Et Benleri Nasıl Geçer?

 Et Benleri Nasıl Geçer?

Birçok kişinin sorunu olan et benleri, ağrısız ve kanseriz olmalarına karşın cilde kötü bir görünüm verdikleri için rahatsız edici olmaktadır. Koltuk altı, boyun, kasık, göz kapağı gibi vücudun farklı noktalarında çıkan bilen et benleri, deriye ince ve küçük bir kol ile tutunmaktadır.

Et benlerinden kurtulmanın çeşitli yolları bulunmaktadır. Et beninizi çıkartmak istiyorsanız, bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Diş İpi ile Et Beni Alma

Diş ipi kullanarak et beninden kurtulabilirsiniz. Bunun içinde öncelikle et beninin etrafını güzelce temizleyip, streil hale getirmemiz gerekiyor. Diş ipini et beninin etrafına sarıp düğüm atıyoruz ve bu sayede o bölgedeki kan dolaşımına engel oluyoruz.

Diş ipine sarılı et beninin üzerine yara bandı veya ufak bir sagı bandı ile kapattıktan sonra 1-2 hafta geçince benin düşeceğini göreceksiniz.

Elma Sirkesi ile Et Beni Alma

Diş ipine göre daha güvenli bir yol olan elma sirkesi ile et beninizden kurtulmanız mümkündür. Bunun için pamuğa batırdığımız elma sirkesini et beninin üzerine kapatarak 1-2 saat beklememiz gerekiyor. Sirkenin içerisindeki asidik özellik sayesinde et benindeki hücrelerin dağılmasını sağlayabilirsiniz. Elma sirkesi sayesinde el beninden kurtulabilir veya oluşumunu önleyebilirsiniz.

İyot ile Et Beni Alma

Et benine evde tedavi ile çözüm bulabileceğiniz bir başka yöntem ise iyottur. Et beninin hücrelerini parçalamaya yarayacak olan iyotu kullanmak için piyasada rahatça bulunan sıvı iyotu kullanabilirsiniz.

Aldığımız sıvı iyota bir kulak çubuğu batırarak et benine sürüyoruz ve üzerini bir yara bandı ile kapatıyoruz. Bu işlemi et beni düşene kadar her gün uygulayarak et benini düşürebilirsiniz.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!