Evde Cilt Temizliği

 Evde Cilt Temizliği

Evde Cilt Temizliği

Cildimiz çok çabuk yıpranır.Cildimizi daha sağlıklı yapabilmek için,cilt temizliğine dikkat etmeliyiz.

Cilt Temizliği

Cildimizi,her gün,gün içerisinde belki on kere yıkasak da yinede temizliğini sağlayamayız.Yüzümüz için derin bir temizlik istiyorsak,bazı yöntemler uygulamalıyız.Yüzü iyice temizlemek istiyorsak,bunun için sadece su yeterli olmayacaktır.Derinlemesine,gözeneklerdeki kirlerden,yağlardan arındırmak için,cildin alt tabakasında oluşan bölgeyi temizlemeliyiz.Bunun için de cilt temizlenmesinde etkili ürünler kullanmalıyız.

Uzmanlar,cilt temizliği konusunda kişileri uyarıyor.İklim şartlarına uygun,soğuğa ve güneşe karşı iyi bir bakım öneriyor.

Cildimiz için Neler Yapmalıyız?

Evde Cilt Temizliği

Her makyaj sonrasında,makyaj için kullandığınız fırçanızı iyice temizlemelisiniz.Bir daha ki sefere kullandığınızda,cildinizi kirletmemesi için.

Vücudun herhangi bir yerinde çıkan sivilceyi sıkmamalısınız ya da koparmamalısınız.Sorasında geçmeyecek izler bırakabilir.

Cildinize herhangi bir maske ya da peeling uygulayacaksınız;bu işlemi yüzünüze üç günde bir,vücudunuza ise haftada bir kez uygulayınız.

Sigara cilt için başlı başına bir düşmandır.Cildinizin kirlenmesine,yaşlanmasına,ve daha bir çok kötü nedene sebep olduğundan,sigara içilen ortamda çok kalmayınız.

Cilt temizliği sadece gün içerisinde yaptığınız makyajı temizlemek için değil,cilt için gerekli losyon,peeling,maske ve bakım yaparak,çeşitli cilt sorunlarını çözmek için kullanılır.

Sadece cilt problemlerinden kadınlar değil,erkeklerde yakınmaktadır.İyi ve derinlenmesine temizlenmemiş bir cilt siyah nokta,sivilcelenme ve akneye mahkum olur.

Cildiniz için herhangi bir bakım yaparken,cilt yapısını da bozmamak gerekir.Güzellik merkezlerinde uygulanan,maskeler,kimyasal bakım ürünleri yerine evde kendinizin hazırlayacağı,pratik ve etkili yöntemler uygulamanızı öneriyorum.

Evde bulunan malzemeleri kullanarak losyonlar,temizlik ürünleri,bakım ürünleri hazırlayabilirsiniz.

Evde Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Cilt için olmazsa olmaz bakım ürünü,kesinlikle salatalıktır.O hem iyi bir temizleyici hem de iyi bir nemlendiricidir.Salatalık ve badem yağı ile harika bir cilt temizliği yapabilirsiniz.Bu iki şahane ürünü birleştirin ve güzel bir cilt temizleme sütü elde edin.Bu cilt temizleme sütünü,duştan çıkınca nemli iken cildinize masaj yaparak uygulayın.Çoğu iyi marka peeling ve temizlik ürününden,daha iyi bir bakım olacaktır,salatalık ve badem yağı.

Derinlemesine Cilt Temizliği Nasıl Yapılır

Evde derinlemesine cilt temizliği denince akla ilk buhar gelmektedir.Gözenekleri açmak için yüzümüzü beş dakika kadar buharda tutabiliriz.Eğer cildinizi buharda tutamıyor iseniz,ılık su ile yıkamayı deneyiniz.Böylece cildimizdeki gözenekler açılır.

Derinlemesine Cilt Temizliği için Maske

1 çorba kaşığı bal

2 çay kaşığı nemlendirici

Derinlemesine Cilt Temizliği Maskesinin Hazırlanışı ve Uygulanması

Nemlendirici ve balı temiz bir kaseye alalım.

İyice karıştıralım.

Dairesel hareketler ile göz çevreniz hariç,tüm yüzünüze masaj yaparak uygulayın.

Maske yüzünüzde 10 dakika kaldıktan sonra,ılık su ile yıkayınız.Cildiniz hem yenilenecek,hem canlanacak hem de derinlemesine temizlenmiş olacaktır.

Ballı Süt Maskesi

Bal ile sütte hem vücudunuz için faydalı hem de cildiniz için.Yalnız bu karışıma biraz da rendelenmiş pırasa eklemelisiniz.Pırasanın cilde faydaları saymakla bitmez.Harika bir akne savaşçısıdır.Bu maske sonrasında gözle görülür şekilde cildinizdeki etkileri fark edeceksiniz.

Evde uygulayacağınız cilt bakım ürünleri ile cildiniz daha sağlıklı bir biçimde hem temizlenecek hem de yenilenecektir.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!