Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2020

 Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2020

Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2020

Plastik cerrahi alanında en yaygın olanlarından birisi meme formunun değiştirilmesi ve büyütülmesidir. Bu ameliyat, doğal şekliden memnun olmayan kadın ve kızların cerrahi müdahaleye yeşil ışık yakılması eylemine kadar uzanmaktadır. Ancak karar vermeden önce iyi düşünmeli doğru mu yanlış mı diye.

Göğüs büyütme ameliyatı fiyatları 2020

Göğüs büyütme ameliyatı fiyatları 2020

Neden ameliyat yapılır

Bu ameliyatı yapmak için çok fazla sebep yoktur. Kadınların isteğine göre bu ameliyat yapılır. Sadece büyütmek için değil, form değiştirmek için de; örneğin memeler farklı şekilde gibi sebeplerden. Hamilelik ve emzirme dönemi bitince bazen memelerin şekli değişir, eskisi gibi şeklini alması için kadınlar doktora gidebilir. Kadın çok zayıfladığında yine meme şekli değişir. Bütün bu problemler ameliyat ile kolayca düzeltilir. Eğer partnerin şikayeti doğrultusunda kadın ameliyata gitmeye karar veriyor ise o zaman kadınların iyi düşünmesi gerekir doğru bir karar mı diye.
Göğüs büyütme ameliyatının yapılması yasaklanan nedenler:
• 18 yaşından küçük kızların meme ameliyatı yaptırması yasaktır, çünkü meme daha oluşmamıştır;
• şiddetli organ hastalıkları;
• kanser;
• bulaşıcı hastalığa yakalanıldığı zamanlarda;
• emzirme dönemlerinde;
• kan pıhtılaşma bozuklukları.

Göğüs Büyütme Yöntemleri

Birkaç tane yöntem vardır ama elbette burada sadece bilgi olarak yazıyoruz, çünkü doktor karar verir nasıl ameliyat yapılmalı ise.

Silikon İle Meme Büyütülmesi

Meme büyütme silikon ile sık sık görülen bir tiptir. Silikonları boyut veya şekil olarak seçmek için çok uygundur.Ayrıca birçok çeşit implant yerleştirme arasında kas ve meme bezi altında bir kısmı veya tamamı pektoral kastır.
İmplant seçerken fiyatlara bakmamalıdır. Temel seçim ölçütleri olmalıdır: hastanın anatomik özellikleri ve istenen sonucu. Doktor implant uygun mu olur ve nasıl ameliyat yapılır şeklindeki sorulara ceva arar.
Modern implantlar hafif, yüksek performanslı, güvenli ve doğal bir şeklide olur. Şekil olarak imlant yuvarlak ve anatomik (damla gibi) olur. Anatomik implantlar daha doğal görünür. Yuvarlak implantlar hareket ederken şeklini değiştirmezler, anatomik ipmlant deforme olabilir.
İmplantlar jel silikondan olur ve tuzlu implantlarda dolgu tuzu 0,9%’dur. Tuz implantlar fiyat olarak daha pahalı ama yumuşaktır. Jel implantlar, daha fazla esneklik ve daha iyi şekil tutar. Modern implantlar kadına zarar vermez.

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme implant ve implansız yapılır. Meme şekli bu şekilde değişebilir. Üç tür vardır:
1. Ameliyat «çapa», Uzman dikey areola kesik yapar ve daha sonra yatay kesik. Bu türde kadınlara büyük göğüslü ve belirgin deformiteleri tavsiye edilir.
2. Areola konturlardan kesik yapılır, kadınlar için küçük göğüsler ve küçük deformiteler. Hastanın cilt parçası kesiliyor, areola etrafında, daha sonra üst üste dikiş yapılıyor.
3. Hilal şeklinde kesik uygun kadınlar için göğüs orta ve hafif deformiteleri olduğunda,.

Endoskopik Meme Büyütme

İplantlar özel araçla- endoskop ile koltuk altındaki deliklerden koyulur. Şimdiki zamanda bu en iyi ameliyat olarak geçiyor ve az zarar veriyor.
Onkolojik hastalık geçirince kadınlar göğüs şeklini düzeltebilir. Doktor hastanın doğal dokularını alıyor ya da iplant kullanıyor.

Teknik İşlemler

Göğüs büyütmek için göğüs meme etrafında kesik yapılır ve orada dikiş izleri hiçbir zaman görünmezler. Ancak emzirme yapmak için bu ameliyat uygun değildir çünkü yara çıkabilir.
İkinci yöntem göğüs altında kesik yapılır. Orada da dikiş izleri görünmez. Doktorun implantları yerleştirmesi o bölgeden daha kolaydır. Ancak ameliyattan sonra bir süre kadın bant kullanmalıdır iyileşene kadar.
Koltuk altından göğüs büyütüldüğünde daha az travmatik yöntemdir. Avantajları:
1. İyileşme dönemi 10-14 gün sürer, kesik izleri 4-5 aydan geçer.
2. Protez iyi tutunuyor hareket ederken problem olmuyor.
3. Meme dokusu etkilenmez, gebelik ve emzirme dönemlerinde bu önemlidir.
4. Ameliyat 40 dakika sürüyor endoskopi çünkü çok yardımcı oluyor.

Ameliyat İçin Hazırlık İşlemleri

Meme büyütme operasyonu yapmadan önce plastik cerrahi, profesyonel psikolog ve anestezi uzmanları tarafından danışmanlık hizmeti verilir , muayeneden sonra analizleri alınır. Hazırlanmak için sigara, alkol, baharatlı ve yağlı gıdalardan vazgeçmeli, hormonal kontraseptif kullanmamalı, aspirin gibi ilaçları içmemeli ve diğer kan inceltici ilaçlarda dahildir.

Rehabilitasyon

Genellikle rehabilitasyon yaklaşık 2 ay sürer ve birkaç etapları vardır. İlk 2-3 gün hastanın hastanede yatması gereklidir ve özel basınç çamaşırı giymeli meme şeklini kaybetmemek için. Ayrıca ilk beş gün elleri kaldırmak yasaktır. Hastane dönüşü evde daha bir ay özel çamaşir giymeye devam edilmeli, asla ağır kaldırmamalı, spor yapmamalı, en iyi etkinlik ise yürüyüştür. İlk zamanlarda meme ağrısı hissedilebilinir ama ağrı kesici ilaçlar bunu çözer. Ameliyat sonrası ilk iki hafta sadece sırt üstü uyumalı, sonra yandan ve bir ay karında. İki ay sonra hamam, solaryum ve güneşlenme olmaz.
Olumsuz Sonuçları
Olumsuz etkileri şunlardır: fibröz kontraktürü, vücudun kötü reaksiyon göstermesi yabancı implant için. Bunun için iyi bir doktoru bulmak çok önemlidir. Ameliyat yapmadan önce hastane ve doktor hakkında bilgi alınmalıdır.

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Meme büyütme ameliyatı fiyatı birkaç faktörden oluşur: seçilen klinikler, coğrafi konumu ve hizmet; beceri , deneyim, cerrah, seçilen implantlar vb. Ortalama olarak meme büyütme ameliyat fiyatı 10000 ile 30000 TL arasındadır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2020

Göğüs büyütme ameliyatı bir diğer adıyla meme büyütme ameliyatı 2020 yılı fiyatları hemen hemen eski yıllar ile benzerdir. Fiyatlar Cerrah ile Hastanenin kalitesine göre değişse de yukarıda belirtiğimiz gibi 10.000 tl ile 30.000 tl arasındadır. Muayene öncesinde doktorlar fiyat veremezler. Bunun nedeni kullanılacak malzemenin ne olacağını belirlemek ve kişinin durumu hakkındadır. Bizim sizlere önerimiz ise birkaç yerden fiyat alıp kalite ile karşılaştırma yapmanızdır.

Meme Büyütme Ameliyatını SGK Karşılıyor mu

Meme büyütme operasyonları SGK kapsamında değildir.Örneğin aşırı büyük göğüslerden kaynaklı bel ağrısı varsa SGK kapsamında değerlendirilebilinir.Buna göre sağlık açısından tehdit içeren göğüs ameliyatları ancak SGK tarafından karşılanabilmektedir.(kanser vs)

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!