Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

 Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

Erkekler de kadınlar lazer epilasyon yaptırmaya başlamıştır. Bu durum, 2021 erkek lazer epilasyon fiyatlarının merak edilmesini de beraberinde getirmektedir. İsteyenmeyen tüylerden kurtulmanan en kolay yolu olan epilasyon, erkeklerde ve kadınlar fiyat olarak fark ediyor mu? Bu sorunun cevabı hayır. Hem 2021 yılı hem de öncesinde lazer epilasyon fiyatları erkekler ve kadınlar için sabittir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Ve Özellikleri

Bir çok insan bu işlem hakkında karşılaştığı erkeklere olumlu şeyler söylerler. Aslında prosedür hiç problemsiz olur, sadece bütün kuralları doğru bir şekilde takip etmelidir..

İlk başta lazer epilasyona hazırlık yapılmalı. Kıl uzunluğu en az 5 – 6 mm kadar olmalıdır. Bu ihtiyaç kılları kolay almak ve acısız olması açısından iyidir. Öğle yemeğinden sonra akşama doğru epilasyon yapmak daha uygundur çünkü acı daha az bu zamanda olur ve erkekler hemen eve gider, işe değil. Evde kıyafet değiştirip dinlenebilir.
Eğer işlem ilk kez yapılıyorsa, o zaman arkadaşlardan ve tanıdıklardan tavsiye alınabilir, en iyi uzman ve güzellik salonu bulmak için. İlk prosedür biraz acılı geçer ama ikinci ve başka prosedürler daha iyi geçecektir. Prosedürden önce pamuklu ve sıkıştırmayan kıyafet giyilmelidir. Bu önemlidir her türlü epilasyon için.

En popüler ve yaygın Avrupa ve Amerika ülkelerindedir. Epilasyon, erkeklerde Alexandrite lazer, hızlı ve acısız kılları kaldırma, özellikle zor alanlarda kullanılabilinir. Sırt, yüz, genital bölgelerde.

Daha iyi bir epilasyon Qool-epilasyon, soğuk lazer epilasyonudur. Bu epilasyonda, kıllar ve cilt ısınmaz ,tahriş olmaz. Bu prosedürün avantajlı acı hissedilmemesidir. Ayrıca genital bölgede bu prosedürü kullanmak uygundur.

Uzman Görüşü

İstenmeyen kıllardan kurtulmayı planlıyorsanız o zaman anestezi krem sadece kaldırılacak olan kıl bölgesine sürmelidir,bunun dışında başka alanlara sürmeyin.

Epilasyondan Sonra Erkek Cilt Bakım Özellikleri

1. İşlem sonrasında bütün cilt tiplerinde kırmızı noktalar ve püstüller oluşur. Bu nedenle etkilenen bölgelerde özel kremler ve losyonlar kullanılmalı ya da peroksit , alkol vs.
2. Kreme papatya suyu, calendula ekleyebilir ya da çay ağacı yağı kreme damlatabilirsiniz.
3. Kaba kıyafet epilasyon sırasında giymeyin.
4. Banyo için sert bir bez kullanmalı, ilk 6-8 saat cildi sulamamalı;
5. Hamam, sauna, sıcak banyo yapmayın.
6. Mutlaka uzmana danışarak 5-6 gün epilasyondan sonra özel bir krem kıllara karşı kullanın.

Yanlış Bakımın Etkileri Ve Sonuçları

En sık ve keskin ağrı ortaya çıkar, 1-2 saat sonra işlemin yapıldığı bölgede lezyonlar ve kırmızı noktalar görünür. Eğer epilasyonun yapıldığı bölgede kıl kırılır ise 3 gün sonra yine çıkar.

Bazen işlemden sonra cilt altına doğru kıl büyümeye başlar. Eğer cilt hassas ise, küçük hematom ve küçük sıyrıklar görünebilir Fiyatlar kadınlara nazaran erkeler için epilasyon daha pahalı olabilmektedir.

Erkek kıl kökleri daha derin ve daha fazladır. Buna göre çok fazla tüketim ve daha fazla zaman işlem yapmak için gerekmektedir. Maliyeti, erkek genital bölgede iki kat daha pahalı olur.

Epilasyon Erkeklerde Sonsuza Kadar

Eğer erkek sürekli epilasyon yapmaktan sıkılırsa ve yeniden acı geçirmeyi istemezse güzellik salonunda farklı şeyler yapmayı kabul edebilir.Böyle donanım epilasyonu erkekler için vardır.

Elos Epilasyon

Elektromanyetik dalgalar ve ya lazer ışını kullanarak yapılır. Bu epilasyon çok derin kökleri alır, erkekler için çok iyidir. İşlemden sonra cilde zarar vermez.

Elos epilasyon:

1. Erkek işitme cihazı veya kalp pili kullanıyorsa;
2. Metal şeyler vücutta varsa; piercing gibi bu işlem uygulanmamalıdır.

Foto Epilasyon Ve Özellikleri

Olumlu bir etki yapan donanım prosedürüdür, cilt elastikiyet artar. İşlem sırasında kollajen sentezi yükselir bu sırada genel cilt sağlığı ve görünümü artar. İşlemin uygulanmasında sakınca olan durumlar:

1. Bronzlaşmış olan ciltlerde;
2. Ciltte mikro çatlaklar ve diğer yaralanmalar;
3. Işık hassasiyeti arttıran ilaçlar;
4. Bazı hastalıklar, sedef hastalığı, cilt döküntüsü, epilepsi ve erkeklerde onkoloji, kan hastalıkları, otoimmün süreci, diyabet ve vasküler cilt iltihabı.

Foto epilasyon yapmadan önce bir kaç hafta güneş kremi kullanmak gerekir. Beyaz cilt için bu kurallara uymak daha çok gerekir. Sonrasında peeling, kozmetik alkol araçları, sıcak banyo, fiziksel egzersiz, aşırı terleme olmaz, enfeksiyon oluşabilir.Maliyeti erkekler için daha yüksek olur.

Lazer Epilasyon Maliyeti

Fiyatlar TL olarak:

Tibia 320-665
Kalça 355-885
Ayak 65-128
Karın 155-493
Önkol 205-495
Omuz 197-490
Eller 62-226
Koltuk altı 155-3800
Toplam bikini 205-335
Derin bikini 300-490
Alan meme 75-200
Erkek meme 360-500
Dekolte 220-315
Sırt ve bel 220-825
Popo 250-665
Üst dudak 75-160
Kaş arası 60-225
Çene 75-225
Ayak tamamen 900-1490
El tamamen 350-995
Alin 75-340
Yanak 55-360
Burun 40-145
Kulak kabukları 95-165

erkek lazer epilasyon ücreti

Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!