Cilt Gençleştirme Yağları

 Cilt Gençleştirme Yağları

Gül Yağı

Bu yağ hücreleri onarır, kırışıklıklara karşı iyi gelir, yüz ovalını düzeltir, cilt daha sıkı olur, pigment lekeleri temizlenir. Tonik veya krem içine 3-5 damla gül yağı ekleyin ve sürün.

gulyagi

 

Biberiye Yağı

Bu yağ hücrelerin yenilenmesini ve kan dolaşımını artırır, hem de küçük kırışıklıkları düzeltir. Biberiye yağı maskesini yüzünüze sürün ve 40 dakika kadar bekleyin. Daha sonra yüzünüzü yıkayın.

biberiye-yagi

 

 

Sardunya Yağı

Özellikle 40 yaşını geçen kadınların dikkat etmesi gereklidir bu yağıdan maske yapmadan önce. Bu maske yüz elastikiyetini geri döndürür. Yağlı kreme sardunya yağı ekleyin karışırtırın, maske olarak sürün.30 dakika uygulayın, kalıntıları temizlemek için bir bez veya havlu kullanın.

 

sardunya-yagi

Laktik Asit

Onun etkisi hücre yenilenmesi, özellikle yaşlanan cilt için önemlidir. Laktik asit küçük kırışıklıklara karşı iyidir. Onu kreme, peeling yaparken ya da toniğe ekleyebilirsiniz. Eğer asit krem ya da suya eklenirse,%20 laktik asit gerekir, eğer peeling için olursa %80 kadar asit ekleyebilirsiniz.

laktik-asit

 

Gül Ağacı Yağı

Gül ağacı cildi sıkılaştırmayı sağlar ve yaşlanma sürecini yavaşlatır. Krem ile karıştırın ve kompres olarak kullanın. 30 dakika sonra yüzünüzü temizleyin.

 

gul-agaci-yagi

Hyaluronik Asit

Hyaluronik asit yüz gençleştirmede olumlu bir rol oynayabilir.Hyaluronik asit aşağıdaki gibi kullanılır:Asiti sıcak suya ekleyin ve birazdan asit şişer. Hyaluronik asit cilde uygulanır ama öncesinde yüz önceden temizlenmelidir.
Hiyalüronik asit, iki şekilde kullanılabilir:
• Tüm yüze sürebilirsiniz;
•Sadece sorunlu bölgeye sürebilirsiniz.
Hyaluronik asit maskesini yüzünüzden yıkamanıza gerek yoktur. Krem kullanabilirsiniz.

 

hyaluronik-asit

Vitaminler

Vücutta vitaminler eksik olduğunda sık sık cilt kötü olur.Bugün eczanede pek çok tür vitaminler vardır. Yüz gençleştirmenin önemli vitaminleri E ve A’dır. Yüze sürmek için yağ kapsül vitaminleri kullanmalı. Aynı zamanda normal vitamin içmek de iyidir. Mesela ayda 10 defa kadar.

vitaminler

 

Merhem Ve Kremler

Çinko merhemi

Cilt kapaklarını mükemmel korur , uv ışığı önler, kırışıklıklara karşı iyi gelir. Çünkü çinko cildi çok kurutuyor, çinko merhem başka kremle uygulamalı. En iyi seçenek nemlendirici ve çinko merhemdir. Sorunlu alanlara sadece uygulamak gerekir.
Pantenol
Cilt yenilenmesini arttırır, hücre içinde metabolik süreçleri geliştirir. Yüz gençleştirmek için krem gibi gece ve maske olarak uygulamalı. Uygulamak için Pantenol haftada 2 kez tavsiye edilir.

-Peeling, skrablar, kremler evde kolay yapabilirsiniz.
-Cildin sağlıklı olması için bol bol su içmek iyi gelir , yeşil çayda içilmelidir.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!