Göz Nezlesine Ne İyi Gelir

 Göz Nezlesine Ne İyi Gelir

Göz nezlesi genel olarak en az herkesin geçirdiği rahatsızlıklardan biridir.Bazı durumlarda göz nezlesi olunması hali kişinin üşütmesinden kaynaklabildiği gibi gözün iç kısmının enfeksiyon kapması neticesinde de gerçekleşebilmektedir.Göz nezlesi rahatsızlığı çok basit gibi görünse de kişinin hayatını çok kötü etkilemektedir.Konjunktiva enfeksiyonunun sebep olduğu göz nezlesi hastalığı , kişinin gözlerini açamamasına neden olmaktadır.Gözlerden sürekli olarak yaş akmasına sebep olan bu rahatsızlık kişiyi oldukça olumsuz etkilemektedir.Bazı durumlarda yazın bu hastalığa yakalanılması çekilmezlik durumunu bir adım daha öteye taşımaktadır.Zira gözleri açamama hali sıcaklarda daha güçlüdür.Göz nezlesine sebep olan enfeksiyon içerisinde asli görevi gözyaşı ve mukus salgısını gerçekleştirmek olan göz tabakasını etkiler.Bu tabaka virüslerin göze bulaşmasına set çeker.Fakat konjunktiva enfeksiyonu , bu tabakayı etkilemeye başladıktan sonra göz sebepsiz yere yaşlanmaya başlar. Bu sebepsiz göz yaşarmasından ötürü kişinin sağlıklı bir gündelik yaşamı sürdürmesi mümkün görünmez.Sürekli olarak tekrarlanıyorsa bu da normal bir durum olarak görünmez. Bağışıklık sisteminin güçlü olması önemlidir bu yüzden.Göz nezlesi olan bir kimsede normal şartlar göz önünde bulundurulduğunda bu hastalığın sadece bir hafta içerisinde kendi kendine geçmesi beklenir.Eğer kendiliğinden geçmesini beklemek istemezseniz bir göz doktoru ziyaret edilmelidir.
Göz nezlesi çeşitleri , onun gözde nasıl belirdiği ile yakından ilişkilidir. Mikropların sebep olduğu göz nezlesi bulaşıcı özellik gösterebilmektedir.Bakteri sayesinde oluşan göz nezleleri hemen çözülemediği için 1 haftadan fazla etkin kalır göz içerisinde.Diğer tür göz nezlesi kendiliğinden 1 hafta içerisinde geçebilmektedir. Bahar mevsimlerinin genelde geçişi esnasında ortaya çıkan polen vs gibi nedenlerden dolayı da göz nezlesi olma riski yükselmektedir.Göz nezlesi olan kimsenin sadece tek bir gözünde sorun olabildiği gibi bazen her ikisinde de problem yaşanabilir.

Göz Nezlesi Belirtileri

Göz nezlesi belirtileri tıpkı gözde ortaya çıkan herpes virüsünün sebep olduğu şekli ile kendini göstermektedir.Ya da dışarıdan gözle temas sağlayan farklı bakteri, mikrop vs gibi şeylerin etkilerinden de oluşabilir. Göz nezlesi belirtileri arasında : Gözün korumakla görevli olan göz kapaklarında şişiklik, göz kanlanması, göz kaşıntısı, gözlerin her an sulanması ve buna bağlı olarak gözyaşı dökülmesidir.Hasta etrafına bakmakta dahi zorluk çeker.Diğer belirtileri ise ağrı hissi, gözde kuruluk, enfeksiyon hali.Göz nezlesi çok tehlikeli bir rahatsızlık olarak lanse edilmeyebilir fakat tedavi edilmediği takdirde hastalık ilerleyebilir ve farklı hale gelebilir.Bu da tehlikeli bir hal alabilir.

Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir

Göz kaşıntısı her insanda belirebilir.Bu gibi durumlar genelde mevsim geçişlerinde ve hava kirliliğinde ortaya çıkmaktadır.Örneğin sigara dumanı da göz için zararlıdır ve göz kaşıntısına sebebiyet verebilir.Göz kanşıntısına ne iyi gelir ? Göz kaşıntısına iyi gelen faktörler arasında süt, salatalık, tuz vardır.

göz kaşıntısına ne iyi gelir

Göz Nezlesine Ne İyi Gelir

Göz nezlesine ne iyi gelir? Göz nezlesi ile ilgili çeşitli doğal tedavi yöntemleri mevcuttur fakat kesin tedavisini halk ilaçları arasında aramak doğru değildir.Elbette iyi gelen faktörler ve uygulamalar olsa da göz önemli bir organdır.Görme bozukluğu yaşanması riski bulunmaktadır. Bu yüzden göz nezlesine ne iyi gelir sorusu sorulduğunda mutlaka bir doktorun ziyaret edilmesi ilk akla gelen yöntemdir.Doktorun önereceği basit bir göz damlası sayesinde sorunun çözümü kesin olur.Ayrıca rahatsızlık kısa sürede ortadan kalkar.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!