Evde Yapabileceğiniz Bitkisel Yüz Maskeleri

 Evde Yapabileceğiniz Bitkisel Yüz Maskeleri

Kendinize bakım yapmanız çok daha sağlıklı olacağınız anlamını taşımaktadır. Bu konuda özellikle yüz maskeleri ön plana çıkmaktadır. Çünkü yüz maskeleri cildinizin daha sağlıklı olmasında çok büyük faydalar sağlamaktadır. Peki, bu yüz maskeleri için herhangi bir markaya ait bir kozmetik ürün mü kullanmanız gerekir? Tabi ki de hayır. Evinizdeki doğal bitkisel ürünler ile çok yararlı yüz maskelerini hazırlayabilirsiniz. Bitkisel yüz maskeleri farklı faydalar sağlayabilmektedir. Şimdi en çok kullanılan 2 doğal yüz maskesinin nasıl hazırlandığından kısaca bahsedelim.

Siyah Noktalardan Kurtulmanızı Sağlayan Yulaf Maskesi

Cildin çok fazla yağlanmamasını engelleyen ve aynı zamanda siyah noktaları yok eden bu maske cildi oldukça iyi bir şekilde temizler. Maskeyi kuru ciltlere sahip insanların kullanmaması tavsiye edilir. Çünkü bahsettiğimiz gibi cildin yağlanmamasını engeller ve bu kuru cilde sahip insanların istemediği bir özelliktir. Bu anlamda da çeşitli maskeler uygulanabilmektedir ki en iyi sonuç verenlerinden birisi yulaf maskesidir.

Yulafları bir tencere içerisinde kaynatın. Yulaflar yeterince piştikten sonra tencereden alarak bir ezmeye başlayın. Yulafı iyice ezip, yüzünüze sürülecek kıvama geldiğinde yüzünüze sürün ve 15 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra yüzünüzü yıkayın. Yulaf maskesi bir hafta boyunca doğru uygulandığında görmek istediğiniz sonucu gösterecektir.

Onarıcı ve Güçlendiren Limon Maskesi

Yaz aylarında güneş sert bir biçimde cildimize temas eder. Dolayısı ile ister istemez güneş cildimizi yorabilir. Bu tür durumlarda onarıcı bir maske kullanarak cildimizi tekrar eski performansına kavuşturabiliriz. Limon maskesi bu konuda oldukça başarılı sonuçlar çıkarmaktadır.

Öncelikle 1 limonu iyice sıkın. Daha sonra sıktığınız limonu bal ile karıştırın. Karışım kıvama geldikten sonra içine 15 gr kadar gliserin ilave edin. Daha sonra bu karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika kadar bekleyin. Zaman dolduğunda yüzünüzü yıkayın.

Bu bitkisel yüz maskeleri sayesinde çok daha güçlü ve güzel bir cilde kavuşabileceksiniz. Fakat tabi ki bu konuda ilk dikkat etmeniz gereken konu maskeleri düzenli bir şekilde uygulamanız gereğidir. Maskeler düzgün bir uygulama sürecinden sonra doğru sonucu verecektir.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!