Hamilelikte Hangi Müzikler Dinlenir?

 Hamilelikte Hangi Müzikler Dinlenir?

Anne rahmindeki bebeklerin bazı tarzdaki müzik türlerinden etkilendikleri doktorlar tarafından onaylanırken hamilelerin dinlemesi gereken müzik türleri olarak hard rock, metal türü müzikler yerine jazz, slow pop, doğa sesleri gibi ruhu ferahlatan müzik tarzlarının veya seslerin çocuğunuzun gelişiminde fayda sağlayacağı ve kalp ritmini düzende tutacağı tıp adamları tarafından tescillendi.

Bebeklerin anne karnında ruhunun okşanmasını, bebek dünyaya geldiğinde çocuğunun kalp sorunlarını yaşamamasını isteyen ebeveynlerin hamilelikte slow parçalar dinleyerek bebeklerine huzurlu bir gelecek sağlamaları söz konusu.

Hamilelikte Dinlenen Müzikler Bebeğin Gelişmesinde Etkili

Doğmamış evlatların daha annesinin karnındayken duyduğu müzikler, çocuğun büyümesi ve gelişmesinde önemli bir etkendir. 6. Ayın başında çocukların işitme duyusunun belli bir seviyede gelişmesinden ötürü ebeveynlerinin sesini dahi duyabildiklerini unutmadan konuşmalarınızı ona göre şekillendirerek, çocuğunuzun gelişimini sekteye uğratmayacak şekilde davranışlarınızı kontrol edip buna göre hareket etmeniz, çocuğunuzun düzgün bir birey olarak yetişmesindeki ilk etken olacak ve sizin de, çocuğunuzun gelişmesi adına attığınız ilk adım olacaktır.

Çocuklarınızın daha anne karnındayken ruhu ferahlatıcı sesler dinlemesini sağlayarak gelişiminde önemli bir katkı sağlıyor olacaksınız. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli husus dinlettiğiniz şarkıların hard rock, metal tarzı müzikler olmaması olacaktır. Çünkü anne rahmindeki bebeğe dinlettiğiniz bu tarz müzikler çocuğunuzun kalp ritmini dahi bozabiliyor.

Bebeğinize Ruhu Ferahlatan Sesler Dinletin

Anne rahmindeki bebeğinize yüksek ve ani seslerden oluşan hard rock, metal tarzı müzikler dinletmekten kaçınmanız gerekirken slow parçalar olan yoga, jazz ve doğa sesleri gibi müzik veya sesler, çocuğunuzun gelişimini olumlu yönde etkileyecektir. Yüksek dozajda frekans içeren rock ve metal müzikler çocuğunuzda kalp ritim bozukluklarına sebebiyet verebilecekken hamileliğinizde dinleyeceğiniz slow parçalar çocuğunuzu mutlu eder, rahatlatır. Aynı zamanda gelişen teknolojiyle birlikte fazla ses çıkarmasa da çamaşır ve bulaşık makinelerinin sesleri de çocuğunuzu rahatlatan sesler olarak göze çarpmakta. Fön makine sesleri çocuğun anne rahmindeki gelişimi esnasında fayda sağlayacak bir başka ses türü olarak da önümüze çıkmakta.

Kısacası çocuklarınıza dinleteceğiniz düşük ses frekansına sahip ve daha çok ruhu ferahlatıcı ses veya müzikler çocuğunuzun anne karnındaki gelişimini olumlu yönde etkilemekte ve bebeğin doğduktan sonra da karşılaşabileceği bazı kalp hastalıklarının önüne geçmektedir.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!