Dolgun Saçlar için Öneriler

 Dolgun Saçlar için Öneriler

Dolgun Saçlar için Öneriler

Dolgun ve sağlıklı saçlar tüm bayanların istediği bir şeydir. Dolgun saçlar için en basit yöntem saçların yukarıdan aşağı doğru kurutulmasıdır. Bakalım başka hangi yöntemler saçları dolgun ve sağlıklı gösterir.

Dolgun Saçlar için Öneriler

Dolgun ve sağlıklı saçlar tüm bayanların en büyük hayalidir. Sağlıklı görünen saçlar, sağlıklı bir beslenme ve düzenli bir saç bakımı ile mümkün olmaktadır. Sağlıklı bir görünüm için düzenli beslenmekte çok önemlidir. Vücut gerekli vitamin ve mineralleri alamadığı takdirde saçlar da hacimsiz ve sönük görünecektir. Sağlıklı ve dolgun görünmesi için bol bol meyve ve sebze tüketerek vitamin desteği alabilirsiniz.

dolgun ve saglıkli saclarDüzenli beslenmeniz halinde sağlıklı ve daha parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Beslenmeden sonra saçları etkileyen bir başka unsurda psikolojik değişimlerdir. Stres aşırı halde yaşandığında saç dökülmesine ve sönük cansız saçlara sahip olabilir. Sağlıklı ve dolgun saçlar için ruhunuzu da stresten arındırmanız gerekecektir. Saçları düzenli olarak sık sık yıkamak saçların kirlenmesini önleyeceği gibi, cansız görünümünü de engeller. Daha dolgun saçlar ancak temiz bir görünüm ile mümkün olur. Saç tipinize uygun bir şampuan seçerek saçlarınızı sık sık yıkamalısınız. Ilık yada hafif soğuk su ile saçları yıkamak saçlara ayrı bir dolgunluk ve hacim kazandırır. Soğuk su saçlar üzerinde canlandırıcı bir etkiye sahiptir. Bir başka çözüm yolu ise bitkisel formüller ile saç maskesi yaparak haftada bir kaç kez bu fordolgun ve saglıkli saclarmülü saça uygulamaktır. Saça parlak bir görünüm veren bal ve zeytinyağı maskesi dolgun ve hacimli saçlara kavuşmanıza da yardımcı olacaktır. Bu formülü belirli aralıklar ile saça uygulayabilirsiniz. Saçlarınız hem parlak ve sağlıklı görünecek, hem de dolgun bir görünüme kavuşacaktır. Dolgun saçlara sahip olma da saçın kesim şeklide önemlidir. Katlı bir kesim ile daha dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.

Dolgun ve Sağlıklı Saçlar için Maske

Evde kolayca uygulayabileceğiniz doğal maske tarifleri ile yapacağınız maskeler ile saçlarınız daha dolgun ve gür olacaktır. Düzenli olarak uygulayacağınız bu maskeler sayesinde istediğiniz saç dolgunluğuna ulaşabilirsiniz. Üstelik oldukça pratik ve basit tarifleri gönül rahatlığı ile saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Saç Dolgunlaştıran Maske Malzemeleri

1 tane yumurta sarısı
1 yemek kaşığı saf zeytinyağı
1 yemek kaşığı badem yağı
1 yemek kaşığı kekik yağı
1 yemek kaşığı papatya yağı

Saç Dolgunlaştıran Maskenin Hazırlanışı

Bir cam kabın içerisine tüm malzemeleri koyalım ve iyice karıştıralım. Bu karışımı saç diplerimizden başlayarak, tüm saça uygulayalım. Son olarak saç uçlarına da uygulayalım ve masaj yaparak yedirelim.

Maskenin saça iyice geçmesi için, streç yardımı ile saçı saralım. Böylelikle hava almasını engelleyebiliriz. Maskeyi saçta yaklaşık 30 dakika bekletin. Ardından ılık ve bol su ile iyice arınana kadar yıkayalım. Şampuan ile yıkandıktan sonra tekrar yıkayın ve arındırın.

Evde hazırlayacağınız bu doğal maskeyi düzenli olarak haftada bir defa yapmanız halinde, saçlarınız dolgunlaşıp, gürleşecektir.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!