Dünyaca Ünlü Diyet Listeleri

 Dünyaca Ünlü Diyet Listeleri

Karabuğday Diyeti

Bu diyette sadece karabuğday yemeli üç gün boyunca.Karabuğdayda karbonhidrat çok düşüktür. Diyet için kepekli karabuğday seçilmeli, çünkü kabukta vitamin daha fazla vardır. Pişirmeden önce karabuğdayı gece soğuk suda tutmalı. Üç-beş günden sonra sadece kilo vermiyorsunuz aynı sırada:
-Karabuğday damar yağ plaklarını azaltır;
-Güçlü vücut temizleyici etkisi yapar;
-Buğday açlık hissini çözer;
-Çok büyük miktarda bakır karabuğdayda olduğu için saçlara, cilde ve tırnaklara çok iyi gelir.

Karabuğday Diyeti

 

Yumurta Diyeti (5 Gün Boyunca 5 Kg Verdirir)

Bu diyette tavuk yumurtası ile beslenmeli çünkü yumurta vücudun hızla tükettiği proteini verir. Diyette daha taze sebze, meyve, narenciye yemeli. Bu diyeti gündüz 3 gün uygulamalı.
Kahvaltı:
Üç yumurta ikinci kategori, bir greyfurt.
Öğle Yemeği:
Elma, üzüm, armut ne kadar istersiniz yiyebilirsiniz.
Akşam Yemeği:
Haşlanmış tavuk göğsü (200 gr.)

Yumurta Diyeti

Kefir Diyeti

Bu diyet sayesinde bir çok kişi kilo verebilmiştir. Diyet 7 gün yapılmalı ve gündüz 2 litre kefir içmeli. Bu dönemde tatlı, unlu ürünleri yememeli. Aynı sırada haşlanmış et, tavuk ve sebze yenilebilinir ancak bu yemekleri sadece akşam beşe kadar yemeli.Diyetin olumsuz tarafı normal zamana dönüldüğünde yemek yenmeye başlanır ve tüm kilolar şayet dikkat edilmezse yine geri gelebilir.

Kefir Diyeti

 

Protein Diyeti

Bu diyet hakkında bazı kişiler sadece et tüketilmeli şeklinde düşünüyor olabilir. Ancak protein içeren gıdalar sadece et değildir.Fasulye, bezelye vs gibi olabilir. Bir çok kişi için protein diyeti beslenmesi, sindirim sistemine ağır bir stres yapar çünkü protein ve yağlarda karbonhidrat hiç yoktur. Bu diyette 2 hafta içinde 10 kg verilmesi ihtimali vardır. Uzun süre bu diyeti yapmak yasaktır, sağlığı korumak için. Olumsuz değişiklikler olabilir:
-Böbrek sistemi zayıflanması;
-Eklem yıkımı;
-Sinir sistemi sorunları;
-Kas güçsüzlüğü

Protein Diyeti

 

Düşük Kalorili Diyet (20 Kg Bir Ayda Verilebilir Mi)

Bu diyetin uygun olduğu kişiler 110-150 kg civarında olan kimselerdir. Diyet yaparken bütün gıdaları pişirmemeli: sebze, yeşillik ve meyve yenmeli. Bu sürede pişmiş yemek yememeli. Özellikle yazın ve sonbaharda uygundur ama kışın da olabilir çünkü. mevsimlik ürünler var: Beyaz lahana, pancar, havuç, elma, armut.
Sebze ve meyve tüketilmesi istenildiği kadar olabilir.Mesela salata ve blendırda çırpılmış kokteyl gibi yemekler. Hızlı kilo vermek için çok miktarda dereotu, maydanoz, ıspanak, marul, fesleğen, ısırgan tüketilmelidir. Günde bir kez yeşil kokteyl yapılması tavsiye edilir: En sevdiğiniz meyve, çırpılmış yeşillik ve su. Çiğ ürünleri kullanarak sadece kilo vermek değil vücut sağlığını da korumuş olursunuz.

Düşük Kalorili Diyet

 

Popüler Diyetler

En popüler ve etkili diyetler şunlardır
1.Japon en etkili diyet olarak bilinir.
2.Kremlin kolay diyettir hızlı kilo vermek için;
3.Hollywood ise etkili bir diyettir.
4.6 yaprakl diyeti göbeği azaltmak için gayet başarılı bir diyet şeklidir
5.Dukan diyeti en sert yapılan diyettir.

Diyet Bittiğinde Doğru Beslenme

Diyet sırasında mide boyu küçük olur. Bunun için eskisi gibi aşırı yemek yememeli. Yavaş yavaş yemek yeme miktarı artmalı. Diyetten sonra:
-İlk günde büyük bir bardak su içmeli.
-İlk zamanda yemek porsiyonları az olmalı.
-Yeni ürünleri yavaş yavaş: her gün eklemeli.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!