Doğal Malzemelerle Yüze İyi Gelen Maskeler

 Doğal Malzemelerle Yüze İyi Gelen Maskeler

Doğal maskeler, fabrika yapımlarına göre cilde daha faydalıdır. Çünkü fabrika yapımlarına içinde ne olduğu bilinmemekte. Evde yapılan maskeler tamamen doğal olduğu için yüze iyi gelmektedir. Üstelik bir maske için yüzlerce para verilmesine de gerek yok evde olan malzemeler ile çok güzel maskeler yapılabilir. Üstelik bu maskelerin yapımı oldukça basit. Şimdi size birçok maske tarifi vereceğim. Bu maskeleri işten dönünce, yatmadan önce, sabah kalktığında yani her zaman yapılabilir.

Kuru Ciltler İçin Muz Maskesi

Aslında maske birçok şeyi karıştırarak yapılmasına gerek yok. Tek bir malzemeden bile maske yapılabilir. Bu maske kuru ciltler içindir. Bu maske cildi kuvvetlendirir ve nemlendirir. Hazırlanışı ise oldukça basit; bir adet muzu iyice ezip püre haline getirin. Yüzünüzde 15 – 20 dakika arasında tutun. Daha sonra ılık bir su ile iyice durulayın. Daha sonra ılık su ile ıslatılmış bir havlu ile yüzünüzü incitmeden silin. Eğer dilerseniz içerisine bir tatlı kaşığı bal ya da yoğurt ekleyebilirsiniz.

Karma Ciltler İçin Avokado, Yumurta Ve Limon Maskesi

Herkesin bildiği üzere avokado her şeyde kullanılan bir yiyecek oldu. Evde kalmış yumuşamış avokadolarınızı değerlendirebilecek bir maske yapabilirsiniz. Üstelik bu maske yapımı oldukça kolay. Bu maskeyi yalnızca karma ciltler için değil kuru ciltler için de kullanabilirsiniz. Bu maske cildinizi besleyecek ve nemlendirecektir. Hazırlanışı ise oldukça basit. Bir tane avokadoyu iyice ezin ve püre haline getirin. İçine ise bir yumurtanın beyazı ve iki yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Daha sonra yüzünüze maskeyi uygulayın. Bu maskeyi 45 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Sonra soğuk su ile iyice durulayın.

Doğal Malzemelerle Yüze İyi Gelen Maskeler

Tüm Ciltler İçin Salatalık Ve Bal Maskesi

Cilt için en güzel maske malzemelerinden biri de salatalıktır. Salatalık tek başına bile maske olarak kullanılabilecek bir sebzedir. Birçok etkisi vardır. Bu etkiler; rahatlatmak, düzenlemek, nemlendirmek ve beslemektir. Hazırlanışı çok basittir. Kabuğu soyulmuş bir salatalığı rendeleyin ve püre haline getirin. Sonra içerisine bir tatlı kaşığı bal ekleyin. Yüzünüze sürüp yarım saat bekletin. Daha sonra soğuk su ile iyice durulayın. Eğer balınız yoksa salatalıkları ince ince yuvarlak şeklinde doğrayın ve yüzünüzde boşluk kalmayacak şekilde yerleştirin. 20 dakika bekledikten sonra salatalıkları ovalayarak yüzünüzden çıkarıp yüzünüzü yıkayın.

Yağlı Ciltler İçin Soda Maskesi

Bu maske şu ana kadar yapılmış en kolay maskedir. Herkesin evinde bulunan sodalar ile bu maske kolaylıkla yapılabilir. Üstelik her soda içtiğinizde aklınıza gelir ve kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu maske yağlı ciltlerin yağını alır ve karma bir cilt görünümü verir. Düzenli yapılırsa cilde çok iyi gelmektedir. Ve hiçbir zararı yoktur. Bu maske cildi arındırmak, temizlemek ve nemlendirerek yağdan arınmasını sağlar. Hazırlanışı oldukça kolaydır. İki yemek kaşığı sodayı bir kaseye alıp elinizle ya fa bir pamuk yardımı ile yüzünüze sürüp 20 dakika bekletin daha sonra buz gibi bir su ile yıkayın.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!