Cinsel İlişkide İlgili 10 İlginç Gerçek

 Cinsel İlişkide İlgili 10 İlginç Gerçek

Bir ilişkide belki de en büyük öneme sahip olan kavram seks hayatıdır. Öyle ki seks hayatı tam olarak sağlanamadığında çiftler çok büyük bunalımlar yaşamakta, hatta ayrılık noktasına kadar gelinmektedir. Fakat seks hakkında bilgi sahibi olunduğunda bu tür sorunlar azalmakta ve çiftler çok daha mutlu olmaktadır. Bizde çiftlerin seks hakkında daha bilgili olması için seks hakkında bilinmeyen gerçekleri araştırdık ve sizlerle paylaşmaya karar verdik.

1-Kadınlar Daha Erken Seks Hayatına Adım Atıyor

Bu aslında ilk duyduğunuzda size garip gelebilir. Fakat tüm dünya ülkelerinde yapılan araştırmalar sonucunda kadınların sekse daha meraklı olduğu, hatta 14 ile 17 yaş arasındaki kızların %38 gibi büyük bir rakamının seks yaptığı tespit edilmiştir. Kısacası bayanların birçoğu seks konusunda erkeklerden çok daha bilgilidir.

2-Orgazm Taklidini Erkekler Daha Çok Yapıyor

Şaşıracağınız bir gerçek daha. Normalde herkes kadınların orgazm taklidi yaptığını söylese de araştırmalar bunun tam tersini söylüyor. İngiltere’de yapılan testlere göre 18 ile 34 yaş arasındaki erkeklerin %33 gibi bir kısmının taklit yaptığı gözüküyor. Yani her 3 erkekten 1’i orgazm taklidi yaparken kadınlarda ise bu oran her 5 kadında 1 olarak gözüküyor.

3-Seks Yapmak İnsanı Gençleştiriyor

Düzenli olarak seks yapan insanların gençleştiğini az çok biliyoruz. Fakat haftada ortalama olarak 3-4 kez seks yapan bir kişi, ortalama hayat süresini 4 ile 7 yıl kadar uzatabiliyor. Çünkü seks sırasında insanın metabolizması seks sırasında daha hızlı çalışıyor ve bunun sonucu olarak sürekli hormon salgılanıyor. Salgılanan hormonlarda insanların daha genç kalmasını sağlıyor.

4-Kadınlar Tek Gecelik İlişkilerde Görünüşe Önem Veriyor

Erkeklere nazaran kadınlar tek gecelik ilişki arayışında ilk olarak fiziki görünüşe önem veriyorlar. Erkekler buna daha çok ilişki yaşayıp rahatlamak olarak bakıyor. Fakat kadınları bu konuda daha çok tahrik eden kısım ise erkeğin dış görünüşü.

5-İş Yerinde Seks Yapmak Zekayı Arttırıyor

Yapılan bir araştırmaya göre iş yerinde seks yapan çalışanların beyin kimyasalları daha fazla salgılanıyor. Dolayısı ile işlerine daha fazla odaklanabiliyorlar. Tabi bunun için karşılıklı olarak zevk alınması gerekiyor.

6-Çikolata Kadınlarda Orgazmı Arttırıyor

İtalya’da yapılan bir araştırmada seks öncesinde yenilen çikolatanın kadınlarda ciddi anlamda istekli olmasını sağladığı görüldü. Hatta çikolata yedikten sonra seks yapan bayanların daha hızlı orgazm olduğu ve orgazmlarının şiddetinin arttığı görülüyor. Kısacası çikolata katalizör görevi görüyor ve kadının orgazm olmasına yardımcı oluyor.

7-Genç Erkekler 10 Kez Boşalabiliyor

Zaten genç bir erkeğin göstereceği performansın çok daha fazla olacağını biliyoruz. 20 yaşlarında genç bir erkek bir gün içerisinde tam 10 kez boşalabiliyor. Çünkü bu yaşlarda salgılanan testosteron hormonu oldukça fazla ve erkeklerin büyük kısmı bu yaşlarda oldukça fazla seks ihtiyacı yaşıyor.

8-Sigara İçen Erkeklerde Orgazm Azalıyor

Erkeklerde cinsel açıdan en büyük sorunlardan biriside kuşkusuz orgazm olamamaktır. Bunun nedenlerinden biriside sigara içmektir. Yapılan araştırmalarda sigara içen erkeklerin daha az testosteron salgıladığı görülmüştür. Dolayısı ile orgazm olma konusunda da sıkıntı yaşamaktadırlar.

9-Seks Yapmak Ağrı Kesici Görevi Yapıyor

Bu tıbbi anlamda gerçekliği kanıtlanmış bir konudur. İnsanlar seks yaparken endorfin hormonu salgılamaktadır. Endorfin hormonu da ağrıların geçmesini sağlayan oldukça önemli bir hormondur. Dolayısı ile birçok çift genel olarak baş ağrısı yaşadığı sırada seks yaptığında, seks bitiminde tekrar bu ağrıyı yaşamıyor.

10-Sperm Cilde Faydalı

Sperm içerisinde oldukça fazla mineral taşıyan bir sıvıdır. Öyle ki sperm içerisinde yer alan proteinler sayesinde cilt daha sıkı bir hal alır. Bu sebepten dolayı da sperm cildin gençleşmesinde oldukça etkilidir.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!