Cilde iyi Gelen Bitki Çayları

 Cilde iyi Gelen Bitki Çayları

Cilde iyi Gelen Bitki Çayları

Ciltte oluşan leke ve siyah noktalar yıllardır neredeyse tüm kadınların en büyük sorunları arasındadır. Ergenlikte başlayan sivilceler, yerlerine gelen siyah nokta ve lekeler sonrasında devam eden yaşlılık kırışıklıkları… Tıp alanında yapılan araştırmalar ile bu sorunlara kesin çözüm bulunamamış ve alternatif yolları her zaman olduğu gibi kendi tıbbi yollarımızla araştırmış ve faydasını görmüşüzdür. Cilde, vücuda, istenmeyen nokta ve lekelere karşı bitkisel çaylar bünyeye göre değişiklik gösterse de çoğu zaman olumlu sonuçlar vermiştir.

Nane Çayı
Vücutta bulunan zararlı toksinlerden arınmak adına son derece önemli bir bitki olan nane, çayı sayesinde artık daha kolay kullanma sahiptir. Ciltte oluşmuş çatlakları önlemeye yardımcı olan nane çayı tahriş olmuş cildinde yenilenmesinde önemli rol oynamaktadır. Nane çayı ile özellikle ciltte bulunan gözeneklerin açılıp cildin ferahlamasını ve lekelere karşı direnç göstermesini sağlayabilirsiniz.

Zencefil Bitki Çayı
Cilt bakımında zencefil tüm vücuda etki etmeden belirli bölgelere kullanılmaktadır. Zencefil çayı ise kullanıldığında önemli bir bitki olarak, siyah noktalarla savaşmada size yardımcı olacaktır. Cildin nem oranı bakımından yeterince sağlıklı olmasına yardımcı olan zencefil çayı içerisine damlatılan limon ile birlikte çok daha faydalı bir hale gelebilmektedir.

Papatya Çayı
İnsan sağlığı açısından, ruhsal sorunlar ve strese iyi gelen papatya çayı, bununla birlikte cilde de olumlu katkılar sağlamaktadır. Maliyeti az ve faydası gözle görünür bir şekilde olan papatya çayı, ciltte bulunan hücrelerin yenilenmesinde önemli rol oynamaktadır.

Roybos Çayı
Diğer adı kırmızı çay olarak bilinen Roybos çayı, tam anlamıyla C vitamini deposudur. Özellikle kış aylarında son derece faydalı olabilen roybos çayı, cilde oldukça etki etmektedir. Yetiştiği bölge olarak Güney Afrika’da çok daha sağlıklı bulunabilen kırmızı çay, içerisinde bulundurduğu antioksidanlar sayesinde son derece faydalı bir bitkidir. Kışın cildin daha sağlıklı ve beyaz görünmesini sağlayan Roybos, düzenli ve dozunda kullanımı ile fayda sağlayabilmektedir.

Cilde iyi Gelen Bitki Çayları

Bitki Çayi

Cilde iyi Gelen Bitki Çayları

Melisa bitki çayı
Roybos ile birlikte kış aylarında en çok tavsiye edilen çaylardan biri de melisa bitki çayıdır. Cildin yağ ve nem oranını dengede tutması açısından önemli bir göreve sahip olan melisa çayı, melisa bitkisinin yapraklarının kaynatılıp içilmesi, tüketimi sırasında içerisine 1 kaşık bal damlatılması faydalı olabilmektedir.

Kuşburnu çayı
Çeşitli cilt hastalıkları açısından önemli olan kuşburnu çayı, cilt için sönük kalmış olsa da çok önemli bitkilerden biridir. Daha çok genel sağlık alanında, ruhsal sorunlar ve stres atmada yahut zayıflama açısından önerilen kuşburnu çayı cilt açısından da kullanılmakta ve cilt ve yapıya göre olumlu sonuçlar doğurabilmektedir.

Adaçayı
Kolay hazırlanması ve bulunması sayesinde bilmeyen yoktur. Ancak herkesin bildiği daha çok organlara faydası olması, boğazda oluşan ağrılara ve karaciğeri temizlemesi ile tanımıştır. Adaçayı özellikle ciltte oluşan pullanmalar, kırışıklıklara, ciltteki leke ve çatlaklara karşı önemli bir rol oynamaktadır. Bunların yanı sıra detoks etkisi ile de olumlu sonuçlar vermektedir.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!