Güne Daha Enerjik Başlamanın Yolları

 Güne Daha Enerjik Başlamanın Yolları

Yorgunluk hepimizin düzenli olarak karşılaştığı bir sorundur ve modern insanın en büyük sorunudur. Verimi düşürür yaşamdan alınan lezzeti azaltır. Aslında, bazılarımız her gün yorgun ve bitkin hissediyor olabilir. Sabah, uyuşuk bir halde güne başlamak sevimli bir durum değildir. Bu zayıf vücutla, gün için ortaya konan görevleri nasıl yerine getireceğiz. Böyle bir durumda enerjimizi arttırmanın yolları önem kazanıyor. Vücudumuzun, bizimle işbirliği yapmadığı günlerde güne kahve içmekle başlamak kısa süre enerjik olmanızı sağlar ancak bu durum geçicidir. Daha da kötüsü, bütün bu kahve alımı kafein bağımlılığı, kan şekeri dalgalanmaları ve adrenal bezin tükenmesine neden olabilir. Artık kahvenin enerji artırmak için iyi bir seçim olmadığını biliyoruz. Vücudun enerji düzeyini artırmaya yardımcı olacak kadınlar ve erkekler için bazı doğal enerji artırıcı yöntemler var, biz de bu makalede bu yöntemlere değineceğiz.

Mutlaka her gün Yürüyüş yapın

Dışarıda 5-10 dakika yürümek vücudunuzu canlandırmaya yardımcı olur. Çalışıyorsanız ofiste iseniz ve kısa bir yürüyüş yapmak için zamanınız yoksa, biraz vücudu gerin. Kollarınızı ve bacaklarınızı hafifçe germek de yardımcı olur.

Derin nefes alın

Yorgun ve stres altındayken, derin nefes alma gerçekten yardımcı olur. Oturmuş pozisyonda iken derince nefes alın. Nefesi içeride bir saniye tutun ve bırakın. Bu uygulama sabahları 10 kez yapılmalıdır. Enerji arttırıcı bir diğer yoga nefes tekniği ise şöyledir:

Bir parmağınızla sol burun deliğinizi kapatın. Diğer delikle derin nefes alın. Sonra sağ burun deliğini kapatın ve sol delikten nefes verin. Bu hareketi her sabah 10 kez uygulayın. Şimdi de sağ burun deliğinizi kapatarak soldan nefes alın ve sağdan verin. Bu hareketi de 10 kez uygulayın. Gözlerinizi kapatın. Hafifçe başınız dönebilir ama inanın “prana” hayat enerjisini daha aktif hale getirmiş olacaksınız.

Arı poleni

Arı poleni, doğal bir enerji verici olup vücuda büyük enerji ve canlılık kazandırır. Arı polenlerine protein, karbonhidrat, diyet lifi, gerekli vitaminler ve mineraller yüklendiğinden dolayı çok faydalıdır.. Aslında arı polenlerinin gezegendeki diğer gıdalardan daha besleyici olduğu düşünülmektedir. Bol miktarda amino asit, mineral, enzim, en az 16 vitamin, bitki hormonu ve doğal antibiyotik faktörlerden oluşur.

Muz tüketin

Muzlar, enerjiyi güçlendiren meyvelerdir. Bu meyveler vücuda anlık enerji sağlar. Muzlar, üç doğal şeker içerir: fruktoz, sukroz ve glikoz, böylece vücuda maksimum enerji sağlar. Aslında, basit ve karmaşık karbonhidratları içeren birkaç meyveden biridir.. Çalışan vücut geliştiricilerinin sıklıkla her gün bir muz tüketmesi istenir amino asitler, kükürt, kalsiyum, elyaf, magnezyum, fosfor, demir, manganez, bakır ve potasyum gibi gerekli besin maddeleriyle yüklenir. Ayrıca gerekli vitaminlerle doludur. 29 gram doğal şeker (glukoz, sukroz ve fruktoz), 31 gram karbonhidrat ve 3 gram diyet lifi nedeniyle güç paketleri olarak bilinir.

24 Saat Hızlı ve Enerjik Olmak

Vücut, yiyecek sindiriminde ve vücut atıklarının giderilmesinde enerjisinin üçte birini tüketir. Bir gün oruç tutup sadece su ve taze organik sular gibi sıvıları içtiğinizde vücut sisteminiz sindirim ve yok oluşun rutin işlerinde bir kopukluk olacaktır. Sindirim için kullanılmayan bu enerji, hastalık mücadelesine ve toksin eliminasyonuna yönlendirilir. Haftada 1 gün oruç tutmanız ömrünüzü uzatır.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!