Dudak Kalınlaştırma Nasıl Yapılır

 Dudak Kalınlaştırma Nasıl Yapılır

20. yüzyılın en güzel kadınlarından olan Marilyn Monroe kızların gözler ve dudaklar güzel olmalı: bakışlarla kız aşık olur, dudaklarla sevdiğini gösterir diyordu.. Aslında bu doğru, çünkü dudakta sinir uçları çok fazla vardır. İstatistiklere göre erkeklerin 80% ‘i bir kadınla tanışınca dudaklarına dikkat etmektedir.
Moda bir yerde durmuyor, önceden Angelina Jolie dudakları ideal olarak kabul ediliyordu, şimdi Kira Nitley ve Victoria Beckham’ın dudakları moda. Her kadında bu şekilde dudaklar olmayabilir.Modern kozmetolojide bir çok yol vardır dudakları düzeltmek için. Ama dudaklara bu tarz operasyonlar yaparken dikkat edilmeli çünkü modayı takip etmek, bazen kadınları komik ve ilginç gösterebilir.

Hyaluronik Asittin Gücü

Bazı kişiler hyaluronik asit hakkında kimyasal ürün diye düşünmektedir ama bu doğru değil.. Hyalüronik asit bir polisakkarit. Polisakkari her canlı organizmada vardır. Bu doğal bir malzeme ve bunun için organizma asiti engellemiyor ve alerjik reaksiyonlar genellikle olmuyor. Hiyalüronik asitte aktif olarak bağ dokusu hücreleri.üretilir.Bu madde değer olarak iyi nem tutar. Hyaluronik asitin 1 molekülünde 1000 su molekülleri birikir. Bu nedenle nemlendirici kozmetik olarak en iyisidir. Hyaluronik asit cildi gençleştirir çünkü protein sentezi aktif yapar cilt sıkı ve elastik olur. Çok eskiden polisakkaritin faydasını insanlar fark etmişlerdi. Eski zamanlarda hyaluronik asit alerji yapardı. Şimdiki zamanlarda daha faydalı. Bu madde hayvanlardan edinilmektedir ve özel mikroorganizmalar üretmektedir.

Polisakkarit Nasıl Çalışır

-Nemi vücutta taşır,
-Epidermiste su dengesi normalleştirir,
-Bağ dokusunda aktivite çalıştırır, kolajen elastin olur,
-Dokularda elastikiyet ve hacim yapar,
-Serbest radikalleri etkisiz hale getirir.
Yaşlanınca cilt hızlı elastikiyetini kaybeder.Elastin, kollajen azalıyor ve kırışıklık çıkmaya başlar. Bu problemleri çözmek için dudak, yüz ve kırışıklık yerlerine hyaluronik asit iğnesi yapılır. Hyaluronik asit sadece asit olarak kullanmıyor dolgu, kremlerle ve jellerle beraber iğne yapılır.

Faydaları

Doğallık ve alerjiye karşı iyi;
Enjeksiyondan sonra madde başka yere yerleşmiyor, bir yerde duruyor;
Başka malzemelerden daha uygun fiyata;
Doku madde ile uyumlu ve hiç reddetmez;
Yaş sınırlaması yok;
Güvenli ve rehabilitasyon yapmaya gerek yok iğne yaptıktan sonra;
İşlem süresi 30 dakikadır, altı ay ve daha fazla etkisi sürer;
Hyaluronik Asitin Eksikleri
Eğer hyaluronik asit iğnesi aşırı yapılırsa dudakları kocaman ve komik gösterir. İnsanlar bu görünüşe güler. Sık sık hyaluronik asit kullanınca kendi vücut o asiti üretemeyi bırakır bu yüzden cilt daha kırışıklı olur.

Hiyalüronik Asit Kullanma Sebepleri

Genellikle uzmanlara göre kadınlar mükemmel bir görünüme kavuşmak için bunları uyguluyorlar. 3 kategorisi vardır:
Kızlar 17-30 yaşındaki, seksi ve çekici görünmek için dudaklarına yapıyorlar;
Kadınlar 30 yaşından üstü, yüzünde ilk yaşlanma belirtilerini silmek istiyorlar;
Kadın 50 yaşından sonra kırışıklığı azaltmak ve dudakları düzeltmek için.
Her durumlarda uzman öncelikle muayene eder kişiyi. Sonra iğne yapmaya karar verir. Unutmamalı, moda her zaman bir yerde durmuyor ancak dudaklar daha uzun süre böyle büyük kalır, en az 6 ay.

Kötü Etkileri

İşlem sonrasında bütün kadınlar dudaktan memnundur çünkü etkisi hemen görülür.Ama herkes iğne yapamaz. İğne yapılmaz:
– hamile ve emziren annelere;
– hyaluronik asite aşırı duyarlı insanlara;
-kanama bozuklukları olan hastalar için.

Eğer kadının dudaklarında herpes varsa aktif aşamasında iken iğne yapılmaz çünkü dudaklarda yaralar vardır. Kadınların adet zamanında iğne yapmamalı çünkü asit etkisi azalıyor ve kısa zaman sürüyor. Bazen alerjik reaksiyonlar olur. Eğer asit hayvandan alınırsa alerji etkisi yapar. Hazırlıklı olun enjeksiyondan sonra küçük bir şişlik ve kızarıklık görünür. Bir kaç gün sonra bu belirtiler kaybolur, sadece bir hafta sonra sıcak su ile banyo, sauna, hamam, yüzme havuzu ve bronzlaşma yasaktır. Tercihen üç-dört gün dekoratif kozmetikten vazgeçmeli ve 10-12 gün sonra uzmanı mutlaka ziyaret etmeli muayene için.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!