Evde Yüz Maskesi Tarifleri

 Evde Yüz Maskesi Tarifleri

Yüz cildi belli bir yaşa gelindiğinde yaşlanmaya başlar, kurur, cilt altı yağları azalır ,kırışıklıklar oluşur. Bu nedenle her kadın için çok önemli yüzün uzun zaman genç olarak görünmesi çünkü herkesin hayali , güzel ve bakımlı olmaktır. Yüz gençleştirme yapılabilinir farklı şekillerde: Bir salonda ya da evde. Evde yüz gençleştirme işlemleri doğal ve organik. Olumlu sonuçlar getirebilir.

Bitkilerden Yapılan Yüz Maskesi Tarifi

Yüz gençleştirmek için bitki maskesi. Çilek yaprağı, sinirotu, civanperçemi, kuş üzümü, ıhlamur. Yaprakları çok küçük toz gibi parçalamalı ve karıştırmalı. Daha sonra 4 yemek kaşığı bu yaprakları az miktarda sıcak suda karıştırmalı. 15 dakika kadar yüz ve boyun üstüne sürmeli. Bu maske, yüz gençleştirme için hızlı sonuç verir.

bitkilerden-yuz-maskesi

 

Sütten Yapılan Yüz Maskesi Tarifi

Biraz sıcak süte un eklenir, yoğurt gibi olmalı. Sonra 1tane yumurta sarısı eklenir ,hepsini karıştırmalı ve yüze sürmeli. 20 dakikadan sonra su ile yüzü durulamalı, su içine limon suyu eklense daha iyi. Bu reçete yüz gençleştirmek için etkilidir.

sutten-yuz-maskesi

Patatesten Yapılan Yüz Maskesi Tarifi

Kuru cilt tipi için patates yardımcı olur. Bunun için patates haşlanmalı ve patatesten püre yapılmalı. Yüze sürmeli ve 20 kadar dakika beklemeli.Ilık su ile yüz yıkanmalı. Bu maske küçük kırışıklıklara karşı iyidir.

patatesten-yapilan-yuz-maskesi-tarifi

 

Yumurta Beyazından Yapılan Yüz Maskesi Tarifi

Proteini bol olan yumurta beyazı karıştırılmalı güçlü bir köpük olana kadar. Ayrıca: 1 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı un eklenip hepsi karıştırılır , 20 dakika sonra yüze sürülmeli. Daha sonra ılık su ile durulayın. Yüz kırışıklığına karşı ve cildi aydınlatmak için iyidir.

yumurta-beyazindan-yapilan-yuz-maskesi-tarifi

 

Baldan Yapılan Yüz Maskesi Tarifi

Bal maskeleri muhteşem etki eder. İlk olarak bal , tarçın ve 1 çay kaşığı zeytinyağı. Hepsi karıştırılır.Maskeyi yaklaşık 20 dakika kadar tutun.
En etkili maskelerden biri de bal ve yumurtadır. 1 yumurta ve 1 çay kaşığı bal karıştırılır. 15 dakika kadar yüzde tutulur daha sonra yüzü soğuk su ile yıkamalı.
Bir başka maske yapma şekli bal ve limon suyu karışımıdır. 1 çay kaşığı bal ve 2 tatlı kaşığı limon suyu. Soğuk su ile yıkanır yüz daha sonra.

baldan-yuz-maskesi

 

En iyi cilt bakım maskesi dahi bir defada etki sağlamaz.Önemli olan işlemin sürekliliğidir.Sadece maskelerden medet umarak yüzün zinde kalabileceği düşüncesi doğru değildir.Sağlıklı bir cilt için bakım kadar , spor , sağlıklı beslenme vs gibi faktörlerde etkilidir.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!