Gözden Beyaz Sıvı Gelmesi Tedavisi | Hasta Saglik Sitesi

Gözden Beyaz Sıvı Gelmesi Tedavisi

Göz Sağlığı Erman Güneş 6.947

Gözler en önemli organlarımızdan birisidir. Özellikle sağlığına çok çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Gözlerin sağlıklı olmama baş ağrılarına sebep olmaktadır ve bunun sonucunda yaşam zorlaşmakta ve gözlük kullanma isteği doğmaya başlayacaktır.

Bahar aylarının gelmesiyle beraber gözlerde görülen beyaz sıvı git gide artmaya başlamıştır. Çoğunlukla bahar aylarında görülen bu durum aslında sıradan bir durum değildir. Genellikle tedavi edilmesi gereken ve beraberinde başka durumları da getirebilme ihtimali olan bir durumdur. Fakat hemen telaşlanmak da biraz yersiz olacaktır. Bahar aylarından bildiğiniz gibi polenler çoğalmaya başlamaktadır. Polenlerin çoğalmasıyla da gözlere göremediğimiz minicik polenler dolmaktadır. Bunun sonucunda bazı zamanlar iplik haline gelip tüm kirpik dibimize yayılmaktadır. Bazı zamanlar göz bebeğimizin önüne gelerek görmeyi engelleyecektir. Böyle zamanlarda elimizin temiz olup olmadığına bakmadan gözlerimizi okşamaya ve onu gözümüzün içinden çıkarmaya çalışırız. Fakat hata buradadır. Gözleri bu aşamada mikrop kaptırıp başka sorunlara sebebiyet doğurabiliriz.

Aynı zaman gözlerdeki beyaz sıvıyla beraber kaşıntılar, yanmalar ve batmalar da meydana gelebilmektedir. Bunun sebebi elleriniz temiz değilken gözlerine götürmenizden kaynaklı olabilmektedir. Başlıca yapılması gereken doktora görünmektir. Bu süre zarfında gözlerin korunmasına dikkat etmeliyiz. Düzenli bir şekilde gözleri temizlemeli ve ellerimizi kesinlikle gözlerimize değdirmememiz gereklidir. Aynı zamanda suni gözyaşı damlaları kullanarak bu pisliklerin gözlerimizden daha hızlı akmasını da sağlayabiliriz.

Gözlerde meydana gelen beyaz akıntılar sabah kalkıldığında da gün içerisinde de görülebilir. Gözlere bitkisel bir tedavi yöntemi uygulamadan önce veya sıcak veya soğuk kompresler yapmadan önce, basit suni gözyaşı damlası dışında herhangi bir ürün kullanmadan önce doktora danışmak gereklidir. Eğer bir endişeniz varsa müdahale etmemelisiniz. Unutmayın gözler en hassas organlardandır.


Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

facia üçlü izle