Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir?

 Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir?

Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir?

Deniz suyunun birçok yararı olduğu uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Astım, atopik dermatite ve alerjik rinitin, en doğal tedavi yöntemi olarak deniz suyu olacağı uzmanlar tarafından açıklanmıştır.

Deniz Suyunun Faydaları

Deniz suyunun faydaları saymakla bitmez. Özellikle  çocuklarda görülen alerjik rinit, astım ve atopik dermatitenin en iyi tedavisinin deniz suyu ile yapılacağı uzmanlar tarafından açıklanmıştır.

Deniz suyu 104 ana element ve mineral içerir, tıpkı kan plazması gibi. Deniz suyu vücut fonksiyonlarını dengelerken, cilt gözeneklerine nüfuz ederek, dolaşım sistemine etki eder. Bu sebeple denize girmek vücut için oldukça faydalıdır.

Deniz suyu aynı zamanda psikolojik hastalıklara da iyi gelir. Sinirlilik, depresyon, anksiyete, agresif, ruhsal bozukluklara da iyi gelir. Deniz suyunun içerisinde bulunan brom, magnezyum, lityum maddeleri sayesin de ruhsal sağlığı iyi yönde etkiler. Bu saydığımız maddeler, beyinden serotonin ve melatonin salgılar. Bu da kişiye huzur ve mutluluk verir.

Deniz Suyu Nelere İyi Gelir?

Kan dolaşımını hızlandırır ve mideyi rahatlatır

Saçların kepeklenmesini Önler

Cilt içinde deniz suyunun faydası vardır. Sivilce ve siyah noktaların deniz suyu sayesinde temizlendiğini göreceksiniz. Cildin deniz suyu sayesinde soyulması ile birlikte taze ve yepyeni, sağlıklı bir cilde sahip olacaksınız. Genellikle estetik ve güzellik merkezlerinde deniz suyu kullanılmaktadır.

Vücutta oluşan mantar gibi sorunların yok edilmesi konusunda oldukça etkilidir.

Ter ve ayak kokusu deniz suyu ile yok edilebilir.

Deniz suyu ile gargara yapıldığı takdirde, dişlerde oluşan ağrıların giderilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda ağız kokusunu giderir.

Eğer etkili bir masaj istiyorsanız o halde denize girin ve dalga hareketleri, akıntıların ritmik etkisi ile masaj banyosu yapın. Çoğu masaj banyolarında aynı etkiyi yakalayabilirsiniz.

Deniz suyunda bulunan iyotun bağışıklık sisteminde önemli etkisi vardır. İyot (deniz suyu), troid aktivesini arttırır.

Deniz suyunun aynı zamanda doğal antiseptik özelliği vardır. Bu özellik bakteri, mikropları yok etmek için vücut direncini arttırır.

Deniz suyunun bir çok faydasını saydık bu özelliği ile deniz suyunun bir başka faydasını göreceğiz. İnsan kanında bulunan içeriklere en yakın sıvı olduğu yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Karbonat, kalsiyum, potasyum klorür, sülfat, kalsiyum, magnezyum klorür, magnezyum sülfat özellikleri birer şifa özelliği kazandırmaktadır.

Deniz suyu, insan vücudunda bulunan 84 maddeyi bünyesinde bulundurur. Bunlar su ve vitamin deposudur. Amino asitler, mineral tuzları, eser elementlerden oluşan denizin harika bir doğal tedavi yöntemi olduğunu anlıyoruz.

Egzama, kurdeşen gibi deri  hastalıklarına da deniz suyu iyi gelir.

Deniz suyunun aynı zamanda yenilenme ve detoks özelliği bulunmaktadır.

Deniz suyunun en önemli özelliği ise sinüsleri açar, temizler. Bununla birlikte alerjik rinit, kronik sinüzite de oldukça iyi gelir. Sinüslerin açık ve temiz olması ve bronşların alerjik astım tedavisinde önemi büyüktür.

Yüzerek akciğerlerinizin kapasitesini arttırır ve en etkili fizik tedavi yöntemi olarak kabul edilir.

Astımlı bir bireyin kesinlikle yapması gereken bir aktivitedir, deniz de yüzmek. Bunun ile birlikte, yaz boyunca güneşten gelen UV ışınlarının vücudumuzda depolayarak kışın hastalıklardan korunabilirsiniz. D vitamini savunma sistemini güçlendirir ve alerjik hastalıkların var olmasını engeller.

Deniz suyunun birçok faydasından bahsettik bu yazımızda. Hem fizyolojik hem de psikolojik yeniliktir deniz suyu.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!