Cinsel Gücü Artırma Yöntemleri

 Cinsel Gücü Artırma Yöntemleri

Cinselliği olumlu olarak yaşayan pek çok insanın yaşam tarzı bir o kadar kaliteli ve mutlu geçer.Bu durum kişinin hayatının her alanına pozitif etki oluşturmaktadır.Cinsel yaşamın , hayatın tümüne olan etkisi uzmanlarca da kabul edilmektedir.Cinsel yaşamı kaliteli olmayan bireylerde psikolojik sorunların baş göstermesi kaçınılmaz olabilir.Kişi kendini yetersiz hissedebilir , suçluluk ve başkalarından daha aşağı olduğunu hissetme eğilimi güçlenmeye başlayabilir.Karamsarlığa da kapılma durumların yaşayabilen bu tür kimselerde , hayatın diğer alanları da bu negatif durumdan oldukça etkilenmeye başlayabiliyor.

 

cinsel gücü artırmanın yolları

Cinsel Performans Düşüklüğünün Sebepleri Nelerdir

Vücut sağlığı yerinde olan kimselerde fiziksel ve zihinsel zindelik önplana çıkabilmektedir. Doğru beslenme, cinsel gücün temel işlevini yerine getirmesi bakımından oldukça önemlidir. Doğru ve dengeli beslenme tek başına yeterli olmayabilir.Bunun yanısıra yapılması gerekenler arasında düzenli bir yaşamın da etkisi yadsınamaz.Düzenli yaşamın göstergelerinden birisi de verimli ve kaliteli uykunun yeri ayrıdır.Ayrıca her gün istikrarlı bir şekilde spor yapılması da vücuda olumlu etkisini göstermesi bakımından değerlidir.Yukarıda bahsedildiği gibi aslında ekstra bir şeye ihtiyaç duyulmadan da sağlıklı olmanın yolları bulunabilmektedir. Temiz havada yürüyüş yapılması ,güneşin o zararlı ışınlarından uzak durmak kaydıyla sabahları güneş ışınından faydalanılması da cinsel sağlık açısından önemlidir.

cinsel güç artırıcı besinler

Cinsel Performansı Arttıran Ve Düşüren Besinler

Cinsel performansın düşmesine obeziteye bağlı fazla kiloların da etkili olduğunu unutmamak gerekir.Alkol ve sigara kullanımının yanısıra madde bağımlılığı da sadece cinsel yaşamın değil , normal fizyolojik ve psikolojik hayatında kötü geçmesine neden olabilmektedir.Bu yüzden alkol ,sigara ve keyif veren diğer maddelerden uzak durulmalıdır.Uykusuzluk da cinsel yaşamın olumsuzluklarından biridir.Kişinin kendine güvenmesi için yapması gereken ilk şeyin kendi bedenini sevmesidir.Bu hal , atılması gereken birinci adımdır.Süreklilik gösterecek şekilde kişisel temizlik ve bakımına özen gösterilmesi de ,kişinin kendine olan güveninin tazelenmesine vesile olacaktır.Gün içerisinde yaşanılan olumsuzlukların ve streslerin evin kapısından içeri girilmesi ile orada öylece bırakılması da kişiyi sadece cinsel anlamda değil , normal sağlığı açısından da rahatlatacaktır. Kişi , partneri ile cinsellikte nelerin hoşuna gideceği ve ya gitmeyeceği üzerine iletişimde olmalı.İletişim kanallarının açıklığı çok değerlidir.Ne istediğini bilmek ve karşı tarafa bunu utanmadan belirtmek önemli aşamalardan bir diğeridir.
Besin değeri kaliteli olan gıdaların tüketilmesi cinsel hayatın olumlu etkilenmesini sağlayacaktır.Örneğim ceviz gibi bir kuruyemiş bile tek başına afrodizyak özelliği göstermesi bakımından çok değerli bir öneme sahiptir.Kabuklu kuruyemişler arasında ceviz , gayet seçkin bir öneme sahiptir.Çünkü cevizde yağ oranı , diğer kabuklu yemişlere oranla oldukça yüksektir.Doymamış yağ asidi içeren cevizin insan vücuduna faydası bu noktada ortaya çıkmaktadır.Cevizde ayrıca lif olması bakımından da önem arz ettiğini itiraf etmek gerekir. Ceviz dışında cinsel afrodizyak etkili diğer doğal besinler ise fındık , fıstık , badem,zencefil, keçiboynuzu, dut pekmezi gibidir.Deniz ürünleri de cinsel gücü arttırmaktadır.Bunun başında ise karides gelmektedir.Balık da aynı şekilde cinsel gücün arttırılmasını sağlar.
Cinsel gücün arttırılması için besin kadar önemli olan şeylerden biri de fantazinin canlı ve sürekliliğidir.

 

Cinsel Gücü Artırma

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!