilelikten sonra hormonlar normal düzeyini korumaya çalıştığı için saç dökülmesi problemi gayet normaldir. Bu safhada saçlarınıza iyi bakarsanız saç dökülmesi problemi kalıcı olmayacaktır.

4- Beslenme

Beslenme düzeninizi sık sık değiştirmek, çeşitli vitamin alım yetersizliği protein alımı yetersizliği gibi durumlarda saç dökülmesi ortaya çıkmaktadır. Ancak sağlıklı bir şekilde beslenildiğinde böyle bir problem kalmamaktadır.

5- Saç Bakımı

Saçınıza düzenli olarak iyi bakmıyorsanız ciddi saç dökülmeleri sizi bekleyebilir. Örneğin sürekli brezilya fönü tarakla saça sert müdahale gibi eylemler saç dökülmesine neden olur. Siz siz olun saçınıza iyi bakın.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!