Göz Kızarıklığına Ne İyi Gelir

 Göz Kızarıklığına Ne İyi Gelir

Göz kızarıklığı genelde her insanın hayatında bir çok defa karşılaştığı bir olgudur.Göz kanlanması ve ya göz kızarıklığı bazı zamanlarda tek gözde olabildiği gibi iki gözde de aynı anda olabilmektedir.Bunda gözlerin yorgunluk derecesi etkilidir.Gözlerimizi gün içerisinde oldukça yormaktayız.Örneğin bilgisayar kullanımının yaygın olduğu yeni dünya düzenindeki iş hayatını ele aldığımızda göz kanlanması, göz kızarması süreklilik arz etmektedir.Bu yüzden beyaz yaka çalışanlarında eğer dikkatli davranılmazsa gözlerde kızarıklık hali yaşanabilmektedir. Göz kızarması daha çok göz damarlarındaki şişkinlikten dolayı oluşmaktadır.Bu şişkinlik göz kanlanması olarak kendini göstermektedir.
Göz Kızarıklığı Neden Gerçekleşir
Bilgisayar kullanımı, televizyon gibi sebeplerden kaynaklanabilir. Göz kırpılması çok önemlidir.Çünkü günlük yaşamımızda göz kırpmayı unutuyoruz.Bu da gözlerde kuruluk meydana getiriyor.
Bir diğer neden ise gribal hastalıklardan ötürü gözün etkilenmesidir.Örneğin göz nezlesi, uçuk gibi sebeplerden dolayı göz kızarıklığı ve göz kanlanması hali yaşanabilmektedir. Bu gibi hallerde vakit kaybetmeksizin doktor ziyaret edilmelidir.Zira çok tehlikelidir.

Göz Kızarması Belirtileri

Göz şişikliği
Gözlerde bulanık görme problemleri oluşması
Kaşıntı
Ağrı ve acı hali

Yukarıda bahsettiğimiz haldeki durumlar gözde olmuyorsa çok tehlikeli bir durum olarak adledilmemektedir.Göz kızarıklığı durumları bazen kişiye özgü olarak ortaya çıkabilmektedir.Bunda kişinin alerjiye karşı duyarlı olması etkilidir.Göz kızarıklığı rahatsızlığı çoğu zaman “yorgunluktan” ya da “tv , bilgisayara çok bakmaktan” şeklinde bir inanış olsa bile de çoğu zaman ciddi bir hastalığın habercisi olabilir.Bu gibi durumlarda mutlaka bir hekimi ziyaret etmeli ve sorunun çözümü için acilen bir tedavi yöntemine geçilmesi gerekebilmektedir.

Göz Kızarıklığı Tedavisi

Göz kızarıklığına ne iyi gelir şeklindeki sorunuzun cevabını aşağıda bulabilirsiniz:
Şayet göz kızarıklığı bahsettiğimiz şekilde beyaz yaka çalışanlarında görüldüğü şekilde gün içerisinde en az 8 saat bilgisayar kullanımından dolayı ise bu işleme her yarım ya da bir saat kadar sonrasında gözler dinlendirilmelidir.
Çoğu zaman insanlar gözlerini kırpmayı unuturlar.Göz kırpması göz aktivitesi için oldukça değerlidir.Göze faydalıdır.Bu yüzden gözlerin kırpılması , göz kızarıklığı, göz kanlanması gibi sorunların yaşanmasının önüne geçebilmektedir.
Bir rahatsızlık olmamasına rağmen göz kızarması hali yaşanıyorsa mutlaka bir hekim ziyaret edilmelidir.Göz hekimi tarafından yapılan testler sonucunda sorunun çözümü için göz damlası ve göz kremi gibi ilaçlar verilir ve sorun çok hızlı bir şekilde atlatılabilir.
Uyku ihtiyacının yeterli derecede alınmamasından dolayı da göz kanlanması yaşanabilmektedir.Düzensiz uyku düzeni sonucu göz kızarması olabileceği için mutlaka bir düzene sokulmalıdır uyku durumu.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!