G Noktası Nedir? Nasıl Büyütülür? | Hasta Saglik Sitesi

G Noktası Nedir?

Cinsel Sağlık Erman Güneş 269

G noktası, kadının cinsel hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. İlk olarak Dr. Grafenberg tarafından bulunmuş ve önemi araştırılmaya başlanmıştır. Varlığı hala araştırma konusu olup, hakkında çeşitli söylentiler bulunan bir noktadır. Kimi görüşe göre böyle bir nokta yoktur, bu nokta şehir efsanesinden ibarettir. Kimine göre ise cinsel yaşantıda oldukça önemli bir yere sahip bu nokta bulunur. Vajinanın ön duvar kısmının ortalarında yer alır. Temel görevi kadının cinsel hazza erişmesini, yani orgazm olmasını sağlamaktır.

Doktorlar G noktası adı verilen bu noktanın, klitoral sinir uçlarının birleşim noktasında olduğunu belirtmektedir. Bu noktanın aslında klitoris sapı yada klitorisin son noktası olduğunu söylüyorlar.

Bu noktayı vücudunuzda kendiniz keşfedebileceğiniz gibi, partnerinizle ilişki sırasında deneme yanılma yöntemiyle de keşfedebilirsiniz. Kendinizi tanımanız açısından tam olarak G noktasının nerede olduğunu, hangi şekilde daha fazla keyif verdiğini anlamanız gerekir. Böylece ilişkileriniz çok daha keyifli, orgazm dolu olabilir.

Bulduğunuz noktaya yaklaşık 1-2 dakika kadar masaj uygularsanız, yoğun ve etkili bir orgazma ulaşabiliyorsunuz. Orgazm olmadan hemen önce biraz idrarınız gelebilir, bu son derece normal. Daha sonra ise keyifli dakikalar sizleri bekliyor olacak.

G noktası, yaşattığı keyif itibariyle kadınların bilinçlenmesi gereken bir konu. Bu keyfi daha yukarılarda yaşamak isteyenler ise G noktası büyütme işlemleri uygulatabiliyorlar.

G NOKTASI BÜYÜTME İŞLEMİ

G noktası büyütme operasyonları, genellikle cinsel ilişkiden alınan hazzı arttırmak için gerçekleştirilir. Operasyonda herhangi bir cerrahi müdahale uygulanmaz. Basit bir enjeksiyon ile bu nokta kolayca büyütülebilmekte. Özellikle orgazm problemi yaşayan kadınlar bu ameliyatı yaptırarak çok daha kolay ve rahat şekilde orgazm olabiliyorlar. Operasyonda temel işlem olarak bu noktanın büyütülmesi ve bölgenin duyarlılığının arttırılması hedefleniyor. Böylece kadınların cinsel ilişki esnasında aldıkları haz artmakta, orgazm olma şansları çok fazla yükselmektedir.

Bizim ülkemizde pek fazla uygulandığını söyleyemesek de yurtdışında bu operasyona oldukça büyük ilgi var. Özellikle Amerika’da bu operasyonun sık şekilde uygulandığını ve kadınların operasyon sonrası sonuçlardan oldukça memnun kaldıkları biliniyor. Eğer sizler de orgazm olma gibi problemler yaşıyorsanız bu konuda bilinçlenip bir hekime başvurarak bu operasyonun nasıl gerçekleştirildiği, neler yapıldığı ve neler hedeflendiği konusunda ayrıntılı bilgi elde edebilirsiniz.


Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

facia üçlü izle