Hollywood Diyeti

 Hollywood Diyeti

Bu diyetin adına Hollywood diyeti denir.Çünkü diyet Hollywood sanatçıları arasında çok popüler oldu.Astronotlar için Dr. Atkins Diyeti gibi;Kremlin Diyet, siyasi kişiler için gibi. Açıkçası filmlerin yıldızları her zaman çekici olmalı diye kendilerine bakmak zorundalar.
Hollywood diyeti sayesinde birçok ünlü sanatçı yıllardır standart 90-60-90 ölçüde kalabiliyorlar. Diyetin bir başka faydası ise takip edilmesi basittir ve hızlı adaptasyon sürecinin bulunması da bir diğer önemli avantajıdır.

Hollywood diyeti Nicole Kidman, Catherine Zeta-Jones ve başka bir çok ünlü sanatçı arasında takipçi bulabilmiştir. Gerçekten diyetin etkili olduğunu gösteriyor böyle ünlü takipçiler.

Hollywood diyeti temel olarak karbonhidrat, yağ ve toplam kalorileri sınırlı miktarda tüketilmesini ister. Tercihen bu diyet için daha çok (yumurta, et, balık) ve sebzelerin lifleri (az karbonhidratlı meyve ve sebzeler) gibi proteinli gıdalar tüketilmesi ön plandadır.Hollywood diyette daha çok Amerikan geleneksel yemekleri vardır. Ancak Avrupa’lılar için de kolayca benzer yemeklerle değişebilir menü oluşturulabilmektedir. Her diyette olduğu gibi, Hollywood diyetinde de bol bol su içilmesi çok önemlidir.En az 1,5 litre tüketilmelidir.(yeşil çay veya normal gazsız su).

Diyet Önerileri

1. 14 gün boyunca kahvaltı yapmamalı ya da sadece 1 bardak şekersiz yeşil çay ve ya bir fincan şekersiz kahve ve yarım greyfurt içilmeli.
2. Ekmek, hamurlu gıdalar, tatlı , yüksek nişastalı sebze ve meyveleri diyet zamanında hiç yememeli.
3. Alkol diyet sırasında hiç kullanılmamalı.
4. Şeker ve onun türevleri 14 gün boyunca kullanılmamalı.
5. Yemekler yağsız pişirilmeli (sadece haşlamak ve ya buharda ).
6. Hollywood diyeti takip edenler tuzu 14 gün kullanmamalı.

Hollywood Diyet Menüsü 14 Günlük

1. ve 8. gün
• Öğle yemeği: Bir tavuk veya iki bıldırcın yumurtası, orta boylu domates, bir fincan kahve (daha iyi yeşil çay).
• Akşam yemeği: Lahana veya salatalık salatası, yarım greyfurt, bir tavuk veya iki bıldırcın yumurtası.
2 ve 9 gün
• Öğle yemeği: Bir tavuk veya iki bıldırcın yumurtası, greyfurt, kahve fincanı (yeşil çay)
• Akşam yemeği: Bir orta boylu salatalık, haşlanmış az yağlı sığır eti (200 gram), kahve (yeşil çay)
3 ve 10 gün
• Öğle yemeği: Bir tavuk veya iki bıldırcın yumurtası, orta boylu domates ya da lahana veya salatalık salatası, bir fincan yeşil çay.
• Akşam yemeği: Bir orta boylu salatalık, haşlanmış az yağlı sığır eti (200 gram), kahve fincanı (yeşil çay)
4 ve 11 gün
• Öğle yemeği: Lahana veya salatalık salatası, greyfurt, kahve fincanı (yeşil çay)
• Akşam yemeği: Bir tavuk veya iki bıldırcın yumurtası, yağsız lor peynir (200 gram) yoğurtsuz, bir fincan kahve.
5 ve 12 gün
• Öğle yemeği:Bir tavuk veya iki bıldırcın yumurtası, lahana veya salatalık salatası, fincan yeşil çay
• Akşam yemeği: Lahana veya salatalık salatası, haşlanmış balık (200 gram), kahve veya yeşil çay
6 ve 13 gün
• Öğle yemeği: Meyve salatası: elma, portakal ve greyfurt
• Akşam yemeği: Lahana veya salatalık salatası, haşlanmış yağsız sığır eti (200 gram), yeşil çay
7 ve 14 gün
• Öğle: Haşlanmış tavuk (200 gram), lahana veya salatalık salatası, 1 greyfurt ya da 1 portakal, bir fincan kahve (yeşil çay)
• Akşam: Meyve salatası: Elma, portakal ve greyfurt

Hollywood diyetini doğru takip eden kimse hızlı kilo vermeye başlamış olur. Ayrıca çiğ gıdalar salatalarda – lahana (beyaz, karnabahar ve ya brokoli) ve salatalık çok miktarda yiyebilirsiniz. Kahve yerine yeşil çay içmek daha iyi, ama Amerika da kahve çok geleneksel olarak insanlar tarafından içildiği için onu menüye koymuş durumdalar.Türkiye’ de yeşil çay içilebilinir ve ya kahve de aynı şekilde tüketilebilinir.Tuzsuz yemek yerken vücuttan gereksiz sular çıkar bu nedenle ilk günlerde 1,5 kg kaybedeceksiniz.

Hollywood Diyetinin Faydaları

Hollywood diyeti kısa zamanda hızlı kilo vermeye yardımcı olur. Ayrıca alkol ve tuz kullanmayınca organizmanın işleyişi normalleştirir. Alkol, iştah çok açıyor. Aynı sırada toksinler vücuttan çıkar ve metabolizma normalleştiriyor.

Hollywood Diyetinin Eksikleri

Hollywood diyetinde vitamin eksikliği olur, bunun için vitamin ve mineral kompleksleri içmeli diyet sırasında. İkinci eksikliği tuz kullanmayınca kilo kaybı ile birlikte aşırı su vücuttan gider. Sürekli kahve içerken, baş dönmesi ve mide bulanması hisleri olabilir, bu yüzden yeşil çay da içmeli arada. Hollywood diyeti 2 haftadan fazla uygulanmamalıdır. Ara 3 ay olmalı Japon diyetindeki gibi.

hızlı kilo vermenin pratik yollar

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!